Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Výsledky týmu

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

13.10.2018

Kunčina "B" x Fc Borová-Telecí

sestava:Hejl- Hegr A., Horníček, Hegr M., Bednář, Dvořák, Hruška, Hynek, Radiměřský, Pazdera A., Matula (Dědič, Špaček, Krumpl J.)

6.10.2018

Fc Borová-Telecí x Boršov 3:1 (1:0)

sestava: Hejl- Bednář, Horníček, Hegr, Dvořák D.,Matula, Hruška, Pazdera A., Kovář, Radiměřský, Hynek (Dědič, Dvořák J., Bauer, Baldík, Špaček, Síla)

29.9.2018

Hradec nad Svitavou x Fc Borová-Telecí 5:2 (3:1)

sestava: Hejl- Hegr A., Horníček, Radiměřský, Baldík, Matula, Hruška, Pazdera A., Kovář, Hegr M.,Hynek(Špaček, Dědič, Dvořák, Krumpl J.)

22.9.2018

Fc Borová-telecí x Třebařov 0:0
sestava: Hejl- Hegr A., Pazdera M., Horníček, Baldík, Háp, Hynek, Matula, Síla, Pazdera A., Kovář (Bauer, Bednář, Hegr M., Dědič, Špaček)

 

 

15.9.2018

Křenov x Fc Borová-Telecí 2:0 (0:0)

sestava: Hejl- Hegr A., Pazdera M., Radiměřský, Baldík, Dvořák D., Špička, Síla, Hynek, Hruška, Pazdera A. (Kovář, Bednář, Špaček, Dědič)

 

 

 

8.9.2018

Fc Borová-Telecí x Rohozná 1:3 (1:3)

Sestava: Paclík- Bednář, Hegr A., Háp, Pazdera M., Matula, Radiměřský, Hynek, Dvořák D., Špička, Síla (Horníček, Baldík, Hruška, Pazdera A., Kovář, Hegr M., Hejl)

 

Branky: Dvořák D.

Další los nám přichystal na našem hřišti derby proti týmu z Rohozné. Hned na začátku zápasu jsme soupeře chtěli zatlačit a přehrát. To se nám povedlo hned v 6. Minutě, když Martin Hynek rozehrál rohový kop, na který si naskočil Daniel Dvořák a usměrnil míč do sítě. Vedení nám bohužel nevydrželo tak dlouho jak by jsme si představovali. V 17. minutě jsme nešťastně ztratili balón na půlce hřiště, čehož hostující záložník využil a krásnou střelou srovnal stav utkání. Po tomto vyrovnání jsme to byli stále my, kdo měl více ze hry a i díky naši aktivitě jsme dostali výhodu v podobě pokutového kopu. Bohužel jsme tuto výhodu nevyužili a tvrdě za to zaplatili. Místo stavu 2:1 pro nás svítilo na pomyslné tabuli skóre 1:3. Během  tří minut jsme se dopustili dvouch hrubých chyb a soupeř nemilosrdně trestal. Od nějaké 25. min. jsme už moc fotbalové kvality nepředvedli, což se dá říct i o soupeři,  a tak  se šlo do kabin za stavu 1:3.

Druhý poločas začal našim nátlakem a můžeme říci, že vydržel až do 90. minuty. Soupeř si zkušeně „zalezl“ na svoji polovinu a hrál to co mu stačilo- pouze odkopával balón na naši polovinu. Naše mužstvo si i přes to všechno vytvořilo spoustu šancí, ale všechny končili bud vedle branky a nebo na tyčích. Nic na tom nezměnil ani fakt, že od 83.min. jsme hráli proti 10. Hostující záložník v 83.minutě udělal faul a rozhodčí udělil druhou žlutou kartu.

I když jsme byli v tomto zápase lepší, tak se nám bohužel nepodařilo zvítězit. Dnes nám to bohužel nevyšlo podle našich představ, ale musíme věřit, že si příští týden zpravíme chuť na Křenově.

 

1.9.2018

Koclířov x Fc Borová-Telecí 2:4 (1:1)

sestava: Puchýř,Dvořák D., Bednář, Hegr A., Baldík, Hruška, Matula, Radiměřský, Hegr M., Pazdera M., Špička (Bauer, Roušar, Hynek, Horníček, Špaček, Paclík)

branky: Dvořák D. 2x, Matula 2x

V dnešním fotbalovém klání jsme chtěli navázat na vydařený vstup do podzimní části sezóny a nutno říci, že jsme k tomuto smělému přání nemohli narazit na optimálnějšího soupeře, jelikož jsme s dnešním soupeřem ještě nikdy historicky neprohráli a navíc se domácí nacházeli na chvostu tabulky.

Námi očekávaný průběh utkání vzal za své hned po úvodním hvizdu sudího, jelikož nás domácí zaskočili velmi aktivním a nebojácným pojetím hry. Soupeř si vytvářel relativně často náznaky slibných brankových příležitostí, které pramenili především z našeho nedostatečného nasazení, soustředění a zápalu do hry. Tento nepříjemný nástup do utkání jsme narušili rychlým protiútokem, na jehož konci byl Dan Dvořák, 0:1. O několik okamžiků později se soupeři podařilo vyrovnat, a to ze sudím vymyšleného pokutového kopu, 1:1. Soupeř si za svůj dosavadní výkon vyrovnání právem zasloužil, ovšem situaci, která vyrovnání předcházela, nebudu s dovolením raději blíže komentovat. Do konce první půle se již nic zajímavého neodehrálo.

Během poločasové přestávky nám byly panem trenérem vysvětleny příčiny dosavadního nezdaru a zároveň jsme obdrželi pokyny k tomu, abychom si odvezli plný počet bodů.

Do druhé půle jsme nastoupili velice aktivně, kabinová rozmluva zřejmě zapůsobila na každého z nás, a tak jsme se dostali relativně záhy do dvoubrankového vedení. O branky se postarali Dan Dvořák a Jarda Matula. Hru jsme kontrolovali a soupeře nepouštěli do vážnějšího ohrožení naší branky, vyjma několika standardních situací. V závěru se ještě měnilo skóre na obou stranách, a to když naše vedení navýšil opět Jarda Matula a domácí krásně zahraným volným přímým kopem zkorigovali konečný výsledek.

 

25.8.2018

FC Borová-Telecí x Sebranice 4:1 (1:0)

sestava: Hejl- Dvořák D., Horníček, Hegr A., Baldík, Pazdera A., Hegr M., Hruška, Matula, Hynek, Špička(Dědič, Dvořák J., Roušar, Kovář, Puchýř)

branky: Pazdera A., Hruška, Matula, Hegr M.

Hned druhý zápas jsme odehráli derby proti Sebranicím.  Od začátku utkání se odehrávalo poměrně vyrovnané a opatrné utkání. Nám se podařilo, ale v 25. Minutě otevřít skóre zápasu. Paclík nakopl dlouhý balón, který si zpracoval Honza Špička, nahrál na hranici velkého vápna na dobře postaveného  Jardu Matulu, který z první prostrčil míč mezi dva stopery a nabíhající Aleš Pazdera zakončil na zadní tyč - 1:0. Další průběh patřil spíše našemu celku, ale nepodařilo se ho zužitkovat v dvoubrankové vedení.  Poločas tedy skončil 1:0.

 

Druhý poločas jsme začali velice laksně a soupeř toho dokázal rychle využít. V 52. minutě hosté pěkně přenesli hru z pravé na levou stranu, na což jsme nestihli včas zareagovat a hostující útočník se řítil na našeho golmana nikým neatakován – 1:1.  Další desetiminutovka patřila hostům, který nás nepustil za půlku. Soupeř si vypracoval během chvilky několik šanci a jen díky štěstí jsme tento tlak přežili bez další obdržené branky. V 63. minutě se nám podařil rychlý protiútok, na jehož konci stál Martin Hegr, který s obrovským štěstím prostřelil hostujícího golmana. Od tohoto okamžiku jsme na hřišti dominovali. Pomohlo nám i to, že soupeř neměl žádného hráče na střídání a v průběhu druhé půle byl nucen jeden hráč Sebranic odstoupit ze zápasu kvůli zranění.  Za náš tým se prosadil ještě Jarda Matula a Ladislav Hruška, který si připsal první soutěžní gól za A tým.

18.8.2018
FC Borová-Telecí x Čistá 1:0 (0:0)

sestava: Paclík- Dvořák D., Háp, Pazdera M., Horníček, Hruška, Síla, Kovář, Hynek, Pazdera A., Špička (Hegr, Dědič, Krumpl J., Dvořák J., Hejl)

branky: Špička

 

První domáci utkání jsme odehráli s ambiciózní Čistou, která výrazně posílila z Litomyšlského A týmu. Dal se tedy čekat vyrovnaný zápas a pro nás bylo jasné, že hned v prvním kole hrajeme proti konkurentovi o postup do okresního přeboru.

Od začátku se hrál opatrný zápas. Oba týmy si soupeře pouze očuchával a hráli opatrně od zadu. V prvním poločase se nám podařilo dvakrát ohrozit  branku soupeře, ale obě střeli skončili těsně vedle levé tyče. Soupeř naši branku ohrozil cca v 35. minutě, ale hostující útočník přestřelil.

Druhý poločas už probíhal spíše v naší režii. V 75. minutě se na středu hřiště odrazil míč ke Špíčoj, který šel ze strany sám na golmana. Golman vyběhl a Honza ho krásně obstřelil a vstřelil vítězný gól. Do konce zápasu jsme měli dvě 100% šance, ale bohužel se nám nepodařilo vstřelit branku. Naštěstí jsme toho nemuseli litovat, protože v 83. minutě hostující útočník přestřelil naši branku z přímého kopu. Tím zápas skončil a mohli jsme se tak radovat z cenného vítězství.

 

Přípravné utkání


Fc Borová-Telecí x Horní Újezd 5:1
Fc Borová-Telecí x Rozsochy 2:2
Fc Borová-Telecí x Jiskra Vír 0:3
Fc Borová-Telecí x Jimramov 1:2

 

30.9.2017

Fc Borová-Telecí x Koclířov 8:0 ( 5:0)

Branky: Síla D. 3x, Šmíd, Krumpl 2x, Matula, Hegr V.

Sestava: Hejl- Vobejda, Hegr V., Horníček, Matula, Síla D., Střítežský, Pazdera A., Krumpl, Hegr M., Šmíd ( Dědič, Síla L., Hynek, Paclík)

 

23.9.2017

Sebranice x Fc Borová-Telecí 1:4 (0:1)

Branky: Matula 2x, Střítežský, Háp

Sestava: Hejl- Háp, Hegr V., Pokorný, Vobejda, Dvořák, Matula, Pazdera M., Síla D., Střítežský, Pazdera A. (Krumpl, Kovář, Horníček, Šmíd, Hynek, Hegr M.)

 

16.9.2017

Fc Borová-Telecí x Kamená Horka 2:5 (2:3)

Branky: Matula 2x

Sestava: Hejl- Hegr V., Štrof, Háp, Horníček, Střítežský, Matula, Šmíd, Síla D., Pazdera A., Vobejda ( Dědič, Kovář, Hynek, Paclík)

 

9.9.2017

Březová x Fc Borová-Telecí 2:0 (0:0)

Sestava: Paclík- Horníček, Štrof, Pokorný, Pazdera M., Střítežský, Matula, Hegr M., Krumpl, Pazdera A., Kovář ( Dědič, Dvořák, Šmíd, Hegr V., Síla D.)

 

2.9.2017

Fc Borová-Telecí x Moravská Třebová "C" 0:0

Sestava: paclík- Češka, Háp, Dvořák, Hegr V., Střítežský, Matula, Vobejda, Síla D., Krumpl, Pazdera A. ( (Hynek., Dědič, Kovář, Horníček, Šmíd)

 

26.8.2017

Fc Borová-Telecí x Boršov 4:0 (2:0)

Brankly: Hegr M., Kovář, Vobejda, Síla D.

Sestava: Paclík- Češka, Horníček, Pokorný, Háp, hegr M., Střítežský, Matula, Vobejda, Kovář, Honzálek(Síla D., Hegr V., Hejl, Šmíd, Dvořák, Hynek)

 

19:8.2017

Rohozná x Fc Borová-Telecí 0:0

Sestava: Paclík, Štrof, Češka, Horníček, Háp, Pazdera A., Pazdera M., Šmíd, Hegr M., Krumpl, Síla D. (Hruška, Kovář, Křibský)

 

12.8.2017

Fc Borová-Telecí x Třebařov 1:3 (0:1)

 

Sestava:Paclík- Pokorný, Štrof, Češka, Dvořák, Pazdera A., Pazdera M., Šmíd, Hegr V., Krumpl, Síla D. (Dědič, Hegr M., Hynek, Horníček, Hruška, Hejl)

 

Přípravný zápas

6.8.217

Fc Borová-Telecí x Polička "B" 4:3 (2:2)

Branky: Vobejda, Pazdera A., Síla D., Krumpl

20.5.2017

Radiměř x Fc Borová-Telecí 0:1 (0:0)

Sestava: Paclík- Šmíd, Háp, Štrof, Pazdera M., Matula, Pazdera A., Síla D., Ehremberger, Krumpl Hegr M. ( Kovář, Síla L., Hruška, Horníček, Hynek)

Branky: Matula

 

13.5.2017

Fc Borová-Telecí x Městěčko Trnávka 0:1 (0:1)

 

Sestava: Paclík- Háp, Štrof, Pazdera M., Střítežský, Matula, Šmíd, Pazdera A., Ehremberger, Síla D., Krumpl ( Kovář, Dvořák, Hynek, Síla L.)

 

7.5.2017

Trstěnice x Fc Borová-Telecí 1:2 (0:2)

Sestava: Vrátný- Hegr V., Vobejda, Háp, Štrof, Střítežský, Matula, Šmíd, Pazdera A., Krumpl, Síla D. (Dvořák, Kovář, Hruška, Hegr M., Síla L.)

Branky: Matula, Síla D.

Do blízkých a velmi neoblíbených Trstěnic jsme zavítali v 20. kole 3 třídy. Už před zápasem nám bylo jasné, že nepůjde o jednoduché utkání. Hráči Trstěnic preferují velice tvrdý fotbal, který je bohužel velmi často za hranicí fotbalových pravidel. Do začátku utkání jsme vstoupili velmi aktivně a snažili se o rychlou branku. Bohužel všechny naše pokusy končili většinou mimo brankovou konstrukci. Zhruba ve 30. minutě se nám povedlo soupeřovu obranu zaskočit. Radek Háp se dostal k odraženému míči a pěkným centrem našel rozběhnutého Aleše Pazderu, který byl ve vápně faulován a rozhodčí ukázal na penaltový puntík, ke kterému si stoupl Jarda Matula a poprvé v zápase změnil skóre utkání. Už to vypadalo, že poločas skončí jednobrankovým rozdílem, ale Aleš Pazdera předvedl pěknou individuální akci přes tři obránce a naservíroval balón Davidu Sílovi, který pěknou střelou na přední tyč zajistil dvoubrankový rozdíl 0:2.

V druhém poločase se hrál stále velice důrazný fotbal se spoustou soubojů. Naše mužstvo mělo celý druhý poločas míč na kopačkách a drželo si v klidu vedení 0:2.  Bohužel v 89. minutě došlo k nedorozumění v naší obraně a domácí hráč po získání míče šikovně upadl ve vápně a diváci tak mohli vidět druhý pokutový kop v zápase. Sám faulovaný hráč si postavil míč a snížil na 1:2. 

5.5.2017

Fc Borová-Telecí x Boršov 2:1 (1:0)

Sestava: Paclík, Háp, Horníček, Dvořák, Hegr V.,Vobejda, Střítežský, Matula, Šmíd, Pazdera A., Krumpl (Kovář, Hruška, Síla L., Síla D., Hynek)

Branky: Háp, Vobejda

V dnešním utkání jsme měřili síly s týmem z Boršova, kterému patří předposlední místo v tabulce. Karty byly v dnešním utkání jasně dané, ale opak byl pravdou. Hned od začátku utkání jsme sice tvořili hru a dostali se i do slibných šancí, ale bohužel jak už nám je zvykem zůstali nevyužity. Když už to vypadalo, že se půjde do kabin za stavu 0:0, tak nám soupeř daroval standartní situaci cca z 20 metrů a Radek Háp výstavní střelou nasměroval míč do levého horního rohu branky a zajistil nám jednobrankové vedení.

Ve druhém poločase jsme chtěli začít aktivně a přidat ještě jednu branku. Bohužel naše plány hned po 5minutách narušila soupeřova vyrovnávací branka na 1:1. Od této chvíle se naše hra úplně rozpadla a bylo vidět pouhé nakopávání dlouhých míčů za obranu. Naštěstí se nám povedla v 84. minutě pěkná akce přes střed hřiště a Lukáš Vobejda umístil míč na přední tyč. Tento gól nám stačil a zajistil důležité 3 body. Nutno dodat, že ve druhém poločase byl soupeř lepší a mužem jen děkovat Romanu Paclíkovi, že nás v bráně podržel.

22.4.2017

Koclířov x Fc Borová-Telecí 0:4 (0:3)

Sestava: Paclík- Háp, Horníček, Štrof, Pazdera M., Vobejda, Pazdera A., Střítežský, Matula, Krumpl, Hegr (Kovář) 

Branky: Pazdera M., Pazdera A., Střítežský, Vobejda

K utkání 18. kola jsme zavítali na půdu posledního Koclířova. Vzhledem k tomu, že se soupeři zatím ještě nepodařilo ani z jednoho zápasu získat ani bod, byli jsme jasní favorité. První vážnou šanci si však vytvořili domácí, když domácí útočník z poza vápna jen těsně minul branku Romana Paclíka. Za nedlouho na to, přesněji v deváté minutě, jsme však udeřili my. Martin Pazdera převzal kousek za vápnem balón a krásnou střelou nedal gólmanovi šanci. Domácí hráli naprosto chaoticky, jenže naši borci pálili jednu šanci za druhou. Další gól padl ve 27. minutě, kdy míč do sítě doklepl Aleš Pazdera. Do poločasu jsme pak přidali ještě jeden gól, když si Vlasta Střítežský sklepl ve vápně balón, opřel se do něj levou nohou a mohl se poprvé v sezóně radovat ze vstřelené branky. Ve druhém poločase se zápas spíše jen dohrával. Skóre na konečných 4:0 upravil v 53. minutě po krásném náběhu Lukáš Vobejda.

15.4.2017

Fc Borová-Telecí x Sokol Pomezí "B" 3:0 (1:0)

Sestava: Paclík- Vobejda, Háp, Štrof, Hegr V., Šmíd, Střítežský, Pazdera A., Ehremberger, Matula, Krumpl (Hegr M., Dvořák, Hynek, Síla D., Pazdera M.)

Branky: Ehrenberger, Matula, Šmíd

Na naše druhé jarní domácího kolo k nám přicestoval soupeř z Pomezí, kterému se nedaří podle představ a nachází se až na jedenáctém místě tabulky. Díky velmi špatné hrací ploše nebylo utkání příliš fotbalové, ale spíše bojové. Hra se odehrávala na středu hřiště bez vážnějšího ohrožení obou golmanů. Ve 22. minutě se ovšem na levé straně uvolnil Víta Ehremberger a po individuální akci zakončil na přední tyč- 1:0. Další průběh zápasu se odehrával stejně jako do zmiňované 22. minuty.  V druhém poločase se cca v 60.minutě  vřítil do hostujícího vápna Jarda Matula, který si „narazil“ míč o hostujícího obránce a střelou po zemi nedal golmanovi šanci 2:0. Další gól jsme přidali až ke konci zápasu a pojistili si tak v derby důležité 3body. 

8.4.2017

Moravská Třebová "C" x Fc Borová-Telcí 0:5 (0:4)

Sestava: Vrátný- Štrof, Vobejda, Háp, Pazdera M., Střítežský, Pazdera A., Ehremberger, Matula, Krumpl, Hegr M. ( Paclík, Kovář)

Branky: Matula-2x, Pazdera M., Pazdera A., Ehrenberger

Utkání s Moravskou Třebovou se odehrálo na velmi pěkném hřišti ve Starém Městě. Do tohoto zápasu jsme šli jako favorité. Už ve 14. minutě ukázal svoji šikovnost Jarda Matula a střelou na přední tyč otevřel skóre. Další minuty patřili stále našemu celku. Do konce poločasu se nám podařilo ještě vstřelit tři branky, na kterých se postupně podíleli Martin Pazdera, Aleš Pazdera a svůj druhý gól v zápase přidal Jarda Matula. Skóre v poločase mohlo být ještě výraznější, ale další velké šance zůstali nevyužity.

Druhý poločas se pouze dohrával a moc fotbalového umění už nebylo k vidění.  V 56. minutě se podařilo našemu celku ještě jednu branku přidat zásluhou Víti Ehrembergera. Soupeři jsme dovolili z rohového kopu jednou ohrozit naši branku, ale Martin Vrátný ukázal rychlý a reflexivní zákrok. Naše mužstvo zaslouženě vyhrálo 0:5 a mohlo přidat ještě několik branek navíc.

1.4.2017

Fc Borová-Telecí x Sokol Třebářov 2:2 (1:1)

 

Sestava: Paclík- Vobejda, Hegr V., Štrof, Horníček, Střítežský, Šmíd, Pazdera A., Ehremberger, Síla D., krumpl (Hegr M., Hruška, Kovář, Síla L., Dvořák)

Branky: Krumpl, Ehremberger

K prvnímu jarnímu mistrovskému utkání k nám dorazil tým z Třebářova, který se nachází na 6pozici, takže bylo jasné, že nás nečeká nic lehkého. Od první minuty jsme soupeře tlačili, ale žádný nebezpečný pokus jsme si nevytvořili. Až v 35. Minutě, když jsme podnikli pěknou akci po pravé straně a na jejím konci stál Vojta Krumpl, který z malého vápna tvrdou střelou propálil hostujícího golmana, a tak jsme se mohli radovat z vedení 1:0. Když už se zdálo, že toto skóre vydrží do konce prvního poločasu, tak soupeř udeřil z autového vhazování. Dlouhý balón do vápna propadl a odrazil se přímo na kopačku hostujícího útočníka, který střelou po zemi propálil vše co mu stálo v cestě. 1:1.

V druhém poločase jsme se dostali zásluhou Víti Ehrembergra opět do vedení, ale bohužel nám toto vedení vydrželo pouhých 11 minut. V další části druhého poločasu se spíše hra odehrávala na středu hřiště a mnoho šancí nebylo k vidění, tudíž jsme si se soupeřem body spravedlivě rozdělili.

 

29.10.2016

Sokol Kunčina "B" x FC Borová-Telecí 0:2 (0:1) 

Sestava: Vrátný- Čermák, Vobejda, Hegr V., Pokorný- Střítežský, Háp, Matula, Pazdera A.- Ehremberger, Krumpl ( Síla L., Horníček, Dvořák D., Dědič, Hegr M.)

Na poslední venkovní zápas podzimu jsme odjeli do Kunčiny, která se nacházela na 11. příčce tabulky, a tudíž jsme byli jasnými favority na zisk 3.bodů.
Začátek zápasu nám vyšel skvěle, protože v 5 minutě Radek Háp poslal krásný míč za obranu na rozběhnutého Aleše Pazderu a ten ,, Alá Poborský“ přehodil golmana 0:1. Od tohoto momentu se nám přestala kombinace dařit a začali jsme nepřesnými přihrávkami ztrácet míče, což bylo zapříčiněno i povětrnostními podmínkami, které na hřišti panovali. Hra byla vyrovnaná a spíše se odehrávala na středu hřiště. Když  se nám, ale nějaká akce povedla, tak z toho byla většinou gólovka. Víťa Ehrenberger 2x přestřelil z malého vápna a Aleš Pazdera nechal pro změnu  vyniknout domácího golmana,když po milimetrovém centru od Vlasty Střítežského hlavičkoval na přední tyč. Domácí celek zahrozil pouze z rohového kopu a po zmatcích ve vápně odcestoval míč na další rohový kop.
Druhý poločas pokračoval ve stejné režii jako ten první. Soupeř se do žádné gólové situace nedostal a my jsme ne zrovna pěknou hrou mohli skóre navýšit. To se nám podařilo už pouze jednou a to v 65. minutě. Na rohový kop si krásně naskočil Radek Háp a přesnou hlavičkou do šibenice nedal golmanovi šanci. Do konce poločasu jsme mohli přidat další tři góly, ale buď jsme trefili břevno a nebo naše pokusy mířili vedle branky.
Herně to z naší strany nebylo dobré, ale na to se nikdo ptát nebude a důležité 3 body si naše mužstvo dokázalo připsat. Nyní se musíme soustředit na naše poslední utkání v podzimní části na domácí půdě proti Chornicím, které se nachází na 3. Místě.

22.10.2016

FC Borová-Telecí x Sokol Čistá 5:2 (4:0)

 

15.10.2016

Tj Tatran Mladějov x Fc Borová-Telecí 3:3 (2:1)

Sestava: Paclík- Pokorný, Čermák, Hegr V., Vobejda- Háp, Matula, Střítežský, Pazdera A.-  Ehrenberger, Krumpl (Hegr M., Horníček, Dvořák D.,)

Branky: Ehrenberger 2x, Háp

Od začátku zápasu hrál domácí tým velice tvrdě, s  čímž se náš  tým nedokázal popasovat a hned v 9. minutě šel do vedení soupeř. Ani další průběh zápasu se nám nepovedl. Soupeř byl ve všech soubojích dříve, vyhrával v osobních soubojích, byl důraznější a tím pádem měl i víc ze hry, z čehož pramenila i druhá branka zápasu do naší sítě. Vyhraný souboj na středu hřiště, centr za obranu na rozběhnuté křídlo a centr na útočníka, který si už uměl v téhle situaci poradit 2:0. V dalším průběhu jsme si na důraz soupeře začali zvykat, tlačit se víc  dopředu a být nebezpeční. Hned po první vydařené akci jsme rozehrávali přímí kop, s kterým si Víta poradil fantasticky a ranou za tyč nedal golmanovi šanci- 2:1. Hned o minutu později mohlo být ještě veseleji, ale střelu z malého vápna, kterou vypustil Vojta Krumpl golman vyrazil na rohový kop. Do konce poločasu jsme soupeře opticky přehrávali. Ten hrozil pouze z brejků, z kterých nám dokázal naštěstí nastřelit pouze brankovou konstrukci, a tak se šlo do šaten za stavu 1.1.

Začátek druhého poločasu nám sice moc nevyšel a nebyli jsme tak  nebezpeční jak jsme chtěli, ale díky chybě domácího golmana dostal šanci Háp a krásným lobem z 25m přeloboval všechno co mu stálo v cestě a  vyrovnal na 2:2.  Od této chvíle jsme začali být nebezpeční. O 5 min. později se ocitl před golmanem ve velké šanci  Aleš, ale jeho pokus skončil  vedle branky a otočení zápasu se nekonalo. Další střelecký pokus už, ale otočení zápasu přinesl. Víťa dostal na levé straně míč, přešel ve vápně čtyři bránící hráče a uklidil míč na přední tyč.. 2:3. Od této doby jsme  mírně zalezli a soustředili se na bránění. Soupeř v posledních patnácti minutách směřoval  všechny centrované míče do vápna na útočníky. Několikrát nám dokázal domácí soupeř z těchto centrů zavařit, ale dokázali jsme se z toho dlouhým odkopem zachránit. Bohužel soupeřova chvilka přišla 5 minut před koncem zápasu, kdy dokázal naši obranu prolomit a vyrovnat na konečných 3:3.

 

8.10.2016

Fc Borová-Telecí x Radiměř 0:1 (0:1)

Sestava: Paclík - Čermák, Pokorný, Hegr V., Štrof-Šmíd, Háp, Matula, Pazdera A.-Ehrenberger, Krumpl (Horníček, Hegr M., Dědič, Síla)

Vzhledem k postavení obou mužstev v tabulce a vzhledem k dosavadním výkonům, bylo naše mužstvo před utkáním pasováno do role favorita. Hosté však přijeli ve velice dobrém rozpoložení a hned od prvních minut byli více než vyrovnaným soupeřem. V obranné řadě hrála Radiměř velice obezřetně a občas velice nebezpečně zahrozila i před naší brankou. Nám se opět poměrně dařila kombinace, ale k nějakému většímu ohrožení soupeřovi branky tato činnost bohužel nevedla. Přibližně ve 20. minutě Radiměř gólově udeřila, a to když dlouhé vhazování propadlo přes celé pokutové území až ke krajnímu záložníkovi, který se trefil přesně na vzdálenější tyč, 0:1. Naše mužstvo se pochopitelně snažilo o vyrovnání, vypracovalo si několik příležitostí, z kterých se dala vstřelit branka, ale bohužel nám dnes nebylo přáno. Soupeř podal velice obětavý a zodpovědný výkon, za který si odvezl cenné tři body.   

 

2.10.2016

Městečko Trnávka x Fc Borová-Telecí 0:1 (0:0)

Branka: Víťa Ehrenberger
Sestava: Vrátný - Háp, Pokorný, Vobejda, Štrof-Střítežský, Pazdera A., Matula, Radiměřský-Ehrenberger, Krumpl (Horníček, Hegr M., Dědič, Halamka)

Jednoznačný šlágr kola, jelikož se potkala jediná dvě doposud neporažená mužstva, která měla navíc vynikající poměr vstřelených a obdržených branek, dalo se tedy čekat to nejlepší, co nám může momentálně tato soutěž nabídnout. Začátek byl z obou stran opatrnější, bylo vidět, že si hráči uvědomovali důležitost zápasu. První šanci si vypracoval náš výběr, ale střelu Aleše Pazdery zlikvidoval domácí gólman. Poté se hra vyrovnala a oba celky začaly hrozit ze standardních situací. Nejnebezpečnější standardní situaci zahrál domácí borec, když z dobrých 35 metrů trefil svojí bombou tyč naší branky, sportovně musíme uznat, že se jednalo o opravdu nádhernou ránu. Po zbytek poločasu byli nebezpečnější spíše domácí, ale i nám se podařilo občas zahrozit. První půle zůstala však bez branek.
Druhá půle začala šancemi domácího výběru, které většinou následovaly po našich hrubých chybách. Po jedné z nich šel domácí útočník sám na Martina Vrátného, ten však pochybení naší obrany, ve spolupráci s Radkem Hápem, naštěstí zažehnal. V 65. minutě rozehrál volný přímý kop od autové čáry Víťa Ehrenberger a domácí obránce si střílený centr nešťastně srazil za svého brankáře, 0:1. Od této chvíle domácí přidali a začali naše družstvo opticky přehrávat, my však zkušeně zahušťovali nebezpečné prostory před naším pokutovým územím, čímž jsme domácím znepříjemňovali cestu k pokutovému území. Přesto si Trnávka vypracovala několik velice slibných příležitostí, ale všechny pochytal výborně chytající Martin Vrátný.
Utkání by vzhledem k jeho průběhu slušela spíše remíza, domácí si bod za svůj výkon určitě zasloužili, ale tentokrát bylo štěstí na naší straně a my si tak mohli odvést velice důležité tři body. Martin Vrátný dnes v brance navázal na fenomenální výkony Romana Paclíka a jenom potvrdil, že máme momentálně nejlepší brankářskou dvojici v soutěži. Celý tým zaslouží za dnešní výkon velkou pochvalu, ale je třeba pracovat tvrdě i nadále, neboť náš cíl je ještě hodně daleko. Závěrem děkujeme našim FANS, kteří nám připravili skutečně domácí atmosféru.

Autor článku: Martin Pazdera

 

24.9.2016

Fc Borová-Telecí x Trstěnice 3:0 (0:0)

Branky: Ehrenberger Vít 2x, Hegr Martin

V poměrně vyrovnaném prvním poločase se hra odehrávala na středu hřiště. Především naše družstvo se během první půle snažilo o ofenzívu, ale hostující obrana pracovala spolehlivě. Do druhého poločasu jsme vlétli a po pěti odehraných minutách vstřelil první branku utkání Víťa Ehrenberger, 1:0. Účet zápasu navýšil o 15 minut později Martin Hegr, když skvěle zužitkoval centr z pravé strany a přesnou hlavičkou pod břevno nedal hostujícímu brankáři šanci, 2:0. Nejhezčí moment celého utkání přišel v 70. minutě, to Víťa Ehrenberger zahrál volný přímý kop přesně do levého horního rohu soupeřovi branky, 3:0.

 

18.9.2016

Boršov x Fc Borová-Telecí 0:2 (0:0)

branky: Krumpl Vojta, Ehrenberger Vít

 

10.9.2016

FC Borová-Telecí x Koclířov 8:1 

Branky: Pazdera Aleš - 4x, Ehrenberger Víťa - 2x, Čermák Radek, vlastní

Na domácím trávníku jsme splnili roli favorita a získali další důležité tři body. V utkání se brankově blýskl Aleš Pazdera a to hned 4x.

 

3.9.2016

Pomezí "B" x FC Borová-Telecí 0:2 (0:0)

Sestava: Paclík, Čermák, Vobejda, Pokorný, Štrof- Radiměřský, Matula, Šmíd, Střítežský- Pazdera A., Síla D. (Síla L., Hegr M., Háp, Dědič)

Branky: Pazdera A.- 2x

V tomto zápase jsme chtěli navázat na poslední zápas, který jsme vyhráli na domácím hřišti vysoko 8:0 a potvrdit tím naše vysoké ambice.

 Od začátku zápasu jsme měli převahu v držení míče, ale do žádné velké příležitosti jsme se dostat nedokázali. Za zmínku stojí střela Vlasty z velkého vápna, která bohužel neměla razanci a golman si s ní lehce poradil. Pomezí naši defenzivu nějak moc nezatěžovalo, ale po zbytečné ztrátě míče u autové čáry a nedorozuměním mezi obránci se zhruba ve 40. minutě útočícímu hráči naskytla příležitost jít sám na golmana. Golman ovšem skvělím zákrokem svoji svatyni uchránil před rozvlněním sítě.

Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit aktivněji. Začít dávat balóny více do stran a posílat je za obranu nebo odcentrovat do vápna na útočícího hráče. To se nám podařilo hned v 50. minutě, když Jarda Matula  na středu hřiště vypíchl balon a pěknou kolmicí za obranu vyslal rozběhnutého Aleše Pazderu, který uklidil balon na zadní tyč 1:0. Hned o 5 minut později se naskytla takřka stejná situace = vybojovaný balon, kolmice za obranu, 2:0. Od tohoto okamžiku jsme hru kontrolovali a snažili se přidat třetí gól. O ten se mohl postarat Lubis, ale nepřesnou střelou trefil pouze golmana, který rychle rozehrál a z brejku musel ukázat svoje reflexy Roman Paclík. Tím zápas skončil a my se mohli radovat ze zaslouženého vítězství.

27.8.2016

Fc Borová-Telecí x Moravská Třebová "C" 8:0 (6:0)

Branky: Ehrenberger 5x, Pazdera A., Matula, Krumpl
Sestava: Paclík-Čermák, Vobejda, Hegr V., Štrof - Šmíd, Matula, Pokorný, Střítežský - Ehrenberger, Pazdera A. (Horníček, Krumpl, Síla L., Dvořák) 

K prvnímu domácímu utkání této sezóny k nám zavítal soupeř z Moravské Třebové. V domácím dresu se poprvé představila nová akvizice – Jarda Matula, který ještě v minulém roce působil v mužstvu Vysokého Mýta a má tedy zkušenosti z krajského přeboru i divize.
Zápas asi nemusíme díky výraznému výsledku nikterak detailně hodnotit, po celý zápas se hrálo prakticky na jednu branku a svého soupeře jsme předčili ve všech atributech.
Celé mužstvo zaslouží velkou pochvalu za podařený vstup do začínající sezóny. Dnes svými výkony zaujali především Jarda Matula a Víťa Ehrenberger, který zatížil konto soupeře hned 5x. Další utkání už bude jistě o poznání vyrovnanější, v sobotu totiž zajíždíme k derby proti výběru Pomezí „B“.

 

20.8.2016

Fc Třebařov x Fc Borová-Telecí 0:3 (0:1)

Branky: Pazdera A., Pokorný, Ehrenberger

Sestava: Paclík-Čermák, Háp, Štrof, Vobejda - Střítežský, Pokorný, Šmíd, Pazdera A.- Síla D., Ehrenberger (Hegr M., Horníček) 

Po ročním působení v okresním přeboru jsme opět ochutnali příchuť III. třídy, která bude letos jistě vyrovnaná, a z žádného utkání nám nebudou body přičteny zadarmo. K prvnímu utkání jsme zajížděli do poměrně vzdáleného Třebařova, s nímž jsme se utkali prvně v historii.

Úvod zápasu byl oboustranně nervózní, bylo znát, že se jedná o první mistrovské klání této sezóny. Naše mužstvo mělo optickou převahu, často jsme se dostávali relativně pěknou kombinací k pokutovému území soupeře, ale nedařila se nám finální část v podobě centrovaných míčů ze stran.  Po několika střeleckých pokusech během první půle se nakonec v 35. minutě ujala dorážka Aleše Pazdery, jenž doklepl vyražený míč do odkryté domácí branky, 0:1. Soupeř nebezpečně hrozil především nakopávanými balony na rozběhnuté útočníky, nutno říci, že jsme tuto činnost domácím usnadňovali našim chybným rozestavěním, jelikož jsme měli velké prostory mezi našimi jednotlivými řadami, čehož domácí jednoduše využívali.

Druhá půle začala náporem domácích, ale vše jsme přestály bez úhony. Postupem času se otěže utkání ocitly v našich rukou a to i díky krásné brance na 2:0 – to si totiž Jirka Pokorný naskočil na rohový kop Libora Šmída a nádhernou hlavičkou do horního rohu branky přinesl klid na naše kopačky. Hra byla v naší režii, ale domácí tu a tam zahrozili, v největší šanci se ocitl domácí útočník, když po zaváhání naší obrany byl na úrovni penalty sám proti Romanovi Paclíkovi, ten však zákrokem zápasu uhájil naše čisté konto. V závěru přidal třetí branku Víťa Ehrenberger, když střelu za hranicí pokutového území trefil přesně za tyč, 0:3.

V utkání bylo vidět z naší strany mnoho nepřesností, ale i několik velice pěkných kombinací a individuálních akcí, což je jistě příslibem pro nadcházející střetnutí.  

Autor článku: Martin Pazdera  

______________________________________________________________________________________

21.5.2016

FC Borová-Telecí x Opatovec 0:3 (0:0)

Do dnesniho utkani nastoupily tymy z opacne strany tabulky. Opatovec se nachazel na 1. pricce a domaci celek na miste poslednim. Opatovec by v prřípadě dnešní výhry slavil čtyri kola do konce okresního přeboru postup do vyšší soutěže. Tomu odpovídala i divácká kulisa,protože hráči přijeli společně autobusem s diváky.
 
V prvních minutách byl Opatovec lepším celkem a několikrát nás ohrozil z rohových kopů. Poté se hra začala vyrovnávat a dostavali jsme se i my do šancí,ale v letošní sezóne jít sám na golmana je nejvetši problém,který se opakoval i v dnešním zapase. Dále se hrál pěkny fotbal s šancemi na obou stranách, ale o tu nejvetší se postaralo mužstvo z Opatovce,když ve 40.minutě rozehrávalo rohový kop - hlavičkujícího útočníka vychytal Paclík a následnou dorazku se podařilo zlikvidovat až na brankové čáře. První poločas skončil bez další brankové ppříležitosti a do šatny jsme si odnesli pěkný výsledek 0:0.
 
V druhém poločase jsme chtěli hrát stejně odhodlaně jako v prvním a postup soupeři odvrátit. Hned v 5. minutě druhého poločasu si vzal míč Viťa Ehrenberger a z 30 metrů trefil spojnici branky. O pár minut bohužel přišel první trest. Hostující útocník spadl před velkým vápnem a z přímého kopu sám otevřel skóre zápasu 0:1. Ve zbytku utkaní se hrál vyrovnaný fotbal, ale hraje se na góly a ty přišly jen do naší branky, jelikož soupeř ještě 2 x rozvlnil síť a my už neměli sílu na zdramatizování utkaní.
 
Celému týmu patří velké poděkování,protože předvedl velmi vyrovnanou partii s prvním celkem OP. Opatovci gratulujeme k postupu a přejeme hodně štěstí v 1.B třídě. 

14.5.2016

FC Křenov x FC Borová-Telecí 4:1 (2:0)

Sestava: Vrátný- Vobejda, Hegr V., Pokorný, Háp, Štrof- Pazdera A., Češka, Ehrenberger, Střítežský- Síla D.- (Síla L., Horníček, Hegr M., Šmíd)

Branka: Pazdera A.

Od začátku zápasu se hrál otevřený fotbal s šancemi na obou stranách. Hrálo se nahoru dolů, ale bohužel v 25. Minutě se domácí útočník prosadil přes naši obranu a tváří tvář golmanovi otevřel střelou na přední tyč skóre zápasu. Po obdržené brance jsme bohužel udělali opět chybu v obraně, čehož hostující útočník opět využil a získal náskok dvou branek. Do poločasu jsme si i my vytvořili  několik šancí, ale naše finální přihrávka byla katastrofální a tudíž se nám nepodařilo domácího golmana překonat.

Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně a ve všech směrech jsme soupeře přehrávali. Hned ve 49. Minutě se z rohového kopu prosadil Aleš Pazdera, který získal odražený míč a díky teči obránce  skončil balón v síti 2:1. Po gólu jsme ožili a dokázali si vytvořit několik slibných šancí. Hned o dvě minuty později pálil opět Aleš, ale levačkou přestřelil golmanovu svatyni. V zápětí se řítil na golmana Vlasta Střítežský, ale golman skvěle zakročil. O chvilku později vyslal pěknou střelu Víťa Ehrenberger, ale bohužel golman opět skvěle zakročil a ještě lépe při následné dorážce. Bohužel soupeř opět udeřil a rozhodl o osudu utkání. Poté se mu ještě jednou podařilo překonat našeho golmana a uzavřel skóre na konečných 4:1.

 

7.5.2016

FC Borová-Telecí x Jaroměřice 1:3 (1:2)

Sestava: Vrátný- Hegr V., Háp, Štrof, Vobejda, Pokorný-  Češka, Ehrenberger, Pazdera A., Střítežský- Síla D. (Šmíd, Krumpl, Horníček, Síla L., Hegr M., Dědič)

Branka: Ehrenberger

Od začátku zápasu se hrál pěkný fotbal na obě strany. Bohužel Už v 7. Minutě si útočník hostí šikovně zpracoval míč a střelou na zadní tyč nedal golmanovi šanci 0:1. Po inkasovaném gólu jsme v tu samou minutu šli sami na golmana, ale střela mířila těsně vedle branky. Ve 27. minutě se zrodila naše další pěkná akce, David Síla se krásně uvolnil u lajny a předložil lahůdku Víťovi, který se nemýlil a vyrovnal stav utkání na 1:1. Ve 30. Minutě se bohužel kopala proti našemu mužstvu penalta-útočník obešel našeho obránce, který si postrčil balón a sudí oprávněně ukázal na puntík 1:2. Tím i první poločas skončil.

 

Od začátku druhého poločasu jsme převzali otěže zápasu my. Hráli jsme kombinačně po zemi a dávali krásné balóny za obranu hostů. Několikrát se nám stalo, že jsme byli sami před golmanem, ale všechny pokusy dopadly stejně- bez vstřelené branky. Když jsme nebyli schopni dát gól my, tak nám soupeř ukázal jak se s podobnými situacemi nakládá a zvýšil na 1:3.  Do konce zápasu jsme se snažili s výsledkem ještě něco udělat, ale soupeř si zkušeně zbytek zápasu pohlídal.

1.5.2016

Linhartice x Fc Borová-Telecí 6:1 (2:1)

Branka: Střítežský
Sestava: Vrátný-Háp, Pokorný, Vobejda, Hegr V.-Střítežský, Češka, Pazdera M., Pazdera A.-Ehrenberger, Síla D. (Šmíd, Krumpl, Horníček, Síla)

Výsledkově bohužel velice nepovedené utkání. Úvodní minuty rozhodně nenapovídaly, že by měl zápas skončit takovým to brankovým rozdílem, hra byla poměrně vyrovnaná a obě mužstva na kvalitně připraveném trávníku předváděla poměrně slušnou kombinaci. Postupem času však převzali iniciativu domácí, kteří si během první půle vypracovali dvoubrankový náskok, který až v závěru poločasu korigoval Vlasta Střítežský. V druhé půli již padaly branky pouze do naší sítě a soupeř tak zaslouženě zvítězil. Důvodem proč se nacházíme na posledním místě tabulky je bezesporu naše neproměňování i těch největších brankových příležitostí, jen v dnešním utkání jsme postupovali cca 3x sami na brankáře, ale není nám bohužel souzeno. Naši soupeři tyto příležitosti využívají, a proto se mohou těšit i na další ročník okresního přeboru.
 Navzdory výsledku musíme konstatovat, že jsme si zahráli určitě nejlepší fotbal během našeho krátkého působení v této soutěži, k čemuž přispěl i náš dnešní soupeř, protože se hrálo z obou stran kombinačně, fair play, v utkání nebyly žádné zákeřné zákroky a žádné nadávky, či urážky. Děkujeme soupeři a přejeme hodně úspěchů ve zbytku sezóny.

23.4.2016

Fc Borová-Telecí x Sebranice 2:2 (1:0)

Velice bojovné utkání s poměrně velkým množstvím osobních soubojů. Hned v úvodních 15 minutách jsme si vypracovali tři slibné příležitosti, z kterých jsme však dokázali vytěžit pouze jednu branku, to když Aleš Pazdera doklepl do prázdné branky střelu Víti Ehrenbergera. Od této chvíle převzali iniciativu hosté a vyrovnání "viselo" několikrát ve vzduchu. První půle však skončila naším nejtěsnějším vedením. Na začátku druhé půle se staly dvě osudové situace celého utkání. První situací bylo zvýšení našeho vedení na 2:0, to si Víťa Ehrenberger naskočil na rohový kop a hlavou nedal hostujícímu brankáři šanci. Druhou situací bylo střídání hostujícího útočníka, který přinesl do řad Sebranic obrovské oživení. Sportovně musíme uznat, že jeho výkon byl hoden kraje a ne okresu. V druhém poločase se hrálo prakticky pouze na naši branku, z čehož dokázali hosté vytěžit zasloužené vyrovnání. V závěru zápasu hosté sahali po vítězství, ale rozhodující branku se jim vstřelit nepodařilo.    

16.4.2016

Čistá x Fc Borová-Telecí 3:0 (1:0)

9.4.2016

Fc Borová-Telecí x Opatov 3:2 (1:2)

Branky: Ehrenberger 2, Pazdera M.
Sestava: Vrátný - Pokorný, Češka, Hegr V., Štrof-Pazdera A., Pazdera M., Šmíd, Střítežský-Ehrenberger, Síla D. (Paclík, Hegr M., Vobejda, Síla L., Horníček, Dědič, Krumpl)

Začátek zápasu patřil spíše hostům, kteří byli důraznější v osobních soubojích, především v těch hlavičkových, čímž se relativně snadno dostávali před naše pokutové území. Opatov si především z kraje utkání vypracoval několik standardních situací, které jeho hráči zahrávali velice nebezpečně. Po jedné z nich se hostům podařilo bohužel vstřelit úvodní branku. Poté se hra vyrovnala a k vidění bylo několik slibných přiležitostí a to na obou stranách. V 30. minutě vyrovnal střelou zpoza velkého vápna Víťa Ehrenberger, když mu dobrou pozici připravil David Síla. Soupeřovi standardní situace (především dlouhé auty do našeho pokutového území) nám dělaly velké potíže a po jedné z nich si vzal soupeř vedení zpět. Do druhé půle jsme vstoupili aktivně a prakticky po celou dobu se hrálo na soupeřovu branku. Odměnou za námi předváděnou hru nám bylo otočení skóre zápasu, když nejprve v 76. minutě srovnal Martin Pazdera a o minutu později vstřelil vítěznou branku Víťa Ehrenberger.     

2.4.2016

Bystré x Fc Borová-Telecí 2:1 (1:1)

Branka: Síla David
Sestava: Vrátný - Háp, Pokorný, Češka, Hegr V., Štrof-Pazdera A., Pazdera M., Šmíd, Střítežský-Síla D. (Horníček, Hegr M., Dědič, Krumpl, Dvořák)

Do dnešního utkání jsme vstupovali s velkým respektem k dosavadním výsledkům našeho soupeře, díky nimž bylo velice snadné určit jasného favorita dnešního zápasu. Naším cílem bylo hrát aktivně a co možná nejdéle udržet nerozhodný výsledek, což se nám dařilo až do cca 35. minuty, kdy účet zápasu otevřel domácí Petr Putnar, když z hranice pokutového území poslal odražený míč od našeho obránce přesně k tyči. Kvalitně kombinujícímu soupeři jsme se vyrovnali důraznou hrou a rychlým přístupem k domácím hráčům, čímž jsme se občas dostávali do rychlých protiútoků. Před koncem první půle předvedli naši hráči rychlou kombinaci středem hřiště a David Síla si počínal před domácím brankářem chladnokrevně a srovnal skóre zápasu. Druhou půli opanovali jednoznačně domácí, již od začátku poločasu dobývali naši branku a prakticky bylo pouze otázkou času, kdy se jim podaří vstřelit vedoucí zásah. Naše obrana vytvořila před pokutovým územím obraný val, který odolával až do 86. minuty, to náš obránce zahrál v pokutovém území rukou a Honza Mužík proměnil pokutový kop.
I přes porážku musíme poděkovat všem hráčům za velkou obětavost a předvedený výkon.

26.3.2016

Rohozná x Fc Borová-Telecí 4:1 (1:1)

Branka: Pazdera Martin
Sestava: Paclík - Háp, Pokorný, Hegr V., Vobejda-Střítežský, Češka, Pazdera M. Šmíd-Ehrenberger, Síla D. (Krumpl, Síla L., Dědič, Horníček)

Hned na úvod jara se potkaly dva celky bojující o setrvání v Okresním přeboru a na předvedené hře obou mužstev to bylo znát. Během utkání bylo vidět spoustu individuálních chyb a řada nepřesností jak před oběma brankami, tak i ve středu pole. První půle skončila smírně 1:1, když naší branku vstřelil po zaváhání domácího brankáře Martin Pazdera. V druhé půli se šance střídaly na obou stranách, branky však padaly pouze do naší sítě a domácí tak zaslouženě zvítězili. 
Zdroj: http://svitavsky.denik.cz/fotbal_region/smirny-slagr-opatovec-zachranil-remizu-v-deseti-20160329.html

7.11.2015

Fc Borová-Telecí x Janov 1:3 (0:1)

Sestava: Vrátný-Češka, Hegr V., Pokorný, Vobejda-Střítežský, Beneš, Pazdera M., Síla D.-Hegr M., Pazdera A. (Síla L., Horníček, Šmíd, Krumpl)

V jarní předehrávce 14. kola jsme hostili na domácím podmáčeném trávníku jednoho z aspirantů na celkové vítězství - mužstvo Janova. 

Hosté od úvodních minut na nic nečekali a nepřetržitě zaměstnávali naši obranu nebezpečnými útoky jak ze stran, tak i středem hřiště. Za nerozhodný stav, který trval zhruba do 35.minuty, jsme mohli děkovat pouze Martinu Vrátnému, který hostům zlikvidoval i ty nejvyloženější šance. V již zmiňovaném čase však nedosáhl na střelu hostujícího záložníka, který velice chytře ztečoval adresný centr ze strany za jeho záda. Našemu mužstvu nemohla být vyčtena snaha, nasazení i bojovnost, ovšem fotbalová kvalita byla na kopačkách Janova, který i na těžkém terénu velmi slušně kombinoval. O naší největší brankovou příležitost se postaral Aleš Pazdera, když ukrytou sřelou z poza vápna nastřelil pouze brankovou konstrukci. Do druhé půle jsme vstoupili oproti předešlým zápasům poměrně aktivně a soupeře jsme začali v určitých pasážích přehrávat. Hned v úvodu měl velkou šanci Libor Šmíd, ale jeho hlavičku zlikvidoval brankář hostí. Soupeř byl v zakončení o poznání efektivnější, vstřelil další dvě branky a prakticky rozhodl o osudu utkání. V závěru pouze zkorigoval konečný výsledek Martin Pazdera, když zužitkoval krásný centr Ondry Beneše a hlavou poslal míč těsně za tyč. 

Pokud sledoval utkání někdo ze Svitavského deníku nebo se alespoň doslechl o jeho průběhu, tak se můžeme těšit na nominaci Martina Vrátného do ankety "Borec kola", kterou Svitavský deník vyhlašuje každý týden, pevně věřím, že s jeho nominací by souhlasili i naši dnešní soupeři :-)

 

31.10.2015

Fc Borová-Telecí x Rohozná 3:2 (1:1)

Sestava: Paclík-Čermák, Hegr V., Pokorný, Vobejda-Střítežský, Háp, Beneš, Pazdera A.-Hegr M., Pazdera M. (Češka, Síla L., Síla D., Dvořák, Šmíd, Horníček)

V dnešním utkání se potkaly dva poslední celky okresního přeboru, což je vzhledem k předsezóním prognózám relativně překvapivé, nicméně bohužel zasloužené. Obě mužstva se celým podzimem prakticky protrápila a v jarní části budou muset hodně zabrat, aby opustila sestupové pozice. 

Dnešní zápas se nesl ve znamení velké bojovnosti a velkého počtu osobních soubojů, především ve středu hřiště, příliš fotbalových momentů utkání bohužel nenabídlo. V polovině první půle se nám naskytla, po krátkém závaru před hostující brankou, možnost pokutového kopu, tu jsme však nezužitkovali a tak na druhé straně udeřil soupeř z rychlého protiútoku, 0:1. V poslední minutě prvního poločasu srovnal účet Radek Háp, když se štěstím propasíroval míč z velkého úhlu za záda hostujícího brankáře, 1:1. 

Druhou půli jsme začali aktivně, vypracovali si několik střeleckých příležitostí a získali herní převahu. Nicměné byl to bohužel opět soupeř, který šel po dobře zahraném rohovém kopu opět do vedení, 1:2. O několik minut později předvedl u autové čáry svoji šikovnost David Síla, když se prosadil přes hostujícího obránce a předložit míč na zlatém podnose Milanovi Češkovi, který nabídnutou příležitostí nepohrdl a zaslouženě srovnal, 2:2. Rozhodující branku dnešního střetnutí vstřelil deset minut před koncem Martin Pazdera, když nádhernou střelou přesně do šibenice rozhodl o třech bodech pro naše mužstvo, 3:2.

 

24.10.2015

Jevíčko x Fc Borová-Telecí 5:0 (2:0)

Sestava: Paclík-Čermák, Vobejda, Pokorný, Češka, Hegr V.-Střítežský, Háp, Beneš, Pazdera A.-Pazdera M. (Dvořák, Hegr. M, Horníček, Síla D., Dědič)

Z naší strany obsolutně nejhorší utkání této sezóny a možná i celé naší historie, poněvadž nepamatuji naše družstvo takto odevzdané a lhostejné k výsledku i předvedené hře. Mezi oběma celky byl rozdíl minimálně jedné třídy, čemuž odpovídá i konečný výsledek.

 

17.10.2015

Fc Borová-Telecí x Morašice 0:2 (0:0)

sestava: Paclík- Vobejda, Pokorný, Češka, Čermák, Hegr V.-Střítežský, Beneš, Háp, Pazdera A.- Hegr M. (Horníček, Síla D., Dvořák, Dědič, Krumpl)

Do dnešního zápasu jsme chtěli vstoupit aktivně  jako v předešlých  zápasech a před domácím publikem si připsat nějaký bod. Celek z Moravic ovšem ztrácí na čelo tabulky pouhé 4 body a opět bylo jasné, že nás čeká těžký zápas.

Od prvních minut nás soupeř  mírně přehrával, ale naše defenziva soupeře do žádné  gólové šance nepustila, na druhou stranu my jsme si také žádnou velkou šanci nevytvořili. Za zmínku stojí akorát střela Hápa z velkého vápna, kterou golman vyrazil na roh.

Do druhého polačasu jsme chtěli vstoupit aktivně a nepustit soupeře do zakončení, ale bohužel hned ve 2. minutě druhého polačasu jsme inkasovali- 0:1 . Od té doby převzal kontrolu na hřišti hostující tým a celý druhý poločas se odehrával na naši půli. Zhruba v 70. Minutě se soupeř dostal k rohovému  kopu, na který si naskočil útočník hostů a zvýšil na 0:2.

Tento zápas se nám bohužel vůbec nevydařil, ale musíme se oklepat a jít dál. V příštím zápase zavítáme do Jevíčka, na které ztrácíme pouhé 4 body. Doufejme, že za týden 24.10. v 15:30h se našemu celku povede  mnohem lépe a přivezeme plný počet bodů.

10.10.2015

Hradec nad Svitavou x Fc Borová-Telecí 1:0 (0:0)

sestava: Vrátný- Štrof, Češka, Háp, Pokorný, Hegr V.- Střítežský, Pazdera A., Dvořák, Vobejda- Síla L.(Síla D., Hegr M.,Dědič)

V sobotu 10. 10. jsme vyjeli do všude diskutovaného Hradce nad Svitavou. V Hradci jsme se opět sešli v prachbídné sestavě s tím, že chybělo pár opor, které stabilně hrají „základ“, ale v žádném případě jsme nejeli odevzdat body. Už od začátku bylo pro nás a myslím si, že i pro přihlížející publikum velkým překvapením, že jsme dokázali s „obávaným“ Hradcem držet krok a občas si vytvářet pohledné šance, které však nevedli ke zdárnému zakončení. V první půli stojí za větší zmínku přímí kop cca ze středu hřiště, který si stoper Hradce velmi nešikovně prodloužil hlavou a tím ohrozil vlastní bránu, ale díky pohotovému zákroku domácího brankáře se skóre neměnilo. Do kabin se šlo za stavu 0:0.

Ve druhé půli nás začal soupeř přehrávat, což bylo také zapříčiněné tím, že nám začali pomalu ubývat síly. I přes to jsme si dokázali pár šancí vytvořit. Za zmínku stojí přímí kop Hápa z levé strany, který na hranici malého vápna prodlužoval špičkou své kopačky Aleš Pazdera, bohužel pouze do náruče brankáře. Soupeř si vytvářel v druhé půli slibné šance, avšak proti stál výborně chytající Martin Vrátný. Skóre se měnilo v 80.minutě, kdy ve vápně spadl domácí útočník a exekutor penalty se nemýlil. Konečné skóre 1:0.

 Velkou pochvalu zaslouží celá obrana, v které velmi roste náš pravý obránce Vašek Hegr. Další velkou pochvalu zaslouží brankář Martin Vrátný, který dokázal zneškodnit spoustu soupeřových šancí. Opět jsme prohráli 1:0, opět po penaltě, opět byla penalta v závěru utkání, opět to bylo s týmem, který hraje o postup. Je to smutné, ale jediná možnost je stále bojovat a věřit, že se to jednou zlomí.

Další utkání sehrajeme doma 17. 10. 2015 od 16:00h proti celku Morašic. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Autor článku: Jakub Dvořák

3.10.2015

Opatovec x Fc Borová-Telecí 1:0 (0:0)

sestava: Paclík- Vobejda, Čermák, Češka, Dvořák, Hegr V.- Střítežský, Beneš, Pazdera A., Síla L.- Hegr M. (Horníček, Krumpl, Síla D., Šmíd)

Na dnešní zápas jsme přijeli na horkou půdu Opatovce, který ztrácí na 1. Místo v Okresním přeboru jeden bod.

Do dnešního zápasu jsem vstoupili bez několik opor, a tak trenéři museli trochu improvizovat se sestavou. Domácí jako favorit zápasu nás ze začátku hry mírně zatlačil a měl několik příležitostí k  rozehrání rohových kopů,  s kterými ovšem naši hráči neměli velký problém. Zhruba ve 20. minutě se po hlavičkovém souboji zranil Ondra Beneš a problémy v sestavě pokračovali. Tento zákrok nás jaksi ,,semknul“ a začali jsme být nebezpeční z protiútoků. Aleš Pazdera nepřesně střílel a balon se odrazil k Martinu Hegrovi, který se ocitl sám před golmanem, ale mířil do prostřed brány. Ke konci poločasu soupeř rozehrával další rohový kop, který zneškodnil Román Paclík, ale od útočícího hráče dostal ,,naloženo“ a zbytek zápasu dohrával v bolestech.

 V druhém poločase jsme nechtěli obdržet gól a uhrát zápas na remízu,čímž by jsme získali cenný bod. Na trávníku jsme ovšem se soupeřem odehrávali vyrovnanou partii a začali jsme útočit. V 60. minutě se dostal Aleš Pazdera k pěkné střele z velkého vápna, ale výborně chytající golman vyškrábl na roh. O 5 minut později to zkoušel Jakub Dvořák, ale jeho tvrdá střela skončila opět na rohovém kopu. Po těchto příležitostech se dostal k pěkné střele domácí útočník, který trefil břevno. Od břevna se míč odrazil na brankovou čáru, kde Roman Paclík ukázal své reflexi a dobíhajícímu útočníkovi vyškrábl míč. V 70. minutě domácí záložník prošel přes dva hráče na středu a dostal se do vápna , kde byl faulován a rozhodčí pískl penaltu, s kterou si soupeř poradil a otevřel skóre zápasu - 1:0. O 5 minut později jsme předvedli krásnou akci středem hřiště, ale soupeř si pomohl ve vápně nedovoleným zákrokem na Vojtu Krumpla, ovšem píšťalka rozhodčího zůstala němá a zápas skončil výhrou domácího mužstva.

Všem hráčům patří velké dík za bojovnost a předvedený výkon. Každý hráč nechal na hřišti všechno a od toho se můžeme odrazit v příštích zápasech a překvapit 10. 10. 2015 v 16:00  Hradec nad Svitavou.

Autor článku: Aleš Pazdera

26.9.2015

Fc Borová-Telecí x Křenov 1:4 (0:2)

Branka: Síla David
Sestava: Paclík-Čermák, Hegr V., Háp, Pokorný, Vobejda-Střítežský, Češka, Pazdera M., Pazdera A.-Dvořák (Hegr. M, Horníček, Síla L., Síla D., Krumpl, Dědič)

K našemu 4. domácímu utkání v Okresním přeboru k nám zavítal soupeř z Křenova, který svými posledními výsledky naháněl strach, jelikož se mu v posledních dvou zápasech povedlo obrat o body první dvě mužstva v tabulce.
Možná proto, že soupeř jistým způsobem naháněl hrůzu, jsme se pustili do utkání s velkým důrazem a nepouštěli ho k větším šancím. Párkrát se nám dokonce povedlo ohrozit protivníkovu branku. Nedokázali jsme však naší převahu zužitkovat v gól a to co se nedařilo nám, se podařilo hostům a šli po přímém kopu do vedení. Do konce první půle přidali ještě jeden gól a do kabin se šlo za stavu 0:2.
V druhé půli nás soupeř mírně přehrával, s tím že my jsme nedokázali vytvářet téměř žádné šance, kterými bychom soupeře ohrožovali a tak protivník pohodlně zvýšil svůj náskok až na stav 4:0. Na konci utkání se povedlo vstřelit svůj první gól Davidu Sílovi, který tak upravil výsledek na konečných 1:4.
Dle mého je výsledek až moc přísný vzhledem k průběhu utkání.
Náš tým by měl zapracovat především na koncovce, jelikož potřebujeme na vstřelení jednoho gólu o dost víc vyložených šancí než soupeř.

Autor článku: Jakub Dvořák

20.9.2015

Jaroměřice x Fc Borová-Telecí 4:2 (3:1)

Branky: Pazdera Aleš, Pazdera Martin
Sestava: Vrátný-Háp, Hegr. V, Pokorný, Češka, Štrof-Střítežský, Pazdera M., Dvořák, Pazdera A. - Hegr M. (Vobejda, Šmíd, Síla, Horníček)

K našemu 7. utkání ve svitavském okresním přeboru jsme vyjížděli do pro nás neznámých Jaroměřic. Pouze z doslechu jsme věděli, že se jedná o kvalitního soupeře, a bodovat na jejich hřišti bude dosti obtížné.
Soupeř disponuje hřištěm vysoké jakosti a podle toho probíhal i průběh utkání, který byl dle našeho mínění na vysoké úrovni.
Hned na úvod utkání jsme soupeře zaskočili rychlým gólem, který vstřelil Aleš Pazdera z dorážky po krásné střele jeho bratra Martina. To bylo však pro první poločas z naší strany vše a dále už tempo hry určoval soupeř a naší obranu rychlými brejky po stranách velmi úspěšně rozebíral a svojí kvalitní hrou také sklízel ovoce, kdy první gól vstřelil obávaný střelec Švec, který potvrdil své kvality a po centru ze strany za obranu „suše“ přehodil našeho gólmana a bylo srovnáno. Další gól na sebe nenechal dlouho čekat a opět unikem ze strany a krásnou přihrávkou z úrovně rohové čáry před bránu soupeř dokázal „zasunout“. Třetí gól v první půli padnul z rohového kopu po zmatcích v naší obraně. Takový byl průběh první půle a my odcházeli do kabin lehce zklamaní a také s tím, že se nám zranil náš jediný brankář Martin Vrátný, který si při svém návratu bohužel ihned uhnal zranění.
Do druhé půle nastoupil do branky Jakub Dvořák, avšak moc práce neměl, jelikož se obraz hry úplně změnil a my začali soupeře přehrávat s tím, že naše důrazná hra vedla ke gólu v 80. minutě, který opět kvalitní střelou vsítil Martin Pazdera. O pět minut později jsme se řítili sami na gólmana domácích, ale tato šance zůstala nevyužita a stav byl tedy neustále 3:2. V úplném závěru vstřelil soupeř svojí 4. branku po samostatném úniku ze strany.
Konečný stav 4:2, avšak toto utkání hodnotíme spíše pozitivně kdy i náš head coach prohlásil, že kdyby mu někdo před pár lety řekl, že BORTEL bude hrát s Jaroměřicemi vyrovnané utkání, tak si o něm pomyslí, že je blázen.

Autor článku: Jakub Dvořák

12.9.2015

Fc Borová-Telecí x Linhartice 3:2 (2:0)

Branky: Pazdera Martin 2x, Síla Luboš
Sestava: 
Paclík-Čermák, Hegr. V, Pokorný, Háp, Štrof-Střítežský, Beneš, Češka, Pazdera A. - Pazdera M. (Pecka, Vobejda, Šmíd, Síla, Krumpl)

Na domácím hřišti jsme nastoupili proti týmu z Linhartic. Se soupeřem jsme před zápasem měli stejný počet bodů (3), a tak jsme před naším publikem chtěli zvítězit.

Od první minuty se nám dařila kombinace. Kontrolovali jsme hru a vytvářeli si několik slibných situací, ale bohužel zůstaly nevyužity. To ovšem změnil Pazdera Martin, když si narazil ve 30. minutě s bratrem a z hranice velkého vápna otevřel skore- 1:0. Stále jsme zůstávali aktivní, v čemž nám pomohla i hra soupeře, který nebyl v prvním poločase nebezpečný. Ve 40. Minutě se nám hostující tým opět podařilo překonat. Milan Češka dal krásný balon na rozběhnutého Aleše Pazderu, který si zpracoval balon a chtěl udělat gólmanovi kličku. Ten ho ovšem ve vápně fauloval a rozhodčí ukázal na penaltový puntík. Balon si postavil Martin Pazdera a poslal nás do dvoubrankového vedení. Tím první poločas skončil.

K druhému poločasu jsme nastoupili opět aktivně a vytvořili si několik slibných šancí, které opět nebyly využity a soupeř nás začal ,,trestat“. Zhruba v 55. minutě nám po lajně utekl hráč a snížil na 2:1. Další minuty jsme se báli hrát fotbal a spíše jsme odkopávali balon. V 87. minutě jsme ostudně propadli v obraně, z čehož se soupeři podařilo vyrovnat na 2:2. V tuto chvíli se zdálo být všechno ztraceno a málo kdo věřil, že se nám podaří vstřelit ještě jednu vítěznou branku. Ovšem Luboš Síla byl proti. Martin Pazdera na lajně krásně ,,vymíchal“ dva hráče a nacentroval v 90. minutě do vápna, kde se ocitl právě ,,Lubis“ a nekompromisní hlavičkou do šibenice pro nás získal 3 body. Hráčem utkání byl jednoznačně Martin Pazdera, který byl u všech našich gólů a díky tomu se stal borcem kola Svitavského deníku.

Autor článku: Aleš Pazdera

                                                                                            

5.9.2015

Fk Sebranice x Fc Borová-Telecí 4:2 (2:1)

Branky: Střítežský Vlasta, Šmíd Libor
Sestava: Paclík-Čermák, Hegr. V, Pokorný, Háp, Štrof-Střítežský, Beneš, Češka, Pazdera A.-Pazdera M. (Vobejda, Šmíd, Síla, Krumpl, Hegr. M, Dvořák)

K dnešnímu utkání jsme zajížděli do nedalekých Sebranic s vědomím, že zajíždíme k soupeři, který ještě v minulé sezóně bojoval v I. B třídě. Na vzájemné měření sil došlo vůbec poprvé v novodobé historii.
Do zápasu určitě lépe vstoupili domácí, jimž se hned od prvních minut dařila kombinace a to i na naší polovině hřiště, ta byla navíc umocněna výborným pohybem, na který se nám příliš nedařilo reagovat, bylo tedy pouze otázkou času, kdy se domácím povede připravit první branka zápasu. O tu se postaral domácí Pavel Mitáš, když se dostal po zmatcích v naší obraně k odraženému míči a bodlem jej poslal za záda Romana Paclíka, 1:0. Po obdržené brance jsme přidali na důrazu i pohybu a opticky vyrovnali hru, ovšem další branku přidali opět domácí, když se z hranice velkého vápna prosadil Jirka Malý, 2:0. Naše mužstvo hrozilo spíše ze standardních situací, které nebyly zahrávané špatně, ale nějak nám vždy nějaký ten kousek chyběl, abychom alespoň zkorigovali dosavadní výsledek. To se nám přece jenom povedlo, když se po rychlé akci středem hřiště dostal míč až k Vlastovi, který utišenou placírkou nedal domácímu brankáři šanci, 2:1. 
Do druhé půle opět vstoupili lépe domácí, kteří vstřelili rychlé dvě branky a tímto prakticky rozhodli celé utkání. Naším pozitivem z druhé půle může být to, že se brankově prosadil Libor Šmíd, který touto brankou pouze potvrdil svoji dobrou aktuální formu. 
Sebranice byly prakticky po celé utkání lepším mužstvem, jejich projev byl daleko vyzrálejší a zaslouženě zvítězily, nicméně naše mužstvo rozhodně nepropadlo a naše poslední výkony naznačují, že se s účastníky okresního přeboru můžeme měřit, což bychom rádi dokázali hned v dalším zápase, který odehrajeme na domácí půdě proti mužstvu Linhartic.

29.8.2015

Fc Borová-Telecí x Čistá 3:1 (1:1)

Branky: Pazdera Aleš 2x, Češka Milan
Sestava: 
Paclík-Háp, Hegr. V, Pokorný, Češka, Štrof-Pazdera A., Dvořák, Pazdera M., Střítežský-Hegr M. (Horníček, Síla, Šmíd, Dědič, Krumpl)

Do utkání jsme vstupovali velice odhodlaně a navíc povzbuzeni díky vysokému vítězství nad Rohoznou v pohárovém zápase, který se hrál v úterý. 
Úvodní minuty patřily našemu družstvu a více než slibné příležitosti na sebe nenechaly dlouho čekat. Jako první zahrozil z volného přímého kopu Martin Pazdera, ale brankář jeho pokus s vypětím všech sil vytěsnil mimo tři tyče. Dále následovaly obrovské příležitosti Aleše Pazdery a Martina Hegra, ovšem kluci pouze potvrdili naši letošní střeleckou nemohoucnost. Otřepané "nedáš-dostaneš" se projevilo v zápětí, když hostující útočník unikl naší obraně a ukázal nám, jak se nakládá s podobnými příležitostmi, 0:1. O několik minut později se na hřišti stalo něco, co už asi nikdo letos nečekal - Aleš Pazdera si zpracoval míč a prostřelil hostujícího gólmana a zaznamenal tak naší první branku v soutěži, 1:1.

Druhá půle pokračovala za naší herní převahy. Naštěstí se nám podařilo vstřelit ještě dvě branky a utkání dovést do vítězného konce. Všem hráčům patří poděkování za odvedený výkon a bojovnost, kterou prokazovali po celé utkání. Za zmínku jistě stojí výkony našich dvou benjamínků Vaška Hegra a Libora Šmída, kteří výrazně oživili naše Borovsko-telecké fotbalové vody a svými výkony i přístupem skvěle zapadli do mužstva.

     

22.8.2015

Opatov x Fc Borová-Telecí 1:0 (0:0)

 

V tomto střetnutí se potkaly dva poslední týmy dosavadní tabulky. Oproti předchozím utkáním jsme předvedli zlepšený výkon. Během první půle jsme si vytvořili několik slibných příležitostí ke vstřelení branky, dokonce se nám naskytla i možnost pokutového kopu, ale ani ten nám nebylo souzeno proměnit, neboť domácí brankář skvěle odhadnul směr pokusu Milana Češky. Domácí hrozili především z dlouhých nakopávaných míčů, ale vyloženou šanci si nevypracovali. Druhá půle pokračovala ve stejném duchu, pouze s tím rozdílem, že domácím vyšla skvěle standardní situace, po níž šli do vedení, které uhájili až do závěrečného hvizdu.

15.8.2015

Fc Borová-Telecí x Bystré 0:5 (0:2)

Sestava: Pecka-Čermák, Hegr. V, Pokorný, Štrof-Střítežský, Beneš, Češka, Pazdera A.-Pazdera M., Dvořák (Hegr. M, Šmíd, Horníček, Síla, Dědič)

V premiérovém utkání před domácími fanoušky bylo cílem pokusit se zaskočit horkého favorita na postup z nejvyšší okresní fotbalové soutěže. Výsledek je z našeho pohledu možná až příliš krutý, poněvadž námi předvedená hra, takto vysokému rozdílu ve skóre neodpovídala. Hosté byli samozřejmě lepší a vyhráli zaslouženě, nicméně naše družstvo si určitě minimálně jeden čestný úspěch zasloužilo, vždyť jsme během utkání zaznamenali dva samostatné úniky na hostujícího gólmana, trefili tyč, a když už byl hostující brankář překonán, tak ho na brankové čáře zastoupil pohotový obránce. Do příštích zápasů musíme silně zapracovat na koncovce a jistě se dostaví příznivější výsledky. Gratulujeme soupeři a přejeme úspěšný podzim :-).

8.8.2015

Janov x Fc Borová-Telecí 4:0 (1:0)

Sestava: Pecka-Čermák, Hegr V., Češka, Štrof-Střítežský, Pazdera M., Dvořák, Vobejda-Pazdera A., Hegr M. (Paclík, Horníček, Šmíd, Dědič, Síla)

K historicky prvnímu utkání v nejvyšší okresní soutěži jsme zajížděli na horkou půdu Janova. Náš dnešní soupeř je již okresním přeborem „ostřílený“ a byl tedy jasným favoritem. I přes panující enormní vedra se domácím daří udržovat trávník ve velmi slušném stavu, což si zaslouží obdiv a naše poděkování J.

            Již po pár odehraných minutách bylo jasné, že nás čeká velmi těžká úvodní prověrka. Domácí byli velmi silní na míči, když to nešlo kombinací, tak si jednoduše pomohli nákopem na připraveného útočníka, který udržel míč pro rozvoj další kombinace na naší polovině, zkrátka velmi jednoduchý a velmi účelný fotbal. První náznaky brankových příležitostí na sebe nenechali dlouho čekat, ovšem dlouho se je domácím nedařilo přesně zakončit. My jsme hrozili spíše sporadicky, za zmínku stojí úvodní šance Lukáše Vobejdy, když trefil pouze nohu vybíhajícího brankáře a střela Vlasty Střítežského z dobré pozice těsně za hranicí velkého vápna, která jen těsně minula pravou tyč. Přibližně pět minut před koncem první půle Janov přece jenom udeřil, když si na rozehraný trestný kop naskočil domácí útočník a hlavou překonal Jakuba Pecku.

            Druhá půle pokračovala územní i kombinační převahou Janova, který postupně navyšoval skóre zápasu až na konečných 4:0. Naše mužstvo se dostalo více do hry, až když domácí prostřídali sestavu, poté se nám naskytlo několik možností především z volných přímých kopů, ale ty byly zahrávány bohužel velice nepřesně.

            V příštím utkání hostíme silné Bystré, které bezesporu patří k největším favoritům na celkové vítězství okresního přeboru. Již nyní Vám můžeme slíbit, že nedáme svoji kůži lacino J

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

7.6.2015

Fc Borová-Telecí x Březová nad Svitavou 4:2 (2:1)

Sestava: Paclík-Čermák, Hegr, Pokorný, Štrof-Pazdera A., Pazdera M., Češka, Střítežský-Hegr M., Dvořák J. (Pecka, Horníček, Síla, Dědič)

Oběma dnešním soupeřům šlo opravdu o hodně, neboť náš výběr si mohl jakýmkoliv bodovým ziskem zajistit definitivní postup do okresního přeboru a hosté se v případě vítězství mohli dotáhnout na barážovou pozici, která by jim ještě dávala možnost případného postupu. Od úvodního hvizdu se hrálo velmi kvalitní a především férově vedené utkání, a to z obou stran. Hvězdami zápasu se stali Aleš Pazdera a Vlasta Střítežský když si oba připsali po dvou vstřelených brankách.

Díky tomuto výsledku můžeme slavit již druhý postup během naší krátké klubové historie, což je bezesporu úžasný počin. Postup je pro nás ohromnou výzvou a zároveň i velkým závazkem vůči našim fanouškům, kterým upřímně děkujeme za úžasnou podporu po celé naše fotbalové počínání. DÍKY!!! 

30.5.2015

Fc Borová-Telecí x Boršov 2:0 (2:0)

23.5.2015

Vendolí x Fc Borová-Telecí 0:0 (0:0)

 

16.5.2015

Fc Borová-Telecí x Radiměř 5:0 (2:0)

 

9.5.2015

Koclířov x Fc Borová-Telecí 0:3 (0:0)

Sestava: Pecka-Filipi, Horníček, Pokorný, Štrof-Pazdera A., Dvořák J., Pazdera M., Střítežský-Halamka, Ehrenberger (Síla, Hegr V., Dědič)

Po celé utkání jsme měli nad posledním celkem tabulky herní převahu. V první půli se nám regulérní branku vstřelit nepodařilo (dvě branky Jirky Pokorného nebyli uznány), ovšem po změně stran se ujal role střelce Víťa Ehrenberger, a třemi brankami rozhodl o našem vítězství. Zápas se nám po herní stránce bohužel nezdařil tak, jak bychom si jistě přáli, nicméně další tři body byli připsány a to je podstatné. 

2.5.2015

Fc Borová-Telecí x Opatov 2:7 (2:5)

25.4.2015

Trstěnice x Fc Borová-Telecí 0:2 (0:2)

18.4.2015

Fc Borová-Telecí x Jedlová-Pomezí 4:0 (3:0)

Sestava: Paclík-Čermák, Pokorný, Štrof, Honzálek-Pazdera A., Češka, Filipi, Střítežský-Pazdera M., Víťa Ehrenberger (Horníček, Dvořák, Halamka, Hegr. M, Síla L.)

V druhém utkání jarní části sezóny jsme chtěli napravit naše týden staré zaváhání z Chornic. Ovšem úkol to byl nelehký, poněvadž k nám zavítal soupeř okupující páté místo tabulky, který navíc neprohrál v šesti předešlých duelech. Podzimní vzájemné měření sil vyšlo vítězně pro naše barvy, když jsme na soupeřově hřišti dokázali zvítězit 3:2.

            Trenéři nás od počátku utkání nabádali k velké aktivitě, rychlému přistupování k hráčům a vytváření tlaku na hostující obránce vysunutým napadáním. To vše se nám dařilo po celý první poločas a odměnou nám byli hned tři branky během první půle. Hned po dvou minutách odtajnil svoji vytříbenou techniku Aleš Pazdera když „Messiho“ dloubákem přehodil vyběhnuvšího hostující gólmana, 1:0. V polovině prvního poločasu přidal druhou branku Víťa Ehrenberger, když střelou zpoza vápna obstřelil brankáře a zvýšil na 2:0. Zhruba ve 35 minutě přidal svoji druhou branku v utkání Víta Ehrenberger, když přetažený rohový kop Aleše Pazdery vrátil hlavou před branku Milan Češka a Víťa už se nemýlil, 3:0. S průběhem první půle jsme mohli být opravdu nad míru spokojeni.

            Jak již bývá naším „dobrým“ zvykem, druhou půli jsme začali výrazně pasivněji než polovinu první a soupeř se začal dostávat do hry.  Naštěstí ze své aktivity kromě jednoho okamžiku v cca 60. minutě nic nevytěžil. V již zmiňované 60. minutě předvedl zákrok utkání Roman Paclík, jelikož zlikvidoval vyloženou šanci hostujícího útočníka, k němuž propadl centrovaný míč ze strany, a on se ocitl sám před naším brankářem, ten mu však jeho šanci zlikvidoval velmi pohotovým rozštěpem a uhájil tak svůj pověstný čistý štít. V závěru zápasu přidal čtvrtou branku Aleš Pazdera a dal tak výsledku definitivní podobu.

            Oproti předešlému utkání jsme předvedli zlepšený výkon, který bychom rádi zopakovali v příštím zápase proti Trstěnici.

11.4.2015

Chornice x Fc Borová-Telecí 1:0 (1:0)

1.11.2014

Fc Borová-Telecí x Městečko Trnávka 1:1 (0:1)

 

25.10.2014

Březová nad Svitavou x Fc Borová-Telecí 1:2 (1:1)

Sestava: Paclík-Čermák, Filipi, Pokorný, Štrof-Vobejda, Češka, Háp, Střítežský-Pazdera M., Hegr. M (Pecka, Horníček, Dvořák, Halamka, Hegr V.)

Hned v úvodu si zaslouží pochvalu domácí pořadatelé, kteří připravili hřiště opravdu dokonale a svým charakterem, odpovídalo hřištím o několik soutěží výše. Do samotného utkání jsme vstoupili jako favorité, ale průběh hry tomu po celých devadesát minut nenasvědčoval. Byli to domácí, kdo diktoval tempo hry, kdo byl důraznější a kdo si šel pro důležité tři body. Březová nás předčila v osobních soubojích a bohužel i v kombinaci, z těchto herních aspektů také zaslouženě vytěžila úvodní branku utkání, když Romana Paclíka z dálky překonal domácí záložník, sportovně musíme uznat, že se jednalo o krásné brankové zakončení, 1:0. Vyrovnání na sebe ovšem nenechalo dlouho čekat, rozehraný volný přímý kop trefil Martin Hegr pouze do břevna, ale Martin Pazdera jej doklepl do odkryté klece a srovnal na konečné poločasové skóre, 1:1. Do druhé půle jsme vstoupili o poznání aktivněji, první vstřelenou branku Martina Hegra rozhodčí neuznali pro domnělý ofsajd, ale Martin si však spravil chuť o několik minut později, když po přihrávce Lukáše Vobejdy krásně obstřelil domácího gólmana a poslal naše družstvo do vedení 1:2. Domácí se pak dostávali do takového bezzubého tlaku, z kterého se jim naštěstí nepodařilo vstřelit vyrovnávací branku a my si tak mohli odvést plný počet bodů.  

18.10.2014

Boršov x Fc Borová-Telecí 0:3

 

11.10.2014

Fc Borová-Telecí x Vendolí 2:1 (2:1)

Sestava: Paclík - Vobejda, Čermák, Honzálek, Štrof - Pazdera M., Háp, Češka, Střítežský - Hegr M., Pazdera A. (Pecka, Dvořák, Halamka, Horníček, Síla)

Od prvních minut se hrálo vyrovnané a velmi bojovné utkání s velkým množstvím tvrdých osobních soubojů. První vyloženou šanci jsme si vypracovali my a to po standardní situaci, když velký závar před hostující brankou zakončil Vlasta Střítežský golem, ten však nebyl uznán pro odpískaný ofsajd. Pravidlo „nedáš dostaneš“ se projevilo o několik okamžiků později, když přímočarou akci soupeře zakončil hostující útočník křížnou střelou k tyči, 0:1. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat, na rohový kop si krásně naskočil Martin Hegr a hlavou prostřelil vše, co mu stálo v cestě, 1:1. O rozhodující branku utkání se postaral v 30. minutě Aleš Pazdera, když ho v ideální pozici našel Luboš Síla a Aleš už měl snadnou úlohu, 2:1. Druhá půle se opět hrála ve velkém nasazení, bojovnosti i úsilí a to ze strany obou mužstev. Naše obrana však nedovolila kvalitně hrajícímu soupeři srovnat účet zápasu a tak jsme mohli oslavit veledůležité tři body.

4.10.2014

Radiměř x Fc Borová-Telecí 0:3 (0:0)

Sestava: Paclík – Horníček, Čermák, Pokorný, Honzálek – Pazdera M., Háp, Češka, Vobejda – Dvořák, Pazdera A. (Pecka, Hegr M., Halamka, Hegr V.)

V 9. kole jsme se vypravili na hřiště silného celku z Radiměře. Před tímto zápasem se našemu celku nad mužstvem z Radiměře nikdy nepodařilo zvítězit. Utkání se hrálo na velkém, velmi dobře připraveném hřišti což našemu celku vyhovuje a toto se také začalo potvrzovat hned od úvodního hvizdu, kdy naše mužstvo mělo výraznější herní převahu a dokázalo se dostávat do slibných šancí, avšak žádná z nich nebyla v prvním poločase dotažena do zdárného konce. Naše herní převaha byla znatelná i v druhém poločase a z ní pramenil také faul na Radka Hápa v pokutovém území. Penaltu posléze „suše“ proměnil Milan Češka. O chvíli později se na hostující branku řítil Pazdera Aleš, kterému se nepodařilo domácího brankáře prostřelit, míč se však odrazil v naše štěstí o hostujícího obránce do brány a tím pádem byl najednou stav 2:0. V závěru přidal hlavou třetí gól Pazdera Martin.

Konfrontace s tímto celkem bývají vždy velmi vyhrocené a z toho pramenilo také velké množství osobních soubojů a následných karet .

Všichni hráči si za svůj výkon v tomto utkání zaslouží pochvalu a obrovské díky patří také fanouškům, kteří dokázali fandit velmi horlivě, ovšem slušně a tím nám vytvořili, dá se říci domácí atmosféru.

V příštím utkání přivítáme na našem trávníku celek z Vendolí a doufáme, že se výkon z tohoto týdne povede zopakovat i před domácím publikem.

27.9.2014

Fc Borová-Telecí x Koclířov 3:0 (2:0)

Po nepřesvědčivém výkonu jsme přeci jenom splnili roli favorita a získali důležité tři body.

20.9.2014

Opatov x Fc Borová-Telecí 1:1 (1:1)

Sestava: Paclík – Horníček, Čermák, Pokorný, Filipi, Štrof – Síla L., Pazdera M., Háp, Pazdera A. – Dvořák (Pecka, Síla M., Hegr V.)

Tento týden jsme se vypravili k soupeři, který byl před zápasem s námi bez ztráty v tabulce na prvním místě. Proto už předem bylo jasné, že se bude jednat o zápas s kategorie těžších.

Hrálo se na krásném kopcovitém terénu, který zpočátku nasvědčoval tomu, že se zde nebude odehrávat nějaký překrásný fotbal, ale hned od první minuty se všichni přesvědčili, že kvality obou mužstev jsou velké a bude se hrát pohledný kombinační fotbal.

Už od začátku prvního poločasu mělo naše mužstvo mírnou herní převahu a dostávali jsme se do slibných šancí a snažili jsme se prověřovat domácího brankáře. K našemu neštěstí jsme však herní převahu nedokázali zužitkovat my, nýbrž soupeř, který po pohledné přímočaré akci dokázal krásnou střelou pod břevno, téměř z rohové čáry skórovat. Naše mužstvo i přes inkasovaný gól nepadlo a stále jsme si vypracovávali šance a jednu z nich jsme dokázali využít. Radek Čermák rozehrával přímí kop z půlky hřiště, centrovaný míč nejlépe odhadnul Martin Pazdera a hlavou přehodil domácího brankáře a tím pádem vyrovnal.

Druhý poločas byl z naší strany horší než první, na výkonu se zřejmě již projevila únava. Avšak dokázali jsme soupeře ubránit a vypracovat si i slibné šance, které bohužel zůstali nevyužity. V závěru měl jasnou převahu soupeř, ale vítěznou branku se mu nakonec vstřelit nepodařilo. Utkání bylo z naší strany odpracováno velmi dobře a každý hráč si zaslouží pochvalu za odvedenou práci.

Pro naše mužstvo je to velmi cenný bod.

14.9.2014

Fc Borová-Telecí x Trstěnice 1:0 (0:0)

Sestava: Paclík – Čermák, Pokorný, Honzálek, Štrof – Střítežský, Háp, Filipi, Pazdera A. – Hegr M. Krumpl (Síla, Horníček, Pecka, Dvořák)

V třetím domácím utkání této sezony jsme změřili síly s mužstvem Trstěnice. I přes nepřízeň počasí byla velmi slušná divácká kulisa. O problému s velkým počtem omluvenek před zápasem už snad nemá ani cenu psát, jelikož se to stává v této sezóně již tak trochu nechtěným pravidlem. Za zmínku však stojí, že kvůli vydatným dešťům byl stav hřiště, i přes veškeré úsilí dobrovolníků, kteří při sobotní brigádě velké množství vody z hřiště odstranili, velmi špatný a už před samotným utkáním bylo patrné, že to bude velmi těžký zápas, což se také potvrdilo a z hřiště se každou odehranou minutou stávalo spíše oraništěm. Samotné utkání přílišnou krásou neoplývalo a z velké míry to bylo ovlivněno právě stavem hřiště. V prvním poločase měly obě mužstva střel na bránu velmi málo, za zmínku stojí pouze pár pokusů ze střední vzdálenosti celku z Trstěnice, které dobrými zákroky pokryl brankář Paclík a dále pak centr našeho celku z levé strany, který brankář podcenil a se štěstím odrazil na břevno. Druhá polovina už byla na šance bohatší a taky se zde urodil jediný a vítězný gól našeho celku, který padnul po přímém kopu Hápa cca 5 metrů za hranicí šestnáctky, který nádherným způsobem vymetl levý roh brankářovi svatyně. Hosté o chvíli později zahrozili z centrovaného přímého kopu, zahrávaného z půle hřiště, na který si za obranu naběhnul hostující hráč a hlavičkou směroval míč směrem na bránu, tento pokus cca z malého vápna však krásným reflexivním zákrokem zlikvidoval domácí brankář Paclík. V závěru utkání se z důvodu velkého množství faulů utkání dost kouskovalo. I když utkání nebylo příliš pohledné, tak se podařilo dát o gól více než soupeř a vybojovat 3 body.

6.9.2014

Jedlová/Pomezí "B" x Fc Borová-Telecí 2:3 (0:1)

Sestava: Paclík-Čermák, Horníček, Honzálek, Síla-Střítežský, Pazdera M., Češka, Pazdera A.-Hegr M., Háp (Hegr V., Krumpl, Pecka)

K dnešnímu střetnutí jsme vyrazili do nedaleké Jedlové. Podpořit nás přijela velká část našich fanoušků a dokonce se zastavili i členové SDH Telecí, kteří se právě vraceli z hasičské soutěže.

Před samotným utkáním museli trenéři bohužel opět řešit zahajovací sestavu, poněvadž bylo, letos již pravidelně, velké množství omluvenek. Zápas byl po celou hrací dobu vyrovnaný, domácí však měli větší kvalitu v kombinaci a celkově působili „fotbalovějším dojmem“, tyto herní přednosti soupeře jsme eliminovali především nasazením a zarputilostí po dobrém výsledku. O úvodní branku se postaral Martin Pazdera, když si pohotově naběhl na rohový kop zahraným Radkem Hápem a hlavou nás poslal do vedení, 0:1. Náznaky šancí se střídali na obou stranách, ale poločasový výsledek se již nezměnil. Do druhé půle vstoupili oba celky aktivně, hra se však odehrávala po většinu času ve středu hřiště. Po několika odehraných minutách došlo ke střetu našeho útočníka s domácím brankářem, což rozhodčí jako faul neposoudil a tak mohl Martin Hegr pohodlně zvýšit na 0:2. Tento moment však domácí paradoxně „nakopl“, přidali na aktivitě a začali naší obraně pořádně „zatápět“.  Po našich zbytečných chybách soupeř vstřelil během deseti minut dvě branky a začínalo se prakticky znovu, 2:2. Utkání rozhodl náš dnešní střelec Martin Hegr, když po chybě domácí obrany uklidil míč přesně k tyči, 2:3. V zápase nás podržel několika výbornými zákroky Roman Paclík, který ve spolupráci s naší obranou řadou položil základ našemu dnešnímu cennému vítězství.

30.8.2014

Fc Borová-Telecí x Chornice 2:1 (1:1)

Sestava: Paclík-Čermák, Honzálek, Pokorný, Štrof-Střítežský, Češka, Pazdera M., Vobejda-Pazdera A., Háp (Dvořák, Hegr M., Horníček, Halamka)

V druhém domácím letošním utkání jsme nastoupili proti mužstvu Chornice. Do sestavy se nám navrátili hráči po zraněních nebo z dovolených, ale ke zlepšení herního projevu to bohužel úplně nevedlo. Soupeři naopak někteří hráči základní sestavy chyběli a tak jsme byli před utkáním mírnými favority.

 Samotné utkání příliš fotbalové krásy nenabídlo, hra se po většinu času nesla ve znamení dlouhých nakopávaných míčů a následných hlavičkových soubojů. Přesto jsme šli poměrně brzy do vedení, když z přímého kopu zaskočil hostujícího brankáře Radek Háp, 1:0. Soupeř však zvládnul do poločasu odpovědět, 1:1.

Druhá půle pokračovala ve stejném scénáři, jako ta první. Když už to vypadalo, že zápas skončí zaslouženou remízou, přišel faul v pokutovém území soupeře a Milan Češka z následně odpískané penalty rozhodl o tom, že tři body zůstanou doma, 2:1. Z dosavadních třech odehraných utkání jsme dnes předvedli nejhorší výkon, scházel nám pohyb i důraz a to se nám v příštích zápasech nemusí vyplatit.

23.8.2014

Staré Město x Fc Borová-Telecí 4:1 (2:1)

Sestava: Paclík-Čermák, Horníček, Pokorný, Štrof-Vobejda, Češka, Háp, Střítežský-Pazdera M., Hegr M. (Hegr J., Halamka, Hegr L.)

Domácí oproti minulé sezóně razantně přebudovali kádr a nejen v dnešním zápase dokázali, že budou patřit ke špici celé soutěže. Po úvodním tlaku a brance, kterou během prvních minut domácí vstřelili jsme vyrovnali hru a dokonce i výsledek, když se z pokutového kopu trefil Milan Češka. Aktivní domácí si však do poločasu vzali vedení zpět a první půli vyhráli 2:1. Druhý poločas už domácí ovládali, přidali dvě branky a zaslouženě zvítězili.

16.8.2014

Fc Borová-Telecí x Kunčina "B" 5:0 (1:0)

Sestava: Paclík-Čermák, Horníček, Pokorný, štrof-Vobejda, Češka, Pazdera M., Střítežský-Hegr J., Hegr M. (Ehrenberger, Hegr V., Pavliš, Adam E.)

Do našeho prvního podzimního klání jsme nastoupili bez několika opor základní sestavy a tak měli trenéři před samotným utkáním těžkou hlavu se složením jednotlivých řad. Nutno říci, že si s tímto úkolem poradili výborně. Hned od úvodního hvizdu jsme našeho soupeře přehrávali a vypracovávali si slibné příležitosti, jednu z nich využil cca v 15. minutě po centru z pravé strany Pepa Hegr, 1:0. Soupeř hrozil prakticky pouze ze standardních situací, s kterými si naše obrana poradila bez větších problémů. Do druhého poločasu naše mužstvo vstoupilo podobně jako do toho prvního, po deseti odehraných minutách zvýšil naše vedení Martin Pazdera, když střelou z dálky zaskočil hostující gólmana, 2:0. Po této brance si otevřel soukromou střelnici Víťa Ehrenberger a postupně svými třemi brankami navýšil účet zápasu na konečných 5:0. Vstup do nové sezóny nám vyšel nad očekávání, nyní však musíme tento výsledek zopakovat ve Starém Městě.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

14.6.2014

Fc Borová-Telecí x Kunčina "B" 0:1 (0:1)

 

7.6.2014

Moravská Třebová "C" x Fc Borová-Telecí 3:1 (1:1)

Sestava: Paclík-Čermák, Češka, Pokorný, Štrof-Radiměřský,Filipi, Pazdera M., Vobejda-Pazdera A., Dvořák (Pecka, Ehrenberger, Síla, Hegr, Horníček)

Ještě před samotným utkáním se nám dostalo od domácích příjemného překvapení, poněvadž se dnešní střetnutí odehrálo na skvostně připraveném hlavním hřišti, kde se z pravidla hrává krajský přebor.

Samotný zápas měl poměrně vysokou úroveň, k čemuž jistě přispěla již zmiňovaná kvalita trávníku. Obě mužstva dobře kombinovala a snažila se využívat velkého hřiště hrou po stranách. Domácí měli určitou územní převahu a častěji drželi míč na svých kopačkách, přesto jsme si větší brankové příležitosti paradoxně vypracovávali my. Do pokutového území „chodilo“ hodně centrovaných míčů, z kterých jsme několikrát vytěžili doslova 100% příležitosti, ovšem k nepochopení všech aktérů tohoto zápasu jsme dokázali vstřelit pouze jedinou branku, o kterou se postaral střelou z úhlu střelec posledních zápasů Kuba Dvořák, je pravda, že 3x pomohla našemu hostiteli branková konstrukce. Domácí byli v zakončení přece jenom důraznější a s vypracovanými příležitostmi naložili podstatně lépe.  

31.5.2014

Staré Město x Fc Borová-Telecí 1:5 (0:4)

Sestava: Pecka-Čermák,Češka,Pokorný,Honzálek-Vobejda,Radiměřský,Háp,Střítežský-Pazdera A.,Dvořák (Krumpl,Horníček,Síla)

V tomto kole jsme zavítali na krásně upravené hřiště týmu ze dna tabulky, do Starého Města. Náš zápas v podzimní části dopadl remízou 0:0.

Chtěli jsme navázat na poslední zápas, který jsme doma vyhráli 6:0, což se nám dařilo od začátku hry. Hned ve 2. minutě jsme vyslali do domácího vápna centr, se kterým si Jakub Dvořák poradil a poslal nás do vedení.Náš tlak stále rostl a hned o minutu později se prosadil hlavou Vlasta Střítežský.Tím náš koncert ovšem nekončil, protože Aleš Pazdera dostal krásný centr za obranu a i díky chybě golmana nás zhruba v 5.minutě  poslal do tříbrankového vedení. Předváděli jsme pohlednou kombinační hru po zemi a další odměnou nám byla 7.minuta zápasu, když se opět podařilo našemu Dvořkoj vstřelit 4.branku zápasu. Po tomto golu jsme spíše čekali na brejky a nechali hrát soupeře. Ke konci poločasu měl soupeř jednu šanci, ale bylo z toho akorát zranění našeho golmana.Kuba zápas musel dochytat, protože jsme neměli druhého golmana, ale i přes bolesti to zvládl a i díky němu jsme uhráli takovýto výsledek. V  prvním poločase jsme měli hodně příležitostí vstřelit další branku, ale všechny zlikvidoval domácí golman a tak první poločas skončil za stavu 0:4.

Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit aktivně a ještě nějakou branku přidat.Soupeř, ale nepodcenil začátek jako v prvním poločase a zhruba v 55.min se mu podařilo snížit na 1:4. Domácí však poté fyzicky odpadli a hrálo se již na jednu branku. Dokázali jsme si vytvořit několik slibných situací, ale bohužel většina mířila buď těsně vedle nebo s tím domácí golman neměl velké potíže. Na konci zápasu se nám přece podařilo ještě vstřelit jednu branku, když po pěkné akci přistál míč na hlavě Radka Hápa a ten neměl problém připsat si další branku. Naše mužstvo předvedlo pěkný fotbal a odpovídá tomu i konečné skore 1:5.

24.5.014

Fc Borová-Telecí x Linhartice B 6:0 (2:0)

Sestava: Paclík-Čermák, Češka, Pokorný, Štrof-Radiměřský, Filipi, Pazdera M., Střítežský-Pazdera A., Háp (Dvořák, Vobejda, Krumpl, Hegr, Horníček, Síla,)

Dnešní zápas byl střetnutím dvou mužstev, které stále bojují a řeší záchranářské starosti. Jelikož byl bodový odstup obou soupeřů pouze čtyřbodový, čekalo se vyrovnané utkání plné osobních soubojů a velkého nasazení, ovšem průběh hry předzápasovým předpokladům neodpovídal.

Od úvodních minut jsme byli lepším týmem a dostávali se poměrně snadno ke střelám ze střední vzdálenosti. Po jedné z nich dopravil míč do odkryté branky střelec dnešního utkání Aleš Pazdera, 1:0. Do poločasu přidal branku z pokutového kopu Míra Filipi a dopřál tak pomyslný klid na naše kopačky, 2:0. V druhé půli jsme postupně navyšovali účet zápasu až na konečných 6:0. O branky se ve druhé půli podělili Aleš Pazdera 2x, Vlasta Střítežský a premiérovou branku v našem dresu zaznamenal miláček našich Fans Tomáš Horníček. Soupeř prakticky během celého zápasu výrazněji neohrozil naší branku, čímž nám usnadnil cestu za dalšími třemi body. 

17.5.2014

Křenov x Fc Borová-Telecí 4:1 (3:1)

Sestava: Pecka-Čermák, Vobejda, Pokorný, Honzálek, Štrof-Radiměřský, Pazdera M., Pazdera A., Střitežský-Dvořák (Hegr, Horníček, Síla)

Za deštivého počasí a bez několika hráčů základní sestavy jsme nastoupili proti soupeři, který má ambice a především i výkonnost na postup do okresního přeboru.

Ačkoliv jsme byli našimi trenéry dopředu upozorňováni na standardní situace domácích, tak hned z prvního rohového kopu šli domácí do vedení. Za několik okamžiků srovnal po hezké individuální akci Jakub Dvořák, 1:1. Přibližně po půl hodině hry přišel rozhodující moment utkání, domácí útočník šikovně spadl v našem pokutovém území a následovala proměněná penalta soupeře. V závěru poločasu přidal Křenov další branku z penalty a navýšil poločasové vedení na 3:1.

V druhé půli se nám poměrně dařila kombinace a soupeře jsme místy přehrávali, ovšem domácí hrozili z rychlých brejků a standardních situací. V závěru přidal soupeř pojistku ve formě čtvrté branky a zaslouženě zvítězil.

10.5.2014

Fc Borová-Telecí x Jedlová 5:0 (2:0)

Sestava: Paclík-Čermák, Češka, Pokorný, Honzálek-Radiměřský, Háp, Filipi, Střítežský-Pazdera A., Pazdera M. (Pecka, Vobejda, Štrof, Dvořák, Ehrenberger, Hegr, Krumpl)

Do dnešního malého derby jsme vstupovali s vědomím, že na sestupové příčky máme náskok pouze jednoho bodu, ale zároveň s tím, že se v případě vítězství můžeme dotáhnout na mužstva před námi.

Do samotného utkání jsme vstoupili velice aktivně, což nám přineslo ovoce hned v 5. minutě. Martin Pazdera si naběhl na centrovaný míč od Radka Češky a hlavou poslal míč přesně k tyči, 1:0. Po tomto okamžiku se hra vyrovnala, obě mužstva spíše nakopávala dlouhé míče a příliš pohledná hra k vidění nebyla. Poločasovou pojistku přidal Jakub Radiměřský, když využil rychle rozehraného přímého kopu opět od Radka Češky a zvýšil na 2:0. Jedlová měla během první půle několik slibných příležitostí, buď z přímých kopů, nebo po individuálních akcích, všechny ovšem končili zákrokem Romana Paclíka nebo nemířili mezi tři tyče.

 Pravděpodobně zlomovou branku přidal začátkem druhého poločasu důrazný Aleš Pazdera, který si našel odražený míč a tvrdou hlavičkou prostřelil hostující brankáře, 3:0. Na rozdíl čtyř branek zvýšil Jakub Dvořák, když zužitkoval krásnou přihrávku od Víti Ehrenbergera, 4:0. Za tohoto stavu předvedla Jedlová rychlý protiútok, na jehož konci hostující útočník obešel i brankáře, ovšem v posledním okamžiku byl faulován a následoval pokutový kop. Zákrok, z něhož penalta vyplynula, měl být jednoznačně „oceněn“ červenou kartou, pan rozhodčí nám v tento okamžik výrazně pomohl a udělil pouze žluté napomenutí. Penaltový fantom, tak můžeme označit Romana Paclíka, protože pokutový kop opět zlikvidoval a připsal si další úspěšný penaltový zákrok (v této sezoně již po několikáté). V závěru zápasu přidal poslední branku Víťa Ehrenberger a stanovil tak konečné skóre utkání na 5:0. Naše mužstvo předvedlo bojovný výkon korunovaný počtem branek a čistým štítem. Konečný výsledek však příliš průběhu hry neodpovídá, soupeř měl spoustu vyložených šancí, které mohli skončit v naší síti.

4.5.2014

Bystré x Fc Borová-Telecí 4:1 (2:0)

Sestava: Pecka-Čermák, Češka, Pokorný, Filipi, Honzálek-Radiměřský, Háp, Pazdera M., Střítežský-Vobejda (Dvořák, Síla, Krumpl, Horníček, Paclík)

Do dnešního utkání jsme nastupovali s vědomím, že opravdu nemáme co ztratit, jelikož dosažené výsledky domácích, v probíhající sezóně, jsou zcela suverénní. Po celých devadesát minut domácí potvrzovali roli favorita a režírovali scénář tohoto klání. Svoji herní převahu potvrdili čtyřmi brankami a zaslouženě získali tři body. Za naše mužstvo se z přímého kopu nádherně trefil Radek Háp, pro něhož měla branka zvláštní příchuť, protože v mládí působil právě v dresu Bystrého.

26.4.2014

Fc Borová-Telecí x Trstěnice 2:0 (0:0)

Sestava: Paclík-Čermák, Češka, Pokorný, Honzálek-Radiměřský, Háp, Filipi, Střítežský-Pazdera M., Pazdera A. (Vobejda, Štrof, Hegr, Krumpl, Horníček, Pecka)

Dnešní střetnutí bylo důležitým soubojem v boji o záchranu, obě mužstva dělil před tímto vzájemným zápasem pouze jediný bod. Během prvních 45 minut se hrál fotbal odpovídající spíše ještě nižší soutěži. Oba celky předváděli řadu nepřesností, velice často se míče nakopávali dopředu, čímž docházelo k jejich laciným ztrátám. Do druhé půle naši trenéři mírně změnili taktiku hry, začali jsme hrát „po zemi“ a hosty jsme často přikovali před jejich vlastní pokutové území. Hosté postupem času nestíhali především po fyzické stránce, z čehož pramenili i naše brankové příležitosti. Jednu z nich proměnil pro sebe netypicky hlavou Vlasta Střítežský, 1:0. Druhou pojišťovací branku přidal z pokutového kopu Míra Filipi, 2:0. Druhý poločas se hrál prakticky na jednu branku a po jeho ukončení jsme mohli slavit velmi důležité tři body.

 

19.4.2014

Radiměř x Fc Borová-Telecí 2:2 (1:1)

Za téměř ideálních fotbalových podmínek jsme sehráli vydařené utkání s průběžně druhým mužstvem tabulky. Během první půle byla hra zcela vyrovnaná, náznaky brankových příležitostí se střídali na obou stranách a oba soupeři vstřelili po jedné brance. Soupeř vstřelil vedoucí branku po standardní situaci, nutno říci, že standardní situace domácí zahrávali po celé utkání výborně. Za naše mužstvo vyrovnával Jakub Radiměřský. Do druhé půle jsme nastoupili poměrně aktivně a hned z kraje poločasu se nám podařila vstřelit vedoucí branka. Vlasta Střítežský dostal krásnou přihrávku mezi obránce a nedal domácímu gólmanovi šanci. Po zbytek druhého poločasu jsme se srdnatě bránili a až v 96. nastavené minutě domácí ze značky pokutového kopu srovnali účet utkání, 2:2.

 

12.4.2014

Fc Borová-Telecí x Chornice 3:3 (0:1) 

Sestava: Paclík-Filipi, Češka, Pokorný, Štrof-Radiměřský, Háp, Pazdera A., Vobejda-Pazdera M., Dvořák J. (Ehrenberger, Střítežský, Síla, Hegr, Horníček, Pecka, Krumpl)

Prvního jarního domácího soupeře nám rozlosování přisoudilo z obce Chornice. Před zápasem obě mužstva dělilo pouhých pět bodů, dalo se tedy očekávat vyrovnané střetnutí.

V průběhu celého utkání se hrál poměrně atraktivní fotbal se spoustou šancí před oběma brankami. Naše družstvo bylo během prvního poločasu aktivnější, ovšem v jeho nastaveném čase se z volného přímého kopu nádherně trefil hostující středopolař, 0:1.

Do druhého poločasu přišel na hřiště Víťa Ehrenberger a jeho přítomnost poznali hostující obránci opravdu vydatně, když během cca 15minut druhé půle vstřelil dvě branky a otočil tak skóre zápasu v náš prospěch, 2:1. Hosté však o několik minut později srovnali účet zápasu tečovanou střelou za hranicí velkého vápna, 2:2. Přibližně v 70. minutě v našem pokutovém území šikovně spadl hostující útočník a rozhodčí nařídil pokutový kop. V tento moment se ovšem blýskl skvělým zákrokem Roman Paclík, když nařízenou penaltu vykryl a podtrhl tak svůj dnešní výborný výkon. Tato situace se prakticky z protiútoku opakovala i na druhé straně, pouze s tím rozdílem, že Míra Filipi penaltu zkušeně proměnil, 3:2. Těsné vedení se nám však udržet nepodařilo, hosté vstřelili kýženou vyrovnávací branku a stanovili tak skóre zápasu na konečných 3:3. Vzhledem k vývoji utkání je remíza spravedlivým výsledkem, i když tříbodový zisk by se nám více než hodil. V dalším kole zajíždíme na horkou půdu do Radiměře.      

5.4.2014

Opatovec x Fc Borová-Telecí 1:0 (1:0)

Sestava: Paclík-Filipi, Síla, Pokorný, Štrof-Radiměřský, Háp, Honzálek, Střítežský-Pazdera M., Pazdera A. (Pecka, Dvořák, Vobejda, Hegr M., Horníček)

K prvnímu jarnímu utkání jsme cestovali na horkou půdu průběžně čtvrtého týmu tabulky - Opatovce. Celé dnešní střetnutí se odehrálo za mírné převahy domácích. Opatovec si vytvořil více vyložených příležitostí a předčil nás především důrazem v osobních soubojích. Naše mužstvo si vytvořilo několik náznaků ke vstřelení branky, ovšem scházela nám kvalita ve finálním provedení. Jediná branka padla přibližně po čtvrt hodině hry, kdy se zpoza vápna prosadil ukrytou střelou k tyči domácí záložník. Naše hra měla poměrně velké rezervy a do příštích zápasů máme jistě co zlepšovat!!

 

19.10.2013

Kunčina x Fc Borová-Telecí 0:2 (0:0)

Sestava: Vrátný-Čermák, Češka, Honzálek, Pokorný-Radiměřský, Filipi, Pazdera M., Štrof, Pazdera A., Síla L (Střítežský, Pecka, Hegr Martin, Horníček)

Povzbuzeni výhrou z minulého kola jsme nastoupili na krásně připraveném trávníku domácí Kunčiny.  Během první půle byla hra obou celků doprovázena častými nepřesnostmi a lacinými ztrátami před pokutovým územím soupeře. Přesto bylo naše mužstvo aktivnější, častěji drželo míč na svých kopačkách a zaznamenalo více brankových příležitostí.

                Druhá půle začala tím nejlepším možným způsobem, Kuba Radiměřský se ocitl sám před domácím brankářem a svým již pověstným lobem poslal naše borce do vedení, 1:0. Domácí přidali na aktivitě, což jim přineslo několik standardních situací těsně za hranicí našeho velkého vápna, ovšem bez vážnějšího ohrožení naší branky. Pojistku v podobě druhé branky přidal opět Jakub Radiměřský, když zužitkoval nádherný centr od Vlasty Střítežského, 2:0. Martin Vrátný předváděl opět výborný výkon, a když už se domácím podařilo našeho gólmana překonat, zastoupil ho na brankové čáře Marek Honzálek. Po celou dobu utkání bylo naše mužstvo lepším týmem a zaslouženě si odvezlo velice cenné vítězství.

Podzimní část celé sezóny skončila za naším očekáváním, ovšem poslední zápasy naznačili, že máme kvalitu na to, abychom se mohli měřit i s bodově bohatšími mužstvy. Závěrem chceme poděkovat všem fanouškům za jejich nesmírně důležitou podporu i jejich oddanost, věrnost a víru v naše vítězství. DĚKUJEME.

12.10.2013

Fc Borová-Telecí x Moravská Třebová 3:1 (2:0)
 

Sestava: Vrátný  –Češka, Pokorný, Čermák, Honzálek - Štrof, Filipi, Háp, Radiměřský  –Pazdera A.  ,Dvořák 
střídačka:  Střítežský, Hegr, Horníček, Pazdera M.

Za dobrého počasí jsme odehráli poslední domácí utkání. Chtěli jsme navázat na naše zlepšené výkony z předešlých zápasů, což se nám poměrně dařilo od první minuty. Soupeře jsme do ničeho nepouštěli a aktivně napadali rozehrávku hostující obrany. V útoku jsme si vytvořili několik slibných šancí a zhruba ve 30. minutě dostal míč na roh vápna Pazdera Aleš a poprvé v zápase rozvlnil hostující síť = 1:0. Naše aktivita neopadala a odměnou nám byla nařízená penalta v závěru poločasu, ke které se postavil Miroslav Filipi, 2:0. Ve 45. minutě hosté rozehráli rohový kop, ale dnes skvěle chytající Martin Vrátný zakročil a míč chytil. Díky tomu okamžiku skončil první poločas naším dvoubrankovým vedením.

Do druhého poločasu jsme vstoupili opět aktivně a snažili se tvořit hru, ovšem celý druhý poločas byl rozkouskovaný a moc fotbalových akcí nepřinesl. To ovšem napravil střídající hráč Martin Pazdera, kdy po hezké individuální akci zvýšil na 3:0. Utkání se už pouze dohrávalo. V poslední minutě se hostům povedla jedna akce a snížili na konečných 3:1. To neměnilo nic na tom, že se doma slavili velmi důležité tři body.


5.10.2013

Fc Borová-Telecí x Staré Město 0:0 (0:0)

 

28.9.2013

Linhartice x Fc Borová-Telecí 0:2 (0:1)

V dnešním utkání jsme pokračovali ve zlepšených výkonech z minulých zápasů a navíc se nám do sestavy navrátili dlouhodobě zranění hráči. Od prvních minut jsme hráli velice aktivně z čehož vyplynuly naše velké brankové příležitosti, ale již tradičně zůstaly nevyužity. Po celé střetnutí byl náš výběr lepší, zaznamenal dvě branky a po zásluze si odvezl plný počet bodů. Pochvalu zaslouží všichni hráči i trenéři, kteří se na tomto vítězství podíleli. 

21.9.2013

Fc Borová-Telecí x Křenov 1:3 (1:1)

 

14.9.2013

Jedlová x Fc Borová-Telecí 2:0 (2:0)

 

7.9.2013

Fc Borová-Telecí x Bystré 3:6 (0:1)

Jednoznačně zasloužené vítězství hostů, po celý zápas měli územní i herní převahu, z které vytěžili několik branek. V závěru utkání hosté prostřídali sestavu a nám se podařilo alespoň zkorigovat skóre. Zápasu již tradičně přihlíželo široké obecenstvo.Děkujeme.

 

1.9.2013

Trstěnice x Fc Borová-Telecí 3:2 (1:1)

V utkání jsme dvakrát vedli, bohužel se nám nadějný výsledek nepodařilo udržet a soupeř v závěru rozhodl.  Naše hra se oproti minulým zápasům zlepšila, snad nám tato tendence vydrží i v příštích kolech.

 

24.8.2013

Fc Borová-Telecí x Radiměř 0:4 (0:2)

V prvních minutách se hrálo poměrně vyrovnané, pohledné utkání s náznaky šancí před oběma brankami. Po cca půlhodině hry, však soupeř zahrával pokutový kop a dostal se do vedení. Do konce první půle své vedení ještě o jednu branku navýšil. Druhá půle pokračovala v předváděné hře z první části a to doslova, soupeř opět vstřelil dvě branky a zaslouženě zvítězil.

 

17.8.2013

Chornice x Fc Borová-Telecí 2:0 (1:0)

Na létem vysušeném trávníku se více bojovalo, než hrálo a hezké akce bylo vidět jen sporadicky. Domácí hrozili především ze standardních situací a dlouhých autů až do pokutového území. Po jednom z nich se domácí dokázali prosadit a zaslouženě ovládli první půli. Druhý poločas začal naší zlepšenou hrou, ovšem k vyrovnání to bohužel nevedlo, naopak v závěrečných vteřinách domácí potvrdili vítězství druhou brankou.

10.8.2013

FC Borová-Telecí x Opatovec 1:2 (0:1)

Sestava: Paclík-Čermák, Propper, Vobejda, Pokorný-Radiměřský, Češka, Filipi, Střítežský-Pazdera A., Pazdera M. (Štrof, Honzálek, Pecka, Dvořák, Hegr, Síla, Vrátný)

Branka: Pazdera Aleš

Samotné střetnutí začalo z obou stran značně ustrašeně s řadou velkých nepřesností. Hra se po většinu času odehrávala ve středu hřiště, bez výraznějších šancí a nenabídla příliš mnoho pohledných situací. Soupeř byl v závěru šťastnější a vstřelil vítěznou branku. 

--------------------------------------------------------------------------------------------------

14.6.2013

FC Borová-Telecí x Mladějov 2:3 (0:1)

 

8.6.2013

Křenov x FC Borová-Telecí 2:0 (0:0)

 

1.6.2013

FC Borová-Telecí x Vendolí 3:0 (2:0)

Sestava: Paclík-Čermák, Vobejda, Honzálek, Pokorný-Radiměřský, Filipi, Háp, Štrof-Pazdera A., Pazdera M. (Síla, Střítežský, Hegr M., Pecka, Vrátný, Horníček=masér)

I přes dlouho trvající deště bylo rozhodnuto, že se dnes utkání odehraje. Terén byl hodně podmáčený a v průběhu hry již nevykazoval řekněme přípustnou kvalitu. S tímto jevem však naši trenéři dopředu počítali a chytře zvolili taktiku hry. Dnešního protivníka jsme na podzim přehráli na jeho hřišti 4:1 a vzhledem k současnému  postavení obou mužstev v tabulce jsme byli v tomto utkání favority.

                Úlohu favorita jsme plnili hned od začátku zápasu, držení míče bylo jasně na naší straně, stejně tak i důraz v osobních soubojích a bylo pouze otázkou času, než se nám podaří vstřelit úvodní branka. Tu si připsal jarní střelec Aleš Pazdera, od Radka Hápa dostal krásnou kolmici mezi hostující stopery a „mazácky“ zakončil, 1:0. I po vstřelené brance naše snaha o zdolání soupeře neopadala, zazvonila tyč a několikrát se nám nezdařilo gólově dotáhnout slibně se rozvíjející akci. Uklidnění na naše kopačky přišlo cca ve 30. minutě, Martin Pazdera tváří v tvář brankáři nezaváhal, 2:0.

                V druhé půli se hra příliš nezměnila, naši hru provázeli neproměněné šance a Vendolí hrozilo pouze ze standardních situací v těsné blízkosti našeho vápna.  Během druhé půle přišla naše série rohů, kterou ukončil Luboš Síla, když se vyšplhal absolutně nejvýše a hlavou prakticky rozhodl o osudu utkání, 3:0. V závěru ještě předvedl gólmanskou parádu Roman Paclík a potvrdil, že v posledních zápasech se na výkon našich brankářů můžeme opravdu spolehnout, jeho zákrok sportovně pochválili i hostující hráči. V posledních minutách došlo ke zranění Jakuba Pecky, když ho do obličeje zasáhla kopačka soupeře, odnesl to zlomený nos a několik stehů v oblasti obočí. Po tomto zákroku měla přijít jednoznačně červená karta, ovšem tato situace zůstala nepochopitelně bez potrestání. Tímto přejeme Kubovi brzké uzdravení!

                Utkání jsme ovládli herně i výsledkově, nezbývá, než tento výkon zopakovat příští týden proti Křenovu.  

26.5.2013

Bystré x FC Borová-Telecí 0:1 (0:1)

Sestava: Vrátný-Čermák, Propper, Honzálek, Pokorný, Filipi-Vobejda, Radiměřský, Pazdera A., Štrof-Pazdera M. (Dvořák, Hegr M., Síla, Hegr. J)

Za „anglického“ počasí jsme vyběhli na trávník favorizovaného Bystrého. Podzimní měření sil vyznělo lépe pro náš celek, když se nám podařilo zvítězit 2:0.

Začátek hry byl oboustranně vyrovnaný, naši hráči dobře zhušťovali prostor a kvalitně kombinující domácí se tak velmi těžko dostávali před naši branku. My jsme naopak hrozili po brejcích, standardních situacích, či rohových kopech. Přibližně v 15. minutě první půle jsme právě po výborně rozehraném rohovém kopu udeřili, do vzduchu se krásně zavěsil náš stoper Radek Čermák a nedal domácímu gólmanovi šanci. Zbylých 75 minut hry ovládalo Bystré, hrálo se prakticky na jednu branku, ovšem náš pozorný obranný blok pracoval flexibilně a domácí nepouštěl do vyložených šancí. Bysterští to tak zkoušeli i z větší vzdálenosti, ale vždy jejich pokusy našli pouze připraveného výborně chytajícího Martina Vrátného.  S velkou porcí bojovnosti, ale i pomyslného štěstí jsme udrželi nejtěsnější možné vedení a připsali si tak velmi cenné tři body.

18.5.2013

FC Borová-Telecí x Jedlová 3:2 (3:2)

Sestava: Vrátný-Čermák, Vobejda, Propper, Pokorný, Filipi- Radiměřský, Háp, Pazdera A., Střítežský- Pazdera M. (Dvořák, Štrof, Honzálek, Hegr)

Pro oba celky mělo toto střetnutí tu nejvyšší důležitost, poněvadž se oba kluby nacházejí nad propastí sestupu a před utkáním je dělily pouze dva body. V podzimním „malém okresním derby“ byly úspěšnější hráči Jedlové, když zvítězili na svém trávníku 2:0.

Samotné utkání a především jeho první poločas byl dosti divoký, již po čtyřiceti odehraných vteřinách rozvlnil hostující síť náš jarní střelec Aleš Pazdera, 1:0. Za několik minut však bylo srovnáno, hosté předvedli rychlý přechod do útoku, který precizně zakončili, 1:1. Hrál se typický záchranářský „mač“ s velkým odhodláním a oboustrannou dávkou bojovnosti. Již od založení našeho klubu se trápíme s bráněním standardních situací, čehož soupeř „tradičně“ využil a dokonal tak zvrat na 2:1 ve svůj prospěch. Vedení hostům nevydrželo dlouho, Radek Háp dostal až příliš volného prostoru za hranicí hostující šestnáctky a tvrdou ranou k tyči srovnal skóre zápasu na 2:2. Před koncem první půle dostal krásný balon za obranu Vlasta Střítežský, vyběhnuvší hostující brankář byl však u míče dříve a nadějnou situaci přerušil, balon však vyrazil přímo ke kopačkám Kuby Radiměřského, který jej rutinně obloučkem zahrál do opuštěné hostující branky, 3:2.

                V druhé půli nás Jedlová zatlačila na vlastní polovinu a vytvořila si několik slibných, gólem zavánějících příležitostí, které ovšem končili zákrokem brankáře Vrátného nebo směřovali mimo konstrukci naší branky. Toto střetnutí jsme zvládli a získali tři body, nutno podotknout, že vzhledem k vývoji zápasu a především jeho druhé půle by konečnému výsledku spíše slušela remíza.                

                Atraktivní duel přilákal cca 190 diváků, DĚKUJEME.

 

 

11.5.2013

Hradec nad Svitavou x FC Borová-Telecí 4:2 (2:0)

 

8.5.2013

Radiměř x FC Borová-Telecí 3:0 (0:0)

Výsledek utkání určitě neodpovídá průběhu celého zápasu. Klání bylo po celou dobu velmi vyrovnané s šancemi před oběma brankami. Bohužel ve druhé půli přišla okolo 80. minuty naše kritická pětiminutovka, v které jsme inkasovali tři branky a bylo rozhodnuto.

4.5.2013

FC Borová-Telecí x Linhartice "B" 1:2 (0:1)

Po druhé za sebou (díky středeční dohrávce) jsme se představili před vlastními diváky. Přivítali jsme staré, dobré známe z Linhartic. Utkání se hrálo s velkým nasazením ze stran obou celků. Naši hráči hráli velmi aktivně, z čehož pramenili fauly hostujících hráčů a naše následné standardní situace. V úvodních minutách nám rozhodčí odepřel dva pokutové kopy, nejdřív po zákroku na Jirku Pokorného a posléze na Martina Pazderu, nutno říci, že toto byly rozhodující faktory celého zápasu. Ke konci první půle Linhartice udeřili po dobře dohrané standardní situaci a první poločas tak vyhráli 1:0. 

Do druhé půle jsme nastoupili odhodlaní vyrovnat, což se nám podařilo po hezké akci a nádherné střele Aleše Pazdery přímo do šibenice. Utkání se dohrávalo za přispění velké bojovnosti obou mužstev. Bohužel se hosté ujali opět vedení, po zmatcích před naší brankou usměrnil hostující útočník míč do prázdné branky, 1:2. Našim klukům se již vyrovnat nepodařilo a zápas tedy skončil vítězstvím Linhartic, i když by utkání spíše slušela remíza.

1.5.2013

FC Borová-Telecí x Opatovec 2:1 (1:0)

V plánované dohrávce odloženého 15tého kola jsme přivítali celek Opatovce. Soupeř držel před naším vzájemným střetnutím čtvrtou příčku, my jsme chtěli navázat na zlepšený výkon z Jevíčka.

Za pěkného fotbalového počasí se hrála vyrovnaná kopaná s mírnou územní převahou na naší straně. Po několika neproměněných šancích se přibližně ve 20. minutě ujala střela Martina Pazdery, 1:0. Po tomto okamžiku hra pokračovala ve stejném stylu až do konce první půle.

Druhý poločas začal aktivněji soupeř, ale naše obrana zatím zdárně odolávala. Opatovec se tlačil před naši branku, čímž začal otevírat pomyslná zadní vrátka pro naše rychlostně vybavené hráče. V 65. Minutě se ovšem soupeři podařilo po rychle sehraném přechodu srovnat účet utkání, když hostující útočník přehodil vybíhajícího Romana Paclíka, 1:1. Utkání již směřovalo k nerozhodnutému výsledku, jenomže Radek Háp zahrál výborně volný trestný kop a hostující obránce jej nešťastně (pro hosty) srazil do vlastní sítě, 2:1.

Po závěrečném hvizdu sudího jsme tak mohli oslavit naše první jarní vítězství. Dobrým výkonem se na pravé záloze blýskl Kuba Radiměřský.

27.4.2013

Jevíčko "B" x FC Borová-Telecí 1:1 (0:0)

Sestava: Paclík-Čermák, Radiměřský, Propper, Filipi, Pokorný-Střítežský, Háp, Pazdera A., Štrof-Pazdera M. (Síla L., Horníček, Hegr J., Vrátný)

Již tradiční střetnutí těchto celků přineslo již tradičně kvalitní hru předváděnou oběma mužstvy a již tradičně byli domácí favoritem.  Proti Jevíčku však nastoupil „jiný Bor-tel“ než v našich dříve sehraných utkáních. Oproti předešlým zápasům jsme hru výrazně zjednodušili a naši borci se prezentovali nejen enormní porcí bojovnosti, ale zároveň i technickým pojetím hry.

                 Domácí hráli velmi konstruktivně, veškeré akce začínali u domácích stoperů a kombinační hrou se snažili překonat naší obranu. Naši hráči hráli velmi ostražitě a tyto kombinační snahy soupeře, často končili naším včasným odebráním míče a následným protiútokem. Během první půle jsme měli několik pokusů k ohrožení domácí svatyně, ale naše zakončení postrádalo na přesnosti.

                Druhé dějství začalo ve stejném pojetí hry jako v poločase prvním. V 55. minutě odkopával míč od branky R. Paclík, ten si osvojil Vojta Štrof, předal ho na Martina Pazderu, který křižnou diagonálou našel rozběhnutého bratra Aleše Pazderu a ten si poradil náramně->střelou na zadní tyč otevřel skóre, 1:0.  Jevíčko otevřelo hru a pustilo se do obléhání naší poloviny, tímto se nám naskytli možnosti rychlých „brejků“. Když už to vypadalo, že bychom mohli po konečném hvizdu sudího slavit, soupeř udeřil po akci středem hřiště a srovnal na konečných 1:1. Vzhledem k průběhu utkání je remíza spravedlivým výsledkem.

                Výsledku je jistě škoda, ale nyní nás musí těšit výrazně zlepšený výkon, na který se pokusíme navázat již 1. 5. od 13:30 na domácím trávníku proti Opatovci.

 

 

20.4.2013

FC Borová–Telecí x Moravská Třebová „C“ 1:1 (1:0)

Sestava: Paclík-Pokorný, Vobejda, Propper, Filipi-Štrof, Háp, Ehrenberger, Radiměřský-Pazdera, Síla (Hegr M., Střítežský, Dvořák, Hegr J., Novotný)

V tomto utkání jsme se letos poprvé představili před vlastními diváky, kterých tradičně dorazilo velké množství. Na podzim se soupeři na Třebovském trávníku rozešli smírně, když utkání skončilo bez branek.

Samotný vstup do utkání se nám poměrně vydařil, vytvářeli jsme si dobré pozice k zakončení, ovšem k samotným střelám, příliš často nedocházelo. V první velké šanci se objevil Radek Háp, ale trefil pouze tyč hostující branky. Se stejným charakterem zakončení ho bohužel napodobil i Luboš Síla. O první branku v utkání se tak postaral Víťa Ehrenberger, po hezké akci středem hřiště.  První půle tedy skončila naším těsným vedením.

Do druhého poločasu nastoupilo úplně jiné mužstvo, než v poločase předcházejícím, prvních deset minut jsme doslova prospali, čehož soupeř dokázal využít. Nejprve hosté nastřelili břevno a poté udeřili po akci z pravé strany, 1:1. Stále jsme se tlačili před hostující branku, ovšem branka nám přána nebyla. Zmar dovršil Martin Pazdera, který z bezprostřední blízkosti, nikým neatakovaný, trefil pouze přesunujícího se gólmana. Pokud nebudeme proměňovat tyto „jasné“ branky, těžko můžeme pomýšlet na lepší výsledky a tím i bodový posun.  Mužstva se tedy rozešli smírně, po výsledku 1:1.

V dalším kole zajíždíme za nepříjemným soupeřem do Jevíčka, naše vzájemná utkání měli vždy velkou kvalitu a příznivý výsledek pro naše barvy. Na tuto slušnou bilanci se samozřejmě pokusíme navázat.

 

14.4.2013

Březová nad Svitavou "B" x FC Borová-Telecí 3:1 (0:0)

Toto střetnutí bylo pro oba celky velmi důležité, poněvadž je před samotným výkopem dělil pouhopouhý bod.

Během první půle se hra odehrávala převážně na středu hřiště, ovšem oba celky si tu a tam vytvořili brankovou příležitost. V té největší se objevil Martin Pazdera, ale pouze domácímu gólmanovi vyprášil rukavice, na druhé straně několikrát zachraňoval situaci výbornými zákroky Martin Vrátný. Hra našeho celku nebyla taková, jakou bychom si ji jistě všichni představovali, chybělo takovéto zdravé nasazení a bojovnost, přesto se šlo do kabin za stavu 0:0.

Druhou půli jsme začali více než dobře, výborně rozehraný přímý kop Radkem Hápem usměrnil do sítě Jirka Pokorný – jak jinak než hlavou. Jiří tímto momentem jenom potvrdil, že patří mezi nejlepší hlavičkáře této soutěže. Od tohoto momentu však taktovku hry převzal soupeř a třemi brankami rozhodl o veledůležitém bodovém zisku na své konto.

Naše jarní výkony jsou zklamáním, nezbývá než tvrdě pracovat při tréninkových jednotkách a poté to přenést do mistrovských utkání!!

 

6.4.2013

Rohozná x FC Borová-Telecí 4:0 (0:0)

Po dlouhé zimní přestávce způsobené především nepřízní počasí se naše mužstvo dočkalo prvního jarního mistrovského utkání. Vzhledem ke klimatickým podmínkám bylo toto střetnutí přemístěno na umělou trávu našeho okresního města. Na tomto povrchu jsme odehráli několik přípravných zápasů a to se slušnými výsledky (3xvýhra, 1xremíza), povrch pro nás tedy rozhodně nebyl neznámý.

Naše mužstvo skončilo po podzimní části sezóny na desáté pozici, kdežto náš dnešní soupeř podzim doslova ovládl a pouze s jedním poznáním porážky okupuje první příčku tabulky.

Samotné utkání probíhalo dle předzápasových předpokladů, hra byla v režii Rohozné a my odolávali opětovným útokům domácích. Během první půle jsme směrem dopředu mnoho nepředvedli za zmínku stojí pouze dalekonosný pokus Víti Ehrenbergera, který jen těsně minul šibenici domácích. První půle tak skončila 0:0. Do druhého poločasu naše družstvo vyloženě zaspalo, nepodařilo se nám zachytit aktivní nástup soupeře, který s přehledem ovládl celý druhý poločas a postupně vsítil čtyři branky a zaslouženě získal první jarní tři body.

Bohužel jsme nenavázali na výsledky z přípravných zápasů, možnost výsledkové i výkonnostní nápravy máme příští týden proti Březové nad Svitavou.

 

3.11.2012

Mladějov - Borová-Telecí (2:1) 3:2

 

 

V posledním zápase  podzimní části sezony naše družstvo zajíždělo na horkou půdu průběžně druhého Tatranu Mladějov. Domácí tedy byli jasnými favority.

Tatran začal velmi aktivně a během prvních patnácti minut si vypracoval několik slibných příležitostí, jeho pokusy však směřovali vždy mimo tři tyče. Po tomto úvodním tlaku domácích jsme se osmělili směrem dopředu i my a hned z naší první šance padla úvodní branka utkání, Víťa Ehrenberger poslal milimetrovou přihrávku na rozběhnutého Martina Pazderu, jeho pokus sice domácí brankář vyrazil, ovšem pouze na hranici malého vápna, kde si míč do vlastní sítě srazil dobíhající domácí obránce. Tatran obdržená branka nijak nerozhodila a pokračoval v aktivní agresivní hře plnou nápadů a chytrých kolmých přihrávek, která mu do konce prvního poločasu přinesla obrat ve skóre na 2:1.

Do druhé půle nastoupili oba celky s velkým odhodláním a hrálo se ve vysokém nadstandardním tempu. Mladějov cca po čtvrthodině hry odskočil na rozdíl dvou branek, když po zmatcích v našem pokutovém území usměrnil balon do sítě domácí útočník. Naše mužstvo rozhodně nesložilo zbraně a Tatran jsme začali výrazně přehrávat. Ovládali jsme střed hřiště, což nám přinášelo nebezpečné průniky před branku domácích. Přibližně deset minut před koncem utkání jsme předvedli rychlý protiútok, z kterého se nadvakrát prosadil Martin Pazdera a vykřesal tak naději na zisk alespoň jednoho bodu. Závěr zápasu byl v naší režii, zatlačili jsme Mladějov před jeho branku, ovšem výsledek se nám bohužel srovnat nepodařilo, utkání tedy skončili vítězstvím domácích 3:2.

Zápas měl velkou, nadstandardní kvalitu, což ocenili i přihlížející diváci, kteří potleskem zaslouženě ocenili oba celky. 

 

 

24.10.2012

Borová-Telecí x Křenov (1:1) 2:2

 

 

Tento zápas byl pro oba kluby velmi důležitý, setkali se totiž celky z dolní poloviny tabulky s bodovým rozdílem pěti bodů. Křenov před tímto střetnutím okupoval poslední příčku.

Během utkání panovalo absolutně nefotbalové počasí, průběžně se vystřídal silný vítr, déšť a sníh. Hrací plocha byla silně podmáčená, hra tedy místy připomínala spíše bahenní bitvu nežli kopanou.

Na těžkém terénu se ani jednomu z mužstev nedařila kombinační hra. Po naší sérii neproměněných šancí si cca ve třicáté minutě zpracoval míč na hranici velkého vápna sváteční střelec Aleš Pazdera a hezkou ranou pod břevno zaznamenal svoji premiérovou branku v této sezóně.  V závěru poločasu zahrával soupeř standardní situaci, z které se mu podařilo vyrovnat. První půle tedy skončila nerozhodně 1:1. Do druhé půle jsme vcházeli s vědomím, že musíme ještě více zjednodušit hru a pokusit se ohrozit branku soupeře ze všech pozic. Úvod druhého poločasu se nesl ve znamení našeho velkého náporu, byli jsme aktivní a naši hru bohužel opět provázelo neproměňování šancí. Křenov se jen stěží dostával za svoji polovinu, pak ovšem předvedl rychlý protiútok, z něhož vstřelil svoji druhou branku a dostal se tak do nečekaného vedení 2:1. Poté se hosté „přikovali“ před pokutové území, kde vytvořili spolu s čím dál těžším terénem téměř nepropustnou hráz. V závěru utkání se nám přeci jenom podařilo srovnat, Martin Pazdera lišácky zahrál volný přímý kop a překvapil hostující brankáře, 2:2. Zápas tak skončil pravděpodobně spravedlivou remízou.

 

 

 

20.10.201

 Vendolí - Borová-Telecí (0:3) 1:4

 

V sobotním slunečním odpoledni zavítalo naše mužstvo k velmi důležitému utkání do obce Vendolí. Oba celky dělil, před vzájemným střetnutím, pouze jediný bod a dalo se tedy očekávat vyrovnané a bojovné utkání. Samotný zápas však nabral naprosto odlišný kurz od všech předzápasových předpokladů. Naši borci toto střetnutí jasně ovládli, předčili domácí ve všech směrech a zaslouženě získali tři body. Brankový účet zápasu si rozdělili každý po dvou Lukáš Vobejda a Martin Pazdera. 

 

 

13.10.2012

Borová-Telecí x Bystré (1:0) 2:0

 

 

Velké utkání podzimní části, jak pro některé hráče, tak především pro trenéry, se odehrálo na našem lehce povětrnostními vlivy zdecimovaném hřišti. Bystré-mužstvo, jenž loni brouzdalo vodami okresního přeboru se stalo atraktivním symbolem sobotního odpoledne nejen pro naše hráče, ale i pro velký zástup příznivců z obou klubů.

První půlhodinku byly hosté lepším týmem, předčili nás v osobních soubojích agresivitě, bojovnosti a celkově působili vyhranějším dojmem. Postupem času se hra začala vyrovnávat a k vidění bylo utkání s velkým nasazením všech borců na trávníku. Během první půle si nejprve vysloužil potlesk za zákrok utkání Roman Paclík, když z bezprostřední blízkosti vychytal hostujícího útočníka. Potlesk našich příznivců se pravděpodobně nejvíce zalíbil Jirkovi Pokornému, který nás po výborně zahraném rohovém kopu Radkem Hápem, poslal hlavou do vedení, 1:0.

Do druhé půle opět lépe vykročilo Bystré, které nás zatlačilo před vlastní šestnáctku a vytvořilo si územní převahu. Naše obrana fungovala na jedničku a hosté si tak nevytvořili prakticky žádnou brankovou příležitost. V posledních minutách naši borci předvedli rychlý protiútok, na jehož konci stál Jirka Coufal, který pohotovou střelou k tyči definitivně potvrdil naše cenné vítězství.

6.10.2012

Jedlová - Borová-Telecí (0:0) 2:0

 

 

Historicky první klání proti našemu regionálnímu soupeři z Jedlové jsme sehráli na jeho trávníku. Hned v úvodu bych rád poděkoval našim příznivcům, kteří nás přijeli podpořit v opravdu velkém počtu a jenom potvrdili, že v této soutěži nemají konkurenci.

Od počátečních okamžiků tohoto střetnutí jsme předváděli poměrně kvalitní hru, dařilo se nám překonávat domácí obranu a to především po křídlech. Naše mužstvo během první půle zahrávalo několik slibných standardních situací, ovšem bez vážnějšího ohrožení domácího golmana. Domácí zahrozili také po standardní situaci, když se domácí útočník zjevil sám na malém vápně a hlavou těsně minul odkrytou branku. Poté měli slibné příležitosti naši borci, ale kýženou branku se nám vstřelit nepodařilo a tak první půle skončila 0:0.

Po změně stran se hra příliš nezměnila, výbornou šanci ke vstřelení branky měl Aleš Pazdera, jenž trefil připraveného brankáře. O kruté pravdě pravidla „nedáš – dostaneš“ jsme se přesvědčili záhy, když domácí útočník přesně zakončil rychlý brejk, 1:0. Po inkasované brance jsme vrhli veškeré síly do útoku, ale dnes nám nebyla branka přána, naopak soupeř v závěru utkání pojistil své vedení, které udržel až do závěrečného hvizdu.

 

29.9.2012

Borová-Telecí x Hradec nad Svitavou (0:0) 0:0

 

 

Od úvodního hvizdu sudího panovala u obou soupeřů velká bojovnost, proto místo hezkých fotbalových akci bylo spíše k vidění hodně osobních soubojů. V našem výběru byl hodně aktivní Radek Háp, který během utkání inkasoval několik tvrdých zákroků soupeře. Střetnutí se odehrálo prakticky bez šancí a to na obou stranách, soupeř v první půli předvedl dva rychlé kontry, jeden z nich zakončil do břevna a druhý rychlým výběhem zneškodnil pozorný Martin Vrátný, to bylo ovšem od Hradce vše. Naše největší šance přišla paradoxně až v poslední minutě, kdy si na centrovaný míč od Radka Hápa hezky naběhl střídající Martin Hegr, bohužel mu k zakončení chyběl pověstný poslední krůček a tak bojovné utkání skončilo bez branek.

 

22.9.2012

Linhartice - Borová-Telecí 1:1

Sestava: Vrátný M., Čermák R., Radiměřský J, Honzálek M., Pokorný J., Pazdera A., Síla L., Háp R., Filipi M.,

Vobejda L., Pazdera M.

Střídačka: Horníček T., Střítežský V., Hegr. M, Holeš J.

 

 

V sedmém kole jsme zajížděli k našemu dobrému známému soupeři z Linhartic. Před utkáním měly oba celky shodný počet bodů – dal se tedy očekávat další vyrovnaný souboj. Soupeř byl první půlhodinku jasně lepší, předčil nás v kombinaci i pohybu. Přibližně v polovině první půle zahrávali domácí volný přímý kop, jenž Martin Vrátný vyrazil pouze k nohám domácího útočníka, který poslal Linhartice zaslouženě do vedení. Nám se však podařilo velmi brzy vyrovnat. Lukáš Vobejda si naběhl do volného prostoru, efektivně patičkou posunul míč na rozběhlého Martina Pazderu, který obešel domácího stopera a tvrdou ranou pod břevno srovnal na poločasových 1:1.

Druhý poločas ovládly opět Linhartice, které se tlačily hodně dopředu a nám se tak naskytly možnosti rychlých protiútoků. Po jednom z nich zvonila tyč, zbylé brejky skončili na hranici velkého vápna a většinou bez zakončení. Domácí si vypracovali několik slibných příležitostí, ovšem bez kvalitního zakončení. Zápas tedy skončil smírně 1:1.

Vzhledem k průběhu tohoto střetnutí je pro nás získaný bod malým vítězstvím J   

 

 

 

15.9.2012

Borová-Telecí x Jevíčko 4:2 (2:2)

Střelci našeho družstva: Pazdera M., Pokorný, Síla

Sestava: Paclík,Radiměřský, Čermák, Filipi, Pokorný, Honzálek, Pazdera A. , Háp, Vobejda,

Pazdra M. , Síla

Střídačka: Coufal,Hegr,Proper,Střítežský, Holeš, Vrátný

 

 

S dnešním soupeřem jsme se potkávali i v předešlé sezóně, naše vzájemné odehrané zápasy patřili k těm nejlepším, jaké jsme doposud odehráli. Tento zápas byl odlišný a to především postavením obou mužstev v tabulce, střetl se třetí s posledním, čímž bylo Jevíčko logicky pasováno na favorita tohoto utkání.

První dvacetiminutovka byla pro náš výběr takřka hororová, poněvadž soupeř během tohoto času zahrával dva rohové kopy a bohužel oba velice jednoduše proměnil. Hra byla vcelku vyrovnaná, ale soupeř nám ukázal, jak se mají správně proměňovat vyložené šance. „Ukázal“ myslím doslovně, poněvadž po cca 30-ti odehraných minutách se také po rohovém kopu hlavou prosadil náš velký, malý, holohlavý hlavičkář Jirka Pokorný. Po korekci výsledku se naše hra výrazně zlepšila a soupeře jsme do hry prakticky vůbec nepouštěli. O pár minutek později utekl hostující obraně Martin Pazdera, obešel brankáře a srovnal na poločasových 2:2. Ke konci poločasu jsme si vytvořili drtivý tlak, což svým bouřlivým projevem ocenili i hrou stržení diváci.

Druhou půli naše mužstvo začalo již poměrně tradičně ospalým výkonem a soupeř prvních deset minut diktoval tempo hry. Trenéři provedli některá střídání a především to Jiřího Holeše patřilo k povedeným. Jirka po svém příchodu na hřiště nádherně zakombinoval na polovině soupeře s naší rychlonožkou Lubošem Sílou, jenž poslal naše borce po chladnokrevném zakončení poprvé v utkání do vedení,3:2. Po tomto okamžiku Jevíčko zvýšilo obrátky a otevřelo hru. V závěru utkání zahrával volný přímý kop Radek Háp a po zmatku v hostujícím pokutovém území zaznamenal hostující obránce nešťastný vlastenec, 4:2.

Utkání se v poklidu dohrálo a my tak mohli slavit naší první výhru v tomto ročníku. Oslavy byly tradičně bujaré J

 

 

 

9.9.2012

Moravská Třebová (c) x Borová-Telecí 0:0 (0:0)

Sestava: Paclík,Radiměřský, Čermák, Filipi, Pokorný, Honzálek, Pazdera A. , Háp, Vobejda,

Pazdra M. , Síla

Střídačka: Coufal, Novotný, Holeš, Horníček

Toto utkání bylo soubojem posledního celku s dvanáctým. Zápas po celou dobu provázelo doslova horké letní počasí. Od úvodního hvizdu sudího se hra odehrávala vesměs ve středu hřiště. Během první půle byl hlavně vidět Lukáš Vobejda, který předvedl dva rychlé průniky do domácího pokutového území -bohužel bez kýženého úspěchu. Lukáš byl vidět i na opačné straně, když domácí útočník již hlavou překonal Romana Paclíka, ovšem náš levý záložník vyhlavičkoval jeho pokus z brankové čáry – palec hore J. Do druhé půle jsme nastoupili pro nás v této sezoně nezvykle velmi aktivně a do velké příležitosti se po akci na jeden dotek dostal Luboš Síla, ovšem svůj pokus nenasměroval mezi tři tyče. Moravská Třebová nás v posledních minutách dostala pod tlak, nicméně branka se jí vstřelit nepodařila a tak jsme se rozešli smírně, tedy 0:0.

 

1.9.2012

Borová-Telecí x Březová nad Svitavou 1:1 (1:0)

Střelci našeho družstva:  Filipi M.

Sestava: Paclík,Vobejda, Čermák, Filipi, Pokorný, Honzálek, Pazdera A. , Háp, Střítežský,

Pazdra M. , Síla

Střídačka: Coufal, Novotný, Hegr, Ehrenberger, Propr, Holeš

 

Po jasné porážce od Rohozné jsme se chtěli našim divákům „omluvit“ dobrý výsledkem proti dnešnímu soupeři. Do utkání jsme vstoupili již tradičně velmi aktivně a postupně se mohli opět začít počítat naše neproměněné příležitosti. Naši snahu a aktivní hru směrem dopředu přetavil ve vedoucí branku utkání jako správný kapitán Míra Filipi. Po Hezké křižné akci poslal míč před branku Vlasta Střítežský a kapitán se v těchto situacích naštěstí nemýlí. I po vstřelené brance naše hra neztrácela na kvalitě a s prvním poločasem mohli být trenéři poměrně spokojeni. Druhá půle začala vyloučením hostujícího stopera, který po druhé žluté kartě musel opustit hrací plochu. Řekl bych, že toto vyloučení nám paradoxně ublížilo. Od tohoto okamžiku hra ztratila atraktivitu, nakopávali se dlouhé míče, poněvadž se soupeř přikoval na hranici svého velkého vápna. Po jedná naší standardní situaci Březová předvedla rychlý kontr, jenž učebnicově zakončila a srovnala tak na konečných 1:1.

 

 

25.8.2012

Borová-Telecí x Rohozná 0:4 (0:4)  

Sestava: Paclík, Radiměřský, Čermák, Filipi, Pokorný, Vobejda, Pazdera A. , Háp, Střítežský,

Pazdra M. , Síla

 

Střídačka: Coufal, Štrof, Hegr, Ehrenberger, Trkal

 

 

 

 

18.8.2012

Opatovec x Borová-Telecí 2:1 (1:1)

Střelci našeho družstva: Pazdera M.

Sestava: Novotný, Radiměřský, Čermák, Filipi, Pokorný, Vobejda, Pazdera A. , Háp, Střítežský,

Pazdra M. , Holeš

Střídačka: Coufal, Štrof, Hegr, Krumpl V.

K našemu prvnímu venkovnímu utkání jsme se dostavili na sluncem vypálený trávník Opatovce.I přes velké horko začalo utkání ve svižném tempu a hned v úvodních minutách se dostal do velké příležitosti Jirka Holeš, svůj pokus nasměroval pouze do připraveného brankáře. O pár minutek později zahrávali domácí trestný kop, z něhož vytěžili maximum a ujali se vedení. I přes rychle inkasovanou branku naše mužstvo nepolevovalo ve svém výkonu a předvádělo solidní výkon se sérií zahozených brankových příležitostí. Během první půle jsme postupovali cca 5x ze strany sami na domácího brankaře, bohužel jsme z toho vytěžili „pouze“ vyrovnávací branku v podání Martina Pazdery.  V druhé půli se hrálo vyrovnané utkání, kde pokračoval festival zahozených šancí a to na obou stranách. Utkání směřovalo k remíze, v závěru se ovšem přiklonilo štěstí na domácí kopačky, kteří tak zvítězili 2:1. V tomto utkání jsme byli lepším týmem a zasloužili jsme si alespoň remízu, což sportovně přiznali i naši dnešní soupeři.

 

11.8.2012

Borová-Telecí x Radiměř  0:2

Sestava: Novotný, Radiměřský, Čermák, Filipi, Pokorný, Štrof, Pazdera A. , Háp, Střítežský,

Pazdra M. , Síla L.

Střídačka: Coufal, Horníče, Hegr, Krumpl V. , 

 

11.8.2012 to byl datum, ke kterému se vázalo naše historicky první utkání v III. třídě, naším soupeřem se stalo zkušené mužstvo Radiměře. Na zápas si našlo cestu opět velké množství našich příznivců, za což jim patří naše velké uznání a vděk.

Samotné utkání probíhalo ve slušném tempu, kde se do příležitostí dostávaly oba výběry. Naše mužstvo si během první půle vytvořilo tři velké brankové příležitosti, bohužel bez kýženého gólového vyústění. Soupeř hrál kvalitně a hrozil především z nacvičených protiútoků. První půle tedy skončila bez branek. V druhé půli se obraz hry příliš nezměnil, ovšem soupeř s přibývajícími minutami lehce přebíral otěže zápasu a cca po dvaceti odehraných minutách se dostal do rychlého „brejku“, kde si hostující útočník poradil velmi zkušeně a poslal Radiměř do vedení. Po této trefě jsme se pustili do útoku, vytvořili jsme si tlak i brankové příležitosti, ovšem na místo našeho vyrovnání, soupeř v závěru zvýšil svoje vedení z pokutového kopu. Utkání skončilo vítězstvím Radiměře 2:0. 

 

 

 

 

16.6.2012

Borová-Telecí x Kunčina (2:0) 2:0

 

 

V posledním utkání naší prvotní fotbalové sezóny jsme přivítali na domácím trávníku výběr Kunčiny. Celý den panovalo doslova úmorné počasí a jelikož utkání začínalo již ve 14:00 bylo jasné, že nás čeká velmi náročný zápas a to především po fyzické stránce. Vítězství v dnešním klání by nám zajistilo jistý postup do vyšší soutěže a to bez ohledu na výsledky ostatních mužstev. Vzájemné jarní utkání mezi oběma celky skončilo zaslouženou remízou 0:0.

Prvotní okamžiky utkání provázela naše nervozita, jako bychom byli svázáni „nutností“ zvítězit. Nedařilo se nám držet míč, kazili jsme jednoduché nahrávky a celkově naše hra byla taková řekněme utrápená. Soupeř naopak působil velmi svěže a aktivně a ani zdánlivě nepůsobil jako tým z dolní poloviny tabulky. Kunčina si svým pohybem začala vytvářet nebezpečné situace okolo našeho velkého vápna, ovšem buď šli její pokusy mimo tři tyče nebo zasáhl koncentrovaný Roman Paclík. V průběhu dalších minut se začala hra vyrovnávat a začali jsme se zlepšovat ve výše uvedených aspektech hry. I přes „nepřející“ počasí obě mužstva bojovala a žádný míč nebyl ztracený. Oba výběry se před utkáním dohodly na občerstvovací pauze, nutno dodat, že byla opravdu potřeba. Po této přestávce se do útoku posunul Martin Pazdera a cca za tři minuty předvedl hezkou individuální akci, když ze strany prošel přes tři hostující obránce a „zkušeně“ zavěsil J, 1:0. Po vstřelené brance naše družstvo ožilo a začalo se ještě více tlačit před soupeřovu branku. Po rychlé akci středem hřiště doputoval míč až k našemu střelci Jiřímu Holešovi, jenž se s ničím nepáral a vyslal tvrdý projektil k soupeřově brance=> jásot, radost a sláva nebrala mezí=>2:0. Tímto výsledkem skončil i první poločas.

Druhá půle se hrála v poklidu a obě mužstva tušila, že je pravděpodobně rozhodnuto, naše obrana soupeře k ničemu nepouštěla a předváděla opět výborný, zodpovědný výkon (chlapi, to má být pochvala, pozn. redakce J). Diváci se jistě bavili a s blížící vidinou našeho postupu gradovalo i jejich povzbuzování. V závěru zápasu připravil Jirka Coufal velkou příležitost pro střídajícího Tomáše Horníčka, ten si však svoji trefu schoval pro příští sezonu J(pokud by proměnil, jistě by byl zavalen davem diváků i samotných hráčů-> utkání by dospělo ke kontumaci za výtržnictví a bylo by po postupu J J). Tome, díky. Utkání bylo ukončeno a propuklo…. (omlouváme se, ale toto opravdu nemůžeme publikovat)

Zápas měl vynikající kulisu, na které se podílelo více než 150 našich příznivců => OPRAVDU VELKÉ DÍKY.

Hodnocení uplynulé sezony, zážitky z oslav a z TÝMOVÉ rozlučky Vám přineseme v dalším článku, proto sledujte i nadále naše webové stránky J

 

 

 

 

9.6.2012

 Linhartice x Borová-Telecí 0:0

 

 

Souboj s naším dnešním soupeřem byl přímým soubojem a druhou postupovou pozici a jasně se jednalo o šlágr kola, vždyť hrál druhý se třetím. Oba kluby měly před utkáním shodné statistiky, tedy co se týče výher, proher a remíz, skóre měl náš soupeř, díky velkému počtu vstřelených branek, podstatně lepší. Na jaře skončilo vzájemné střetnutí naším vítězstvím 1:0.

První minuty utkání byly velmi opatrné, nikdo nechtěl udělat sebemenší chybu a nabídnout tak soupeři alespoň ohrození vlastní branky. Během první půle se nám vcelku dařilo využívat volných prostorů po křídlech, kterých využíval především agilní Luboš Síla. Luboš dělal svým pohybem soupeři velké starosti, po jednom z nich připravil šanci pro Martina Pazderu, ten však z nadějné pozice na hranici vápna přestřelil domácí branku. I v následujících minutách jsme byli aktivnějším týmem, poměrně se nám dařila kombinace ve středu hřiště, odkud putovaly nebezpečné míče za domácí obranu, ovšem bohužel bez výrazného efektu. Během první půle jsme měli několik slibných příležitostí, ovšem buďto byla střela rychlým přístupem domácích beků zablokovaná nebo šla mimo branku.

Do druhého poločasu jsme nastoupili odhodlaní ještě více přitlačit domácí před jejich branku a samozřejmě se pokusit o vstřelení vedoucí branky. Soupeř se ovšem herně zvedl a spíše to byli Linhartice, které diktovali tempo hry a kdo byl aktivní a nebezpečný. V průběhu druhého poločasu se hrál otevřený fotbal a obě mužstva měla několik příležitostí a obě mužstva nastřelila tyč. Utkání mělo kvalitu a myslím, že z předpokládaného očekávání herně nezklamalo, chyběly pouze branky, které si zasloužily obě mužstva. Utkání tedy skončilo smírně, bez branek.

O konečném pořadí se tedy bude muset rozhodnout v sobotu 16.6. ve 14:00, kdy hrajeme na domácím hřišti s týmem Kunčiny a Linhartice zajíždějí na horkou půdu do Boršova. Utkání začínají ve stejný čas.

Touto cestou bychom chtěli pozvat naše příznivce, aby nám pomohli na posledním kroku za možným postupem J

 

 

 

2.6.2012

Borová-Telecí x Jevíčko 3:0

Po našem špatném výkonu v předchozím kole (utkání s Boršovem), jsme nastoupili před domácím publikem proti již jistému vítězi z Jevíčka. Od úvodního hvizdu sudího se hrálo velmi kvalitní utkání s velkým nasazením na obou stranách, hra měla vysoké tempo a ani malinko se nepodobala našemu předchozímu odehranému utkání v Boršově. Obě mužstva chtěla hrát fotbal a stejnou měrou přispívala na mlýn zábavy spokojených diváků. Jako první zahrozilo Jevíčko, když předvedlo svoji typickou prostrkávačku a ze strany se na Romana Paclíka řítil hostující záložník, náš gólman ovšem včasným vyběhnutím snížil střelecký úhel a hostující hráč namířil svůj pokus těsně mimo tři tyče. Poté jsme se prezentovali několika náznaky šancí a začínali jsme diktovat tempo hry. Po vzájemné výměně míče mezi Lubošem Sílou a Martinem Pazderou se na zadní tyč trefil druhý jmenovaný a otevřel účet zápasu, 1:0. O několik minut později jsme předvedli rychlou přímočarou akci, při níž fotbalisté Jevíčka přestali hrát v domnění, že se jedná o ofsajd, rozhodčí ovšem nechal hru pokračovat a tak balón v poklidu doputoval až k nikým nekrytému Vojtovi Štrofovi, který si počínal velmi zkušeně a podél hostujícího brankáře poslal míč do sítě, 2:0. Takto skončil i první poločas. Do druhého poločasu nám trenéři naordinovali opatrnější, avšak stále aktivní hru. V úvodních minutách jsme byli pouze opatrnější, dobrý aktivní přístup z prvního poločasu se vytratil a soupeř si začal vypracovávat slibné náznaky šancí, vše jsme však přežili bez úhony. Z takové nenápadné akce před hostující brankou přiťukl balon Míra Filipi na osamoceného Martina Pazderu a ten přetavil následnou střelu zpoza velkého vápna ve svoji druhou branku v utkání, 3:0. V dalším průběhu utkání se již nic podstatného nestalo. Pod důležité vítězství se podepsali i střídající hráči: Jiří Holeš, David Pavliš a Tomáš Horníček, kteří předvedli velmi dobrý výkon.

K dalšímu utkání zajíždíme do „dalekých“ Linhartic. Jedná se o souboj o druhou příčku v tabulce a vítěz tohoto utkání si prakticky zajistí postup do vyšší soutěže, tedy do III. třídy. Utkání se hraje v sobotu 9. 6. v 17:00.

 

 

26.5.2012

Boršov x Borová-Telecí 2:0

Abychom si udrželi druhou příčku před dotahujícími se Linharticemi, museli jsme v dnešním zápase porazit doma dobře hrající výběr Boršova. První jarní střetnutí vyznělo jasně pro nás, když jsme na Telecké půdě zvítězili s přehledem 4:0.

Do Boršova jsme dorazili s dobrou náladou a kopou srandiček, které nás provázeli celou předzápasovou přípravu a rozcvičení, což jsme si bohužel přenesli i do utkání. Začátek zápasu jsme absolutně nezvládli, soupeř byl jasně lepší a přehrával nás ve všech směrech, jediný osobní souboj pro nás nevyzněl vítězně, naši hru provázela řada nepřesností a velmi nízké nasazení, bojovnost, vůle….Soupeř se navíc dokázal během první půlhodinky dvakrát prosadit, což pro naše hráče byla zasloužená studená sprcha. Ve druhé půli se náš výkon zlepšil, ovšem domácí nasadili „řeckou“ taktiku a do šancí nás příliš nepouštěli. V největší šanci druhého poločasu pak zklamal Martin Pazdera, čímž pouze ztvrdil nás dnešní výkon. Zbylé minuty zápasu se odehrávali na polovině domácích, bohužel bez nějaké větší příležitosti a tak ve velmi podprůměrném utkání domácí urdželi náskoko z první půle a mohli se radovat z vítězství.

 

 

 

 

 

12.5.2012

Borová-Telecí x Trstenice (4:2) 4:3

 SestavaPaclík- Čermák,Radiměřský,Pokorný,Vobejda- Pazdera m. , Ehrenberger, Háp, Štrof - Filipi, Síla l.

Střídařčka: Coufal, Holeš, Pazdera A., Střítežský, Horníček

 

Po posledním výsledkově nepodařeném utkání s Morašicemi, jsme v tomto zápase nutně potřebovali získat tři body, abychom si i nadále udrželi průběžnou druhou příčku v tabulce. Opět nám chyběli někteří hráči základní jedenáctky, ale trenéři se s tím popasovali – jako vždy J

Do zápasu jsme vlétli velmi aktivně, nechyběl nám pohyb, důraz a ani poslední dobou scházející agresivita v osobních soubojích. Soupeře jsme přehrávali a bylo pouze otázkou času, zda – li protrhneme střeleckou smůlu z posledních utkání. Na tuto otázku dokázal jako první odpovědět Míra Filipi, který se nejlépe zorientoval v pokutovém území a hlavou usměrnil centr/střelu Radka Hápa za bezmocného hostujícího brankáře. O několik minut později ho napodobil Martin Pazdera => po výborně zahraném rohovém kopu od Radka Hápa poslal balon prudkou hlavičkou do sítě. Po těchto okamžicích si nás našlo uspokojení a mírné polevení, herní situace jsme řešili příliš složitě a i díky tomu jsme ztráceli jednoduché míče a soupeř se začal dostávat do hry. Přibližně v 30. minutě přišel rychlý výpad soupeře do našeho pokutového území, kde došlo ke střetu hostujícího útočníka s Romanem Paclíkem a sudí nařídil pokutový kop -> 2:1. Prakticky hned po inkasované brance doputoval balon po ose ->Radiměřský->Pazdera, až k nekrytému Radku Hápovi, jenž nám vrátil dvoubrankové vedení, 3:1. Soupeř ovšem nepolevoval ve své snaze a jeho úsilí bylo odměněno, když Roman Paclík pouze vyrazil střelu z poza velkého vápna přímo ke kopačkám hostujícího útočníka a ten měl již jednoduchou úlohu. Aby se toho v průběhu prvního poločasu neodehrálo málo, tak v jeho závěru, velmi dobře napadající Luboš Síla zařídil pokutový kop. Na tyto situace je v mužstvu Míra Filipi =>přesná střela pod břevno=>4:2.

Druhý poločas byl slabým odvarem toho prvního. Obě mužstva se svým výkonem podílela na nezáživné hře plné nepřesností. Zápas se spíše dohrával a snad obě mužstva čekala na závěrečný hvizd rozhodčího. Soupeř cca 7 minut před koncem vykřesal naději alespoň na zisk jednoho bodu, když se krásně do vzduchu zavěsil jeho střední záložník, 4:3. Střetnutí se již dohrálo v poklidu a my si tak mohli odškrtnout předzápasový cíl.

 

 

8.5.2012

Morašice x Borová-Telecí (1:1) 2:1 

 Sestava:Paclík- Čermák,Rada,Fiďas,Pokorný-Střítežský,Háp,Aleš,Ehrenberger,Pazdy-Síla

Střídačka: Pavliš,Horníček,Coufal,Novotný

 

 

K prvnímu jarnímu odvetnému utkání jsme se dostavili na trávník Morašic. Zápas začal tak, jak ten předešlý končil, tedy herní převaha a kontrola hry na naší straně a pozorná, čekající obrana soupeře. Po několika našich útocích a náznacích šancí přišla cca v polovině  prvního poločasu jedna opravdu vyložená, s kterou si Martin Pazdera dovedl poradit a střelou na zadní tyč otevřel skóre.  Vstřelená branka však měla paradoxně za následek naše polevení a z nenápadné standardní situace prošel balón až na zadní tyč, kde byl připraven hostující záložník = 1:1. Tento moment nás mírně „nakopnul“ a opět jsme začali udávat tempo hry, po dobrém napadání domácího golmana aktivním Lubinkou došlo k špatnému odkopu-> míč se dostal na nohu Martina Pazdery a ten z velké dálky jenom těsně minul domácí branku. Po další individuální akci Pazdyho jsme mohli strhnout vedení na naší stranu, ovšem výborně zapracoval domácí stoper, jenž špičkou kopačky odvrátil jistou branku.

 

Druhá půle se hrála prakticky na jednu branku, naše mužstvo si vypracovalo několik slibných příležitostí, ale většinou skončili špatnou finální nahrávkou nebo nepřesným zakončením. S přibývajícím časem se na naše kopačky dostavila mírná nervozita, čehož začal čekající soupeř využívat k nebezpečným brejkům. Bohužel jeden z nich dokázal v 87. Minutě využít a naši hráči již nenašli dostatek sil alespoň na vyrovnání výsledku.

V tomto utkání jsme byli opět jasně lepším mužstvem, co se týče držení míče, kontroly hry, územní převahy…aj., ovšem soupeř nám uštědřil lekci z produktivity.

 

Poslední zápasy nás trápí koncovka, máme spoustu šancí ke vstřelení branky, ale bohužel nám chybí kýžené a pověstné štěstíčko (srdíčko tam je :D :D, pozn. redakce)

 

V dalším utkání narazíme na mužstvo Trstěnic, které jistě neprožívá jaro dle svých představ a výsledkově se poměrně trápí. Utkání se hraje v sobotu 12.5.2012 v 17:00 na hřišti v Telecím. Těšíme se na Vás. 

 

 

5.5.2012

Borová-Telecí x Morašice (0:0) 0:0

Sestava:  Paclík-Čermák, Rada, Fiďas, Pokorný-Štrof,Pazdy,Aleš,Síla-Holeš,Ehrenberger

Střídačka: Háp,Coufal,Střítežský,Pavliš,Novotný

V tomto utkání jsme předvedli, oproti utkání v Kunčině, podstatně lepší výkon. Soupeř hrál od prvních minut velmi opatrně a bylo patrné, že přijel především bránit a soustředit se na obrannou hru. Celý zápas jsme diktovali tempo hry, byli aktivní, měli jsme několik střeleckých příležitostí, ale hostující mužstvo mělo v brance velmi dobře chytajícího gólmana, který si poradil i s neporaditelným J. Upřímně řečeno výsledný nerozhodný výsledek je pro nás jistě ztráta a soupeř vytěžil z minima maximum.

V úterý 8.5.2012 se s tímto soupeřem utkáme opět, tentokráte na jeho půdě.

 

28.4.2012

Kunčina x Borová-Telecí  (0:0) 0:0

Sestava: Novotný, Maixner, Radiměřský, Čermák, Honzálek, Vobejda,

Síla L., Filipi, Háp, Pazdera M., Ehrenberge

Střídačka: Coufal, Mužík, Pazdera A., Střítežský

 

Určitě nejméně vydařené utkání z naší strany v letošní jarní sezoně. Ve velkém vedru a silném větru jsme přijeli na krásný stadiónek do Kunčiny. Od prvního hvizdu jsme byli aktivnější a během prvních 5 min jsme si vypracovali asi pět standartek. Bohužel ani jednu jsme nedokázali proměnit. V patnácté minutě jsme se mohli radovat ze vstřelené branky. Bohužel pomezní sudí, popravdě řečeno jediný na stadióně viděl postavení mimo hru.  Do konce poločasu jsme se aktivní hrou snažili dostat k  soupeřově brance, ale bez dílčího úspěchu. Hráči Kunčiny se snažili pouze dlouhými nákopy trefit po silném větru branku, kde stál naštěstí vždy pozorný Jirka Novotný. Do druhého poločasu jsme se snažili přeskupit  naše síly k ještě útočnější hře, ale bohužel opak byl pravdou a krom Čermákova trestného kopu z cca 25 metrů, kdy trefil horní konstrukci soupeřovi branky,  jsme výrazněji soupeře neohrozili. Naopak jsme mohli v pětatřicáté minutě po závaru v našem pokutovém území inkasovat. Naštěstí stál Marek Honzálek v cestě střele mířící do naší prázdné branky. Ze závěrečného tlaku jsme se bohužel již prosadit nedokázali, ač k tomu měl po pěkné akci velmi blízko,  aktivně  hrající s čerstvými silami nastoupivší Aleš Pazdera.

 

Všichni jsme čekali výhru a jsme vlastně z remízy zklamáni, ale soupeř po celou dobu zápasu nechtěl hrát fotbal a byl zalezlý na vlastní polovině. Ač to nebyl moc pohledný fotbal, po většinu utkání jsme měli více ze hry a je potřeba zapomenout a do sobotního zápasu zmobilizovat síly a v domácím zápase proti Morašicím potvrdit, že jsme prostě v té naší soutěži na jaře nejlepší.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Střídání-Mužík za Fídase, Vlastík za Lubinku a Alešek střídal Vítu. Žlutá karta – Hopík

 

Z mého pohledu bych vyzdvihl Alše/byl ze střídajících hráčů největší oživení / a Jirku Novotnýho /neměl to jednoduché/.

 

 

21.4.2012

Borová-Telecí x Linhartice (0:0) 1:0

Střelci našeho družstva Jakub Mužík

Sestava: Paclík, Maixner, Radiměřský, Čermák, Honzálek, Pokorný, Filipi, Háp, Vobejda, Holeš, Pazdera M.

Střídačka: Coufal, Horníček, Mužík, Síla L., Pavliš

Zatím asi nejvydřenější vítězství,v rozjeté jarní sezoně. Utkání jsme začali velmi pěkně a kdybychom ve 20 minutě vedli 2-3 k nule, tak bychom se nemohli divit. Zvláště šance hned v úvodu utkání, kdy běžel sám na bránu Martin Pazdera a bohužel jeho pokus skončil nad soupeřovou brankou nás mohla v konečném účtování mrzet. Celý první poločas jsme nepustili soupeře do zakončení, ale sami jsme se nedokázali přes urostlé dobře hlavičkující stopery prosadit. Do druhé poloviny utkání jsme šli s pokyny se prosadit kombinační hrou po zemi. Naše snaha byla odměněna a v 55 minutě v našich barvách debutující Jakub Mužík se protlačil až před brankaře a nekompromisně zavěsil. Zbytek zápasu se již odehrál uprostřed hrací plochy bez výraznějších šancí na obou stranách. V nastaveném čase nám zatrnulo, když se po chybě naší obrany k míči dostal hostující útočník a těsně minul levou šibenici naší branky.
 

Co si více přát, po odehraných čtyřech jarních kolech, jsme se po získání 12 bodů a skóre 9:0 usadili na druhém místě tabulky zaručující baráž s možností postupu do vyšší soutěže. Samozřejmě poděkovat musíme i 12 hráči a to jsou diváci, kteří na naše domácí utkání chodí stále ve velkém počtu a neúnavně ženou naše borce k vítězství.
 

K dalšímu utkání vyjíždíme v neděli 29.4. do Kunčiny, kde nás od 15.30 čeká náročný zápas s domácím „B“ týmem. Na domácím hřišti se opět představíme v sobotu 5.5.2012 v zápase proti Morašicím od 17 hodin.

 

 

 

14.4.2012

Jevíčko x Borová-Telecí  (0:0) 0:2

Střelci našeho družstva Radek Háp, Holeš Jiří

Sestava: Paclík, Čermák, Radiměřský, Honzálek, Pokorný, Vobejda, Síla L.,

Háp, Pazdera A., Pazdera M., Holeš

Střídačka: Coufal, Horníček, Štrof, Novotný

 

Jevíčko – tým, jehož výsledky a předváděnou hru nemá smysl představovat. Před naším společným zápasem byl mezi oběma kluby 16-ti bodový rozdíl a bylo tedy jasné, že nás jistě čeká jedno z nejtěžších utkání jara. Vzhledem k dopředu hlášené absenci Davida Maixnera a náhlého onemocnění Fiďase museli trenéři provést změny v sestavě a herním rozestavení – přešli jsme na hru se dvěma předstopery.

 

Od prvních minut se hrálo velmi kvalitní utkání s pěknými akcemi na obou stranách, ale ani jedno mužstvo se nedostalo do nějaké 100% příležitosti. Z naší strany se většinou jednalo o individuální průniky zakončené před hranicí šestnáctky nebo o rozehrané standardní situace. Jevíčko hrálo uceleně a konstruktivně, ovšem svými nahrávkami a „prostrkávačkami“ před pokutovým územím naráželi na naše pozorně bránící hráče. Co se týče první půle, hrálo se fyzicky velmi náročné utkání s herní převahou na naší straně, ovšem bez gólového vyústění.

Do druhé půle jsme nastoupili obohaceni o rady a pokyny trenérů, které vedli k naší zlepšené hře s míčem, důrazu a především v pohybu před vápnem domácích. Pokud nám tuto sezonu něco vychází, tak to jsou standardní situace. V 52. minutě se z přímého kopu krásně trefil Radek Háp a tímto pouze korunoval svůj výborný výkon. Přibližně v 60. minutě se na stadionu Jevíčka stalo něco neskutečného  – Jirka Holeš si zpracoval míč a střelou z hranice velkého vápna poslal Bortel do dvoubrankového vedení, čímž si připsal svoji první branku v této sezóně (snad ti to Jiří vydrží a bude to tam padat každý zápas, nyní si můžeš rozmyslet, jakou pochutinu věnuješ do klubového alkoholového arsenálu).  Od těchto chvil se hrál fotbal pouze na jednu branku a Jevíčko si začalo vytvářet slibné příležitosti, především ze standardních situací. Po jedné z nich musel předvést skvělý zákrok Roman Paclík, když vyrážel míč konečky prstů nad branku. V závěru utkání měl soupeř velký tlak a utkání dohrával snad se čtyřmi útočníky na hrotu, naše obrana ovšem působila velmi jistým dojmem a Jevíčko k ničemu nepouštěla, ba naopak z rychlého protiútoku nastřelil dnes velmi aktivní Radek Háp pouze břevno a z následné dorážky se neprosadil Jirka Coufal. Po tomto momentu bylo utkání ukončeno. Jednalo se pravděpodobně o nejkvalitnější utkání, jaké jsme tento ročník sehráli, k čemuž přispěl i výborný výkon rozhodčích.

Všem hráčům patří velké uznání, dík a obdiv za obrovské fyzické i psychické nasazení. Velký podíl na úspěchu mají i naši trenéři, kteří zvolili pravděpodobně tu nejlepší strategii. V dalším utkání narazíme na soky z Linhartic, tentokráte na domácím Teleckém hřišti v sobotu od 17:00. Těšíme se na Vás. 

 

 

 

 

7.4.2012

Borová-Telecí x Boršov (2:0) 4:0 

Střelci našeho družstva Martin Pazdera, Luboš Síla, Radek Háp, Jirí Pokorný

Sestava: Paclík, Maixner, Vobejda, Čermák, Honzálek, Síla L., Filipi, Háp, Pokorný, Pazdera M., Ehrenberger

Střídačka: Coufal, Střítežský, Pazdera A., Holeš, Pavliš, Novotný

 

 

V doslova a do písmene aprílovém počasí jsme nastoupili k utkání proti výběru předposledního Boršova. První minuty utkání provázela obě mužstva řada nepřesností, pokažených přihrávek a nedovolených zákroků. Po jednom z nich rozehrával standardní situaci Radek Čermák a po zmatku v pokutovém území Boršova doputoval balon až na hlavu osamoceného Luboše Síly, pro kterého jsou tyto momenty rutinou => 1:0. O několik chvil později získal těsně za půlí hřiště míč Radek Háp a po nenápadné individuální akci a ještě nenápadnější střele zvýšil hezky na 2:0 =). Takto skončil i první poločas, ovšem soupeř během těchto 45 minut měl několik dobrých příležitostí a jenom díky výborně chytajícímu Romanu Paclíkovi se skóre neměnilo, v 38. minutě mu výrazně pomohl Lukáš Vobejda, který vykopával balon těsně před brankovou čarou. O poločase tedy bylo o čem hovořit a naše předváděná hra se jistě nerovnala výsledku. Do druhého poločasu jsme vstoupili o mnoho lépe a dostávali jsme se do slibných příležitostí. Jednu z nich zužitkoval po další standardní situaci Martin Pazdera = 3:0. Přibližně o pět minut později se v šestnáctce Boršova uvolňoval Víťa Ehrenberger, byl ovšem faulován = pokutový kop. K penaltě se postavil sám faulovaný, ovšem trefil pouze brankovou konstrukci. O několik chvil později se osmělil i soupeř a doslova nás přikoval před vlastní pokutové území, ovšem opět se zaskvěla naše opora v brance a za velkého přispění bránicích hráčů se riziko z inkasované branky zažehnalo. V 67. minutě po dalším centru ze standardní situace uzavřel skóre Jirka Pokorný, který „čepicí“ prodloužil míč za bezmocného brankáře.

V tomto utkání jsme navázali na dobrý výkon z Trstěnic a zaslouženě zvítězili. Velké poděkování patří našim výborným fanouškům, kterých dorazila opět velká spousta (vzhledem k počasí, smekáme všechny klobouky i Jirkovu střeleckou čepici =)

 

 

1.4.2012

Borová-Telecí x Trstenice (1:0) 2:0 

Střelci našeho družstva:   Martin Pazdera, Vít Ehrenberger

Sestava: Paclík, Maixner, Radiměřský, Čermák, Honzálek, Pokorný, Filipi, Háp, Vobejda, Holeš, Pazdera M.

Střídačka: Coufal, Střítežský, Pazdera A. , Ehrenberger,Síla L.

 

 

Po sérii kvalitních přípravných utkáních na umělé trávě v Litomyšli jsme zajížděli k prvnímu jarnímu mistrovskému klání a to do nedalekých Trstěnic. Mírným paradoxem tohoto utkání bylo to, že jsme v zápise o utkání figurovali jako domácí mužstvo (došlo k předzápasové dohodě obou týmů zapříčiněné stavem našeho trávníku).

 Od úvodního hvizdu rozhodčího bylo jasné, že nás čeká těžké a velmi bolestivé utkání. Soupeř se prezentoval vysokou bojovností a tvrdou hrou často sahající za hranici pravidel, nám se ovšem poměrně dařilo kontrolovat hru a držení míče bylo jasně na naší straně. Za celý první poločas jsme soupeře k ničemu nepustili a naopak jsme v závěru první pětačtyřicetiminutovky po sérii faulů okolo šestnáctky „hostí“ udeřili, z přímého kopu se krásně trefil Martin Pazdera :D.

Do druhého poločasu jsme nastoupili lehce ospale a Trstěnice toho málem dokázali využít, když měli dvě velmi slibné možnosti, naštěstí své pokusy nasměrovali mimo tři tyče. Tyto akce soupeře byly dostatečným alarmem a naše hra se od té chvíle výrazně zlepšila. V závěru utkání předvedl hezkou individuální akci benjamínek našeho výběru Aleš Pazdera a předložil lahůdku pro nikým nekrytého Víťu Ehrenbergera = 2:0. Poté se utkání pouze dohrávalo a tak jsme mohli oslavit naše první jarní vítězství.

Celý tým předvedl výborný, disciplinovaný výkon, který je korunován čistým kontem výborně chytajícího Romana Paclíka.

V dalším utkání se představíme na již DOMÁCÍM hřišti v Telecím proti výběru Boršova. Výkop utkání je v 16:30, všichni jste srdečně zváni. 

 

23.3.2012

Borová-Telecí x Litomyšl B (0:2) 1:2

Střelci našeho družstva: Vít Ehrenberger

Sestava: Paclík, Filipi, Radiměřský, Háp, Holeš, Síla L., Ehrenberger, Pazdera A., Vobejda, Pazdera M., Mužík

Střídačka: Coufal, Střítežský, Pokorný, Pavliš

 

 

17.3.2012

Borová-Telecí x Moravská Třebová c (1:0) 2:0

Střelci našeho družstva: Aleš Pazdera, Vít Ehrenberger

Sestava: Paclík, Maixner, Radiměřský, Filipi, Holeš, Síla L., Pazdera A., Ehrenberger, Vobejda,Háp, Pazdera M.

Střídačka: Coufal, Horníček,Střítežský, Síla M.,Krumpl

 

 

10.3.2012

Borová-Telecí x Vendolí (1:0) 1:1

Střelci našeho družstva: Vít Ehrenberger

Sestava Hejl, Maixner, Radiměřský, Čermák, Pokorný, Honzálek, Vobejda, Filipi, Pazdera M., Ehrenberger,Háp

Střídačka: Coufal, Horníček, Střítežský, Síla L. , Holeš

 

 

 

3.3.2012

Borová-Telecí x Rohozná (0:2) 2:2

Střelci našeho družstva: Radek Háp, Martin Síla

Sestava: Paclík, Filipi, Radiměřský, Honzálek, Pokorný, Vobejda, Střítežský, Háp, Síla L., Pazdera M. , Holeš

Střídačka: Coufal, Síla M. , Pazdera A. , Tlustý, Novotný

 

 

 

25.2.2012

Borová-Telecí x Hradec nad Svitavou 3:5 (2:3)

Střelci našeho družstva: Radek Háp, Marek Honzálek, Martin Pazdera

 

K našemu dalšímu utkání jsme se opět přesunuli na umělý trávník do Litomyšle, tentokráte proti našemu mužstvu nastoupili bojovníci z Hradce nad Svitavou. Výběr Hradce tradičně okupuje přední příčky III. Třídy mužů, tuto sezonu ztrácí pouze tři body na první příčku držící výběr Linhartic.

Oproti minulému utkání s Pomezím jsme udělali změny v sestavě, rozestavení a herním stylu. Začátek utkání provázela opatrnost a poměrně velké nepřesnosti obou mužstev. Přesto bych řekl, že projev našeho soupeře byl kvalitnější a působil více vyhraně. Hradec měl od začátku mírnou územní převahu, a měl několik náznaků šancí, jeden takový vedl k první brance, kdy jsme hostujícího hráče dokázali zastavit pouze za cenu faulu v pokutovém území -> následovala penalta, z které se soupeř nemýlil. Hra se po této brance příliš nezměnila. O několik minut později přišel dlouhý obyčejný nákop za hostující obranu, který si osvojil Víťa Ehrenberger a hezkou přihrávkou pod sebe našel „Hopa“ = 1:1. Hradečtí byli i nadále živějším týmem a po jednom z postupných útoků přišel centr z pravé strany, jenž našel osamoceného skórujícího hráče. Naši borci ovšem rozhodně neházeli flintu do žita a za bojovnost a vůli byli odměněni v podobě vyrovnávací branky, o kterou se po rychle rozehraném rohovém kopu postaral nikým nehlídaný Marek Honzálek. Do přestávky se však soupeř dostal znovu do vedení a zase hlavou po centru!! Druhý poločas začal tak, jak skončil ten první – hra byla neslaná/nemastná. Hostující borci navýšili výsledek na 4:2, což byl vzhledem k průběhu doposud odehraného utkání rozhodující element především na psychickou stránku našich hráčů. V závěru utkání padli ještě dvě branky a to po jedné na každé straně, naší třetí branku vstřelil Martin Pazdera. Branka hostů padla z velké dálky a pouze potvrdila výhru poměrně dobře hrajícího Hradce, který zaslouženě zvítězil 5:3.

Tento zápas, nám potvrdil předešlá mínění o mezerách v naší hře, především jde o bránění standardních situací a centrovaných míčů do pokutového území. Naším dalším soupeřem na vlně přípravných utkání bude celek Rohozné.

 

18.2.2012

Borová-Telecí x TJ Sokol Pomezí   4:8 (4:1)

Střelci našeho družstva: Radek Háp 2, Vít Ehrenberger, Martin Pazdera

Tímto datumem začala pro naše mužstvo série přípravných zápasů v Litomyšli na umělém trávníku v areálu místní Jiskry. Prvním naším soupeřem v tomto roce se stal celek TJ Sokol Pomezí, který pravidelně hraje I.B třídu.

Úvod utkání provázela aktivní a důrazná hra obou celků a bylo jasné, že úvodní branka na sebe nenechá dlouho čekat. V prvním náznaku šance se objevil po hezké kombinaci s Radkem Hápem Martin Pazdera, ovšem jeho střela byla zblokována. Jak již to tak ve sportu bývá - udeřilo na druhé straně, po centru z lévé strany se z hranice malého vápna hlavou prosadil hostující útočník. Ovšem našemu výběru se poměrně dařilo zachytávat postupné útoky soupeře ve středu hřiště, čímž se naskytla možnost rychlých protiútoků, z kterých se 2x prosadil Radek Háp a 1x Vít Ehrenberger. V závěru poločasu přidal z trestného kopu čtvrtou branku Martin Pazdera. První poločas se nám tedy vyvedl nad očekávání a s naší hrou jsme mohli býti relativně spokojeni. Hned od začátku druhého poločasu začal soupeř udávat tempo hry a jasně nás kombinačně přehrával. Našemu celku se přestala dařit kombinace, vykrývání prostoru a přebírání hráčů. Velký tlak soupeře a naše nemohoucnost se z toho tlaku vymanit měli za následek rychlé vyrovnání výsledku. S přibývajícími minutami se začala projevovat lepší fyzická připravenost našeho soupeře, který nás již přehrával ve všech směrech. Soupeř postupně přidával další branky do naší sítě a náš celek již nenašel síly výsledek alespoň zkorigovat. 

Za odehrané utkání musíme pochválit všechny naše hráče, především za poměrně dobře sehranou první půli, druhá půle se pro nás stala tvrdou lekcí dobře hrajícího soupeře a zároveň jistým podnětem přípravy pro další tréninkové a zápasové jednotky.

 

 

 

 

4.2.2012

Výběr našich nejzkušenějších borců zavítal na turnaj veteránů, tedy hráčů nad 35 let do Jaroměřic. Společně jsme se shodli, že sobotní výjezd nelze hodnotit jinak než kladně. Náš výkon měl vzestupnou tendenci a utkání o 5.místo již bylo téměř exibiční, přičemž dvě prohry jsme utrpěli s pozdějšími finalisty.

Výsledky v základní skupině:
BOROVÁ-Orlová 2:6 (Háp Radek, Just Jaromír)
BOROVÁ-Městečko Trnávka 1:2 na penalty (Háp Radek)
BOROVÁ-Opatovice 4:3 (Just Jaromír, Just Pavel, Maixner David, Trkal Tomáš)

O páté místo:
BOROVÁ-Radiměř 3:0 (Háp Radek 3)

Konečné pořadí turnaje:
1.Orlová
2.Městečko Trnávka
3.Svitavy
4.Jaroměřice
5.BOROVÁ
6.Radiměř
7.Opatovice
8.Dlouhá Loučka

Mužstvo Borové hrálo pod vedením Pepe Guardioly ve složení:

Golman-Trkal Tomáš
Obrana-Maixner David, Honzálek Marek, Just Pavel- i útok, Tlustý Pavel, Horníček Tomáš
Útok- Just Jaromír, Háp Radek, Hegr Josef, Krumpl Jaroslav

 

 

 

TOPlist