Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Starší Žáci

31.10.2015

 

BOROVÁ-TELECÍ - Rohozná-Pomezí  8:0 /6:0/

 

sestava: Krejsa Pavel - Síla Martin, Kercl Aleš (c) - Hynek Martin, Hegr Adam, Roušar Tomáš - Martinů Dominik, Lorenc Adam (Jukl Bohumil, Bezchleba Marian, Hruška Ladislav, Votočka David, Hegrová Jana, Hejduk Erik)

 

střelci. Hynek Martin 3, Hegr Adam 2, Hruška Ladislav 2, Votočka David

 

 

Poslední kolo podzimní části hrajeme doma v sobotu 31.10. od 11h a naším soupeřem je spojené mužstvo Rohozná-Pomezí. Na poslední zápas se scházíme takřka v kompletní sestavě, proto si můžeme dovolit luxus střídat téměř celou sestavu na hřišti. Obě sedmičky rozdělujeme podobně silné a do zápasu vstupujeme výborně - 2.min. Martin Hynek 1:0, poté vystřídáme a druhá sedmička vstřelí druhý gól 2:0 Láďa Hruška, další střídání a znovu rychlá branka - Adam Hegr 3:0. Do poločasu se trefujeme ještě třikrát a s úrovní prvního poločasu jsme spokojeni. V šatně si ještě probereme drobné nedorazy s prvního dějství a v dobré náladě nastupujeme na poločas druhý. Ten se již odehrává v poklidném tempu, přesto přidáváme další dvě branky a zaslouženě vítězíme 8:0. Podzimní část sezony je tímto za námi a hodnocení nemůže být jiné než pozitivní. Bilance 12 zápasů-11 výher-0 remíz-1 porážka a stáváme se tak mistry podzimu o skóre před Březovou. S tímto umístěním jsme před sezonou rozhodně nepočítali, na druhou stranu vidíme konkrétní výsledky dlouhodobé práce s mládeží, která je často obtížná:-)ale trpělivost se nám teď vyplácí. Pro jarní část jsme si tak trochu upletli sami na sebe bič a proto budou naše cíle nejvyšší, tedy zvítězit. Na tomto místě jako již tradičně děkuji svým svěřencům za předvedené výkony, rodičům za bezištnou pomoc, arbitru Radomíru Hynkovi za bezchybné soudcování, administrátorovi klubu Tomáši Trkalovi a nejvíce pak mému věrnému kolegovi, trenéru - Josefu Hegrovi. Do konce listopadu ještě budeme trénovat a pak nás čeká zasloužená zimní přestávka, která bude okořeněna halovými turnaji. Já se pro podzim loučím a mějte rádi ten kulatej výmysl:-)s pozdravem trenér žáků BORTELU Luboš Síla

 

25.10.2015

 

Jevíčko -BOROVÁ-TELECÍ  1:16 /0:8/

 

sestava:  Hegr Adam - Síla Martin, Kercl Aleš (c) - Hruška Ladislav, Hynek Martin, Votočka David - Bezchleba Marian, Lorenc Adam (Roušar Tomáš)

 

střelci: Hynek Martin 7, Bezchleba Marian 4, Hruška Ladislav 3, Hegr Adam 2

 

 

V neděli 25.10. zajíždíme do Jevíčka a vzhledem postavení domácích v tabulce očekáváme poklidný zápas se spoustou zakončení a samozřejmě i branek. Na hřišti se následně plní prognózy a naši playeři s chutí kombinují, vymýšlí zajímavé nahrávky a fotbalem se vyloženě baví. V půli je to 0:8 a je hotovo. Druhé dějství kopíruje dění v poločase prvním a my jsme již myšlenkami  na posledním zápase podzimní části, konkrétně 31.10. od 11h hodin, přivítáme na domácím trávníku společné mužstvo Pomezí-Rohozná, tímto jste srdečně zváni.

 

24.10.2015

 

Březová nad Svitavou - BOROVÁ-TELECÍ  4:3 /1:0/

 

sestava: Krejsa Pavel - Síla Martin, Kercl Aleš (c) - Hruška Ladislav, Hegr Adam, Votočka David - Hynek Martin, Bezchleba Marian (Roušar Tomáš, Hegrová Jana, Hejduk Erik)

 

střelci: Hegr Adam, Hruška Ladislav, Hejduk Erik

 

 

V sobotu 24.10. je naplánován výjezd do Březové nad Svitavou, kde nás čeká utkání podzimu, máme totiž na prvním místě tabulky 3 body náskok právě před Březovou. Utkání začínáme aktivně jak je naším zvykem, ale šance, které si vytváříme nekončí dlouho brankou i díky výkonu domácího golmana. Domácí mají ve svém středu dva hráče brejkového typu a jeden z nich těsně před poločasem využívají. Druhou půli jsme nepochopitelně začali vlažně a v prvních deseti minutách jsme trestáni druhým a třetím gólem. Až kolem 15min. se probouzíme a dostáváme březovské pod tlak na 3:1 snižuje Adam Hegr, za pět minut po něm na 3:2 Hruška Ladislav. Šance na vyrovnání máme, ale není nám souzeno, navíc při nedorazu v obraně dostáváme čtvrtý gól a je rozhodnuto. V závěru ještě snižuje Erik Hejduk, ale čas nám již nedovolí utkání vyrovnat. V remízovém utkání odjíždíme poprvé na podzim poraženi, ale náladu nám to nepokazí. Hned druhý den si odjíždíme napravit chuť do Jevíčka, výkop 12.15h.

 

17.10.2015

 

BOROVÁ-TELECÍ - Morašice 19:0 /9:0/

 

sestava: Hegr Adam - Síla Martin, Kerck Aleš (c) - Hruška Ladislav, Hynek Martin, Krejsa Pavel - Lorenc Adam, Bezchleba Marian (Votočka David, Roušar Tomáš)

 

střelci: Hynek Martin 6, Hruška Ladislav 5, Votočka David 4, Bezchleba Marian 3, Hegr Adam 

 

 

V sobotu 17.10. vítáme na domovském hřišti v Telecím mužstvo s Morašic a po těžkém utkání v Hradci nad Svitavou očekáváme daleko snažší zápas, Morašičtí na podzim ještě nebodovali a my chceme naopak protáhnout naši vítěznou šňůru na číslo devět. Výkop je stanoven na 12.30h. Náš hlavní úkol je najít motivaci na sobotní utkání a získat povinné 3 body. V tréninkovém tempu vyhráváme poločas 9:0 a míříme za vítězstvím. Poločas druhý řeší jenom konečné skóre a to se zastavuje na 19:0, nutno pochválit hostujícího golmana, který ještě spoustu šancí zlikvidoval. Na další utkání zajíždíme v sobotu 24.10. do Březové nad Svitavou a hned v neděli 25.10. do Jevíčka. Hlavně sobotní mač v Březové rozhodne kdo se stane mistrem podzimu.

 

 

10.10.2015

 

Hradec nad Svitavou - BOROVÁ-TELECÍ  3:5 (2:1)

 

sestava: Síla Martin, Kercl Aleš (c) - Hruška Ladislav, Hynek Martin, Roušar Tomáš - Hegr Adam, Bezchleba Marian (Votočka David, Lorenc Adam)

 

střelci: Hruška Ladislav 2, Votočka David 2, Hegr Adam

 

Sobota 10.10., 10h - tyto tři desítky znamenají datum a čas výkopu dalšího mistrovského utkání, konkrétně zajíždíme do Hradce nad Svitavou a dobře si uvědomujeme, že nás čeká těžká fotbalová šichta. Hradečtí sice nepřekypují fotbalovostí, ale jejich defenziva funguje výborně a my se jen těžko prokousáváme k ohrožení branky. Nicméně začínáme náporem a proti vstřelení branky se nám staví tyčka i břevno, soupeř hrozí pouze z brejků a hned ten první se jim daří využít. O pět minut později vyrovnáváme a dostáváme se herně nahoru, bohužel hrubá chyba při vhazování autu končí v naší brance a do kabin jdeme letos poprvé v poločase poraženi. O přestávce nabádáme naše svěřence k trpělivosti, většímu nasazení a agresivitě při zakončení. Úvod druhé půle je skvostný, Davidu Votočkovi  stačí dvě minuty k tomu, aby otočil zápas. Jsme na vlně a podaří se nám vstřelit další branku a klid na našich kopačkách je najednou o poznání výraznější. Komplikace ještě znamená snížení na rozdíl jediné branky, ale vydřené vítězství pojišťujeme a odvážíme si nesmírně cenné tři body. Pochvala patří celému mužstvu, ne vždy to jde fotbalově tak, jak bychom si představovali, ale bojovností a vírou ve vítězství zejména v druhém poločase jsme si import bodů z Hradce zasloužili. Následující utkání sehrajeme doma v sobotu 17.10.  již ve 12.30h, tímto jste srdečně zváni.

 

 

4.10.2015

Kunčina-Mladějov - BOROVÁ-TELECÍ  4:9 /2:6/

 

sestava: Síla Martin, Kercl Aleš (c) - Hruška Ladislav, Hegr Adam, Roušar Tomáš - Bezchleba Marian, Hynek Martin (Votočka David, Lorenc Adam)

 

střelci: Hruška Ladislav 4, Hynek Martin 3, Hegr Adam, Votočka David

 

V neděli 4.10. dopoledne zajíždíme na mistrovské utkání do Kunčiny a těšíme se na pohledné utkání, protože jak domácí tak i my vyznáváme útočný kombinační fotbal, k tomu po započetí utkání přispívá i vynikající stav hrací plochy. Začínáme jak je naším zvykem aktivně a je z toho rychlé vedení 2:0, soupeř ovšem odpovídá stejnou mincí a po několika nepřesnostech v rozehrávce vyrovnává. Prostřední pasáž první půle patří domácím, my jej však přežijeme bez úhony a pak přichází skvostná závěrečná pětiminutovka , v které vstřelíme 4 branky (Martin Hynek vstřelil hatrick za 2 min hry) a soupeře posíláme do kabin v pochmurné náladě. Půle druhá již nabízí z obou stran bezstarostný fotbal obě mužstva zřejmě cítí, že utkání je rozhodnuto. Vidíme útočný fotbal vítězící nad obranami a nechává tak vyniknout výkony golmanů. Ještě bych chtěl vyzdvihnout výkon domácího rozhodčího (15let), jenž vedl utkání bezchybně a nebál se udělit i žluté karty. Další velmi těžké utkání odehrajeme v sobotu 10.10. v Hradci nad Svitavou, výkop v 10h.

20.9.2015

 

Městečko Trnávka - BOROVÁ-TELECÍ  3:10  /0:5/

 

sestava: Roušar Tomáš, Kercl Aleš (c) - Hruška Ladislav, Hegr Adam, Votočka David - Bezchleba Marian, Hynek Martin ( Lorenc Adam, Hegrová Jana, Hejduk Erik)

 

střelci: Hruška Ladislav 3, Bezchleba Marian 3, Hynek Martin 3, Hegr Adam

 

 

Na neděli 20.9. nám los přidělil soupeře z Městečka Trnávky a my zajíždíme na jeho hřiště kde nás čeká 6. kolo soutěže žáků 7+1, začátek utkání je úředně stanoven na 14h. Průběhem podzimní části sezony zatím procházíme bez ztráty kytičky a i dnes máme v úmyslu bodovat na plno. Průběh zápasu výrazně ovlivnil vstup jak do prvního, tak do druhého poločasu. Za 9.minut první půle vedeme 4:0 a čtyři branky vsítíme i v úvodu druhé části dokonce za 6.minut hry. O výsledku utkání je tak prakticky rozhodnuto po 9. minutách hry což je vynikající, nicméně v průběhu hry vidíme i nedostatky a to zejména  v rozmezí 10-20min obou poločasů kdy na hřišti víceméně odpočíváme a to důsledkem chybějící fyzické kondice a vzhledem k blížícím se těžkým zápasům v Kunčině, Hradci a Březové by se nám to mohlo stát osudným. V následujících trénincích se proto na fyzickou kondici zaměříme. Jinak co se týče kvality hry jsme spokojeni, rychlá kombinační hra na soupeře platí a některé branky v síti Trnávky jsou doslova exibiční. Utkání je ozvláštněno i třemi hatricky o které se podělí ostrostřelci Hruška, Hynek, Bezchleba. Následující víkend máme volno z důvodu odstoupení Křenova ze soutěže a my tak vyrazíme až 4.10. do Kunčiny, výkop v 10h.

12.9.2015

 

BOROVÁ-TELECÍ - Moravská Třebová B  6:3 /3:1/

 

sestava: Lorenc Adam, Kercl Aleš (c) - Hynek Martin, Hegr Adam, Roušar Tomáš - Bezchleba Marian, Hegrová Jana (Hejduk Erik, Votočka David)

 

branky: Hegr Adam 3, Bezchleba Marian 2, Hynek Martin

 

 

V sobotu 12.9. vítáme na domácím trávníku mužstvo z Moravské Třebové a výkop je určen na 14h. Hned na začátku utkání padají dvě branky, nejprve bezpečně proměníme penaltu, ale o minutu později po propadlém míči za obranu je srovnáno. Dále je hra v prvním poločase neurovnaná, spíše bojovná, potíže máme zejména s prvním dotekem s míčem kdy nám spousta balonů odskakuje od nohy ve slibných situacích. Naštěstí do poločasu vstřelíme ještě dvě branky a do kabin jdeme relativně v klidu. Půle druhá pokračuje v nastolených pořádcích a my v upracovaném utkání přidáváme ještě tři branky. Utkání co do fotbalovosti nebylo žádným lahodným pokrmem, nicméně i díky mnoha vynuceným změnám v sestavě jsme za vítězství rádi. Mužstvo z Třebové přijelo v 17-ti lidech a ač mladý tým předvedl sympatický výkon a vstřelil nám tři branky což se ještě žádnému soupeři nepodařilo. Příští utkání odehrajeme v Městečku Trnávka v neděli 20.9. od 14h.

 

5.9.2015

 

Radiměř - BOROVÁ-TELECÍ 0:7 /0:4/

 

sestava: Krejsa Pavel - Síla Martin, Kercl Aleš (c) - Hruška Ladislav, Hegr Adam, Roušar Tomáš - Hynek Martin, Bezchleba Marian (Jukl Bohumil, Lorenc Adam, Hejduk Erik)

 

střelci: Bezchleba Marian 2, Hruška Ladislav 2, Hejduk Erik 2, Hynek Martin

 

 

V sobotu 5.9. odjíždíme na mistrovské utkání do Radiměře a od 14.30h zahajujeme zápas. Ve velmi (kulantně řečeno) nevlídném fotbalovém prostředí nastupujeme aktivně, hra má spád a přicházejí i dobré příležitosti ke vstřelení branky. To se nám daří v 7.minutě brankou Mariana Bezchleby a v min. 10. kdy s přímého kopu rozvlnil síť domácího golmana Láďa Hruška, v min. 17. pak po krásné akci z pravého křídla servíruje míč  před branku Adam Lorenc a Erik Hejduk už to nemá složité. Čtvrtou branku po sólovém průniku středem vsítil Martin Hynek a do kabin odcházíme spokojeni. V druhém dějství nevidíme na hrací ploše nijak oslnivý fotbal spíše bojovný a upracovaný mač z řadou nepřesností i faulů. S blížícím se koncem utkání se ale nadechujeme a po (dotěrné) práci Erika Hejduka před brankou přidáváme pátý gól, po střele se střední vzdálenosti Ládi Hrušky šestý a skóre zápasu uzavírá v poslední minutě Marian Bezchleba, který odzbrojil obránkyni a největší hvězdu domácích Katku Škorpíkovou a nekompromisní bombou k tyči skóruje. Ještě bych rád pochválil Pavla Krejsu za velmi jistý výkon v brance a spolupráci s oběma beky, navíc lapil vymyšlenou penaltu a my tak vítězíme 7:0 a upevňujeme si první místo v tabulce po čtyřech podzimních kolech. Následující kolo přivítáme doma Moravskou Třebovou od 14h. Tímto zvu všechny fotbalové příznivce.

 

2.9.2015

 

BOROVÁ-TELECÍ - Bystré 2:1 /1:1/

 

sestava: Krejsa Pavel - Síla Martin, Kercl Aleš (c) - Hruška Ladislav, Hegr Adam, Jukl Bohumil - Bezchleba Marian, Hynek Martin (Hegrová Jana, Hejduk Erik, Lorenc Adam, Martinů Daniel, Roušar Tomáš)

 

střelci: Hynek Martin, Bezchleba Marian

 

 

Na středu 2.9. je naplánováno vložené kolo a my vítáme na domácím trávníku v Telecím mužstvo z Bystrého. Zápas začíná netradičně v 17.30h a na výkonu obou týmů je patrné, že budou chtít v soutěži sedmiček okupovat první místa tabulky. Dobrá hra všech řad a výkony golmanů nám servírují opravdu zajímavou podívanou. Běží 6.minuta utkání a z pravé strany posílá střelu na zadní tyč Martin Hynek a prostřeluje golmana hostí 1:0. Naši radost z vedení ovšem v 10. minutě krotí hostující Adam Steiner po pohledné akci z pravého křídla a je srovnáno 1:1. V dalším průběhu poločasu je hra nadále vyrovnaná, nicméně šancí na vstřelení branky máme o něco více, proto nás poločasový výsledek trochu mrzí. V půli druhé pokračuje fotbal nastavené úrovně a výsledek je dlouho na vážkách, Bystré nás začíná přece jen  dostávat pod stálejší tlak a my bráníme s vypětím sil a pak to přišlo - 4.minuty před závěrečným hvizdem uniká po pravém křídle Martin Hynek a servíruje nadýchaný centr na nabíhajícího Mariana Bezchlebu a ten hlavou do protipohybu brankaře vystřelil 3 body. Bystré ještě má šance na vyrovnání, ale spokojenějším mančaftem se ve středeční podvečer stávají domácí. Z pohledu trenéra jsme viděli opravdu zajímavý duel za který si bodovat zasloužila obě mužstva, ale jak už jsem podotkl šťastnějšími jsou tentokrát naši borci. Další utkání nás čeká v Radiměři, kam zajíždíme již tuto sobotu.

 

29.8.2015

 

BOROVÁ-TELECÍ - Čistá 16:1 /2:1/

 

sestava: Krejsa Pavel - Síla Martin, Kercl Aleš (c) - Jukl Bohumil, Hegr Adam, Hegrová Jana - Hynek Martin, Bezchleba Marian ( Lorenc Adam, Hruška Ladislav, Hejduk Erik)

 

střelci: Hegr Adam 5, Hynek Martin 3, Bezchleba Marian 2, Hegrová Jana, Kercl Aleš, Hruška Ladislav, Lorenc Adam, Krejsa Pavel, Hejduk Erik)

 

 

V sobotu 29.8. od 14h naši žáci přivítali na domácím trávníku soupeře z Čisté. Jednalo se o předzápas mužů taktéž proti Čisté. Náš vstup do utkání byl poněkud vlažný, hra byla kostrbatá a neurovnaná, ale na vedení 2:0 to přesto stačí. Protivník před poločasem snižuje s penalty a my jenom litujeme neproměněných šancí. O poločasové přestávce nabádáme naše svěřence k zachování klidu při zakončení a zlepšení mezihry, to padá na úrodnou půdu a v druhém dějství už je na hřišti jenom jedno mužstvo a gólostroj, který domácí rozjeli se zastavuje na hrozivých šestnácti brankách. Další utkání odehrajeme již tuto středu 2.9. od 17.30h proti Bystrému, které nás prověří mnohem více než dosavadní dva soupeři.

 

Opatov - BOROVÁ-TELECÍ  0:10 /0:4/

 

sestava: Krejsa Pavel - Síla Martin, Kercl Aleš (c) - Hruška Ladislav, Hegr Adam, Myška Filip - Bezchleba Marian, Hynek Martin ( Hegrová Jana, Hejduk Erik)

 

branky: Hynek Martin 2, Hegr Adam 2, Bezchleba Marian 2, Hruška Ladislav, Hegrová Jana, Hejduk Erik, Myška Filip

 

 

Naši žáci vyjeli na první kolo sezony v soutěži 7+1 do Opatova. Pro ročník 2015-16 prakticky budujeme nový tým a zejména záložní řada byla složená zcela nově, proto naše očekávání byla před zápasem opatrná, nicméně v 9.minutě utkání vedeme již 3:0 a zápas držíme plně ve své režii. Dobře kombinujeme nabízíme se do volných prostorů a máme velmi efektivní zakončení. Poločas vyhráváme 4:0 a do kabin odcházíme spokojeni. V půli druhé nás soupeř trochu zlobí, ale po krátké hluché pasáži z naší strany se vracíme zpět do zápasu a přidáváme další branky. Soupeř postupně fyzicky odpadá a konečné skóre se zastaví až na 10:0. Nutno podotknout, že domácí mají perspektivní, ale velmi mladý tým, který bude zlobit soupeře v dalších letech. Příští kolo hrajeme v sobotu na pažitu v Telecím od 14h přivítáme mužstvo z Čisté.

 

2.11.2014

Čistá x Fc BOROVÁ-TELECÍ 0:9 (0:5)

 

Sestava: Hruška Ladislav - Sílová Jana, Síla Martin - Šmíd Libor, Síla David, Bednář Martin - Bezchleba Marian, Hynek Martin (Hegr Adam, Kercl Aleš, Jukl Bohumil, Krejsa Pavel)

branky: Síla 3, Krejsa 2, Šmíd, Jukl, Bezchleba, Hynek

K poslednímu podzimnímu utkání zajíždíme do Čisté a chceme si zpříjemnit slunečné nedělní odpoledne dobrým fotbalem. Začátek je sice trochu ospalý, ale postupně se dostáváme do hry a naše kombinační hra na soupeře platí. Domácí se pokoušeli těžit pouze z dlouhých nakopávaných míčů a to bylo na úspěch proti našemu týmu pramálo. Láďa Hruška v brance nemusel řešit žádné ošemetné situace a hra se zdržuje především na polovici domácích. V poločase vedeme 5:0 a je rozhodnuto o třech bodech pro nás. Poločas druhý již probíhá v poklidném tempu, přidáváme další čtyři branky a odjíždíme spokojeni domů. Podzimní část sezony je za námi, v tabulce končíme na třetím místě a pro jaro se netajíme s úmyslem dostat se ještě výš. Závěrem chci poděkovat všem svým svěřencům za podzimní výkony, zejména utkání v Bystrém bylo úžasnou podívanou, Josefu Hegrovi za výraznou pomoc při trénování, administrativě, přípravě hřiště a dalších drobností, které fotbal obnáší, Radomíru Hynkovi, jenž se zhostil role arbitra našich domácích utkání a v neposlední řadě rodičům za jejich ochotu jezdit s námi po okresních hřištích a všem fanouškům, kteří nás podporují při domácích zápasech. Díky vám všem, těším se na vás třeba na zimních turnajích, nebo na jaře při mistrovských utkáních. S pozdravem trenér žáků Borová-Telecí Luboš Síla.

 

25.10.2014

Fc BOROVÁ-TELECÍ x Cerekvice nad Loučnou 0:6 (0:3)

sestava: Hegr Adam - Kercl Aleš, Sílová Jana, Jukl Bohumil, Síla David, Bednář Martin, Hruška Ladislav, Bezchleba Marian (Krejsa Pavel, Síla Martin, Hegrová Jana)

 

V sobotu od 10h jsme odehráli zápas s velmi silnou Cerekvicí, která ještě na podzim neztratila ani bod a nám bylo jasné, že bez hlavních opor v sestavě budeme konkurovat jen těžko. Navíc se nám při zápase zranili další dva hráči a dá se říct, že jsme převážnou část utkání bránili útoky hostí, nějaké brejky sice byly, ale kvalita v zakončení chyběla. Hosté poločas vyhrávají 3:0 a v kabině hledáme marně recept do druhého poločasu. Druhou půli cerekvičtí odehráli zkušeně, drželi míč na kopačkách a dokráčeli v klidu k vítězství. Poslední podzimní kolo odehrajeme 2.11. od 14h v Čisté.

19.10.2014

Morašice x Fc BOROVÁ-TELECÍ 0:11 (0:6)

Sestava: Hruška Ladislav-Kercl Aleš, Síla Martin-Šmíd Libor, Síla David, Bednář Martin-Bezchleba Marian, Hegr Adam (Sílová Jana, Jukl Bohumil)

branky: Síla 4, Hegr 2, Bezchleba 2, Šmíd 2, Bednář

V neděli dopoledne jsme vyrazili k fotbalovému utkání do Morašic a cíl byl jednoznačný, připsat si do tabulky 3 body. Loni od nás totiž morašičtí v součtu podzimního a jarního kola obdrželi hrozivých 54 branek!!! (V Morašicích 22:0, doma 32:0)  Naši žáci měli tyto výsledky v hlavách a proto i přístup k utkání nebyl úplně 100%-ní, ale zahráli si dobrý kombinační fotbal, který na soupeře stačil, v poločase je to 6:0 a jdeme si za pohodovým vítězstvím. V poločase druhém zkoušíme dávat hráče i na jiné posty než jsou zvyklí, aby si vyzkoušeli hru v jiných prostorech na hřišti pro ně netypických, přidáváme dalších 5 gólů a odjíždíme domů s povinným vítězstvím. Zápas byl kvalitně odpískán po vzoru průzračného Křišťálu:-)/zasvěcení ví/ Příští utkání odehrajeme 25.10. v 10h na domácím trávníku proti mužstvu Cerekvice nad Loučnou.

 

11.10.2014

Fc Borová-Telecí x Pomezí-Rohozná 13:1 (5:0)

Sestava: Krejsa Pavel-Hegr Adam, Kercl Aleš-Hruška Ladislav, Síla David, Bednář Martin-Bezchleba Marian, Hegrová Jana (Myška Filip, Síla Martin)

branky: Síla 6, Bednář 3, Hruška 2, Bezchleba 2

V sobotu k nám na telecký pažit zavítalo společné družstvo Pomezí a Rohozné, hrálo se od 13h a byl to velmi lahodný předkrm utkání mužů ve kterém jsme přivítali sousedy v tabulce družstvo z Vendolí (vítězství našich barev 2:1). Z utkání jsme měli s kolegou Hegrem menší obavy, protože nám onemocněli 3 hráči základní sestavy plus naše opora zadních řad Jana Sílová hrála za Pardubice (vyhráli v Hradci Králové 1:0 a jedinou branku utkání vstřelila naše bývalá hráčka Lada Vondrová). Nicméně hned první minuty utkání ukázaly, že naše obavy o průběhu mače jsou zbytečné, diktovali jsme tempo hry a zejména spolupráce naší obrané dvojice se záložní řadou fungovala na jedničku, byli jsme též velmi nebezpeční z rohových kopů ze kterých padli 3 branky. Dnes se nebudu rozepisovat o jednotlivých akcích, které vedly ke gólům, protože si je prostě všechny nepamatuji:-). Do poločasu střílíme 5 branek a o osudu utkání je rozhodnuto. Druhou půli proto hrajeme velmi uvolněně, soupeř postupně odpadá a my mu na cestu domů přidáváme dalších 8 gólů, jedinou branku hosté dávají z penalty přičemž náš golman trefil stranu a málem ji chytil. Poděkování patří všem hráčům jež se zapojili do hry za zodpovědný přístup k utkání, který vedl k jednoznačné výhře. Příští utkání odehrajeme v neděli 19.10. od 10h v Morašicích.

5.10.2014

Bystré x Fc BOROVÁ-TELECÍ 1:6 (1:3)

Sestava: Hegr Adam-Sílová Jana, Šmíd Libor-Bednář Martin, Síla David, Jukl Bohumil-Hruška Ladislav, Hynek Martin (Hegrová Jana, Síla Martin)
branky: Šmíd 2, Síla 2, Hynek 2

V neděli 5.10. jsme zavítali s našimi žáky na horkou půdu do Bystrého a měli jsme jim po domácí porážce co vracet. Začali jsme výborně a zaskočili bysterské svou aktivitou. Rychlá kombinační hra platila a šancí bylo dostatek jen důraz v zakončení chyběl a jak už to tak bývá po první chybě v obraně jsme dostali branku 1:0 . Nicméně jsme pokračovali v dobrém výkonu a to se začalo vyplácet. Láďa Hruška po individuální akci z levé strany shodil míč do druhé vlny Liboru Šmídovi a ten z voleje vymetl šibenici, nádherný okamžik 1:1. O chvíli později se v pokutovém území obtočil okolo obránce Láďa Hruška a faul zezadu znamenal jediné-penalta. Míč si postavil David Síla a jistě k tyči 1:2. V poslední minutě prvního poločasu byl faulován na půli hřiště Martin Bednář. Libor Šmíd krásným centrem poslal míč na zadní tyč a tam ukázal důraz David Síla 1:3. Na začátku druhého poločasu jsme očekávali tlak soupeře, ten však nepřichází a my pokračujeme ve střílení branek- dlouhý aut Libora Šmída prodlužuje hlavou David Síla-na zadní tyči již neměl problém se zakončením Martin Hynek 1:4. Bystré již hraje vabank a po pasu do otevřené obrany jde na golmana Martin Hynek a i když se dostal hodně z ideální střelecké pozice prostřeluje brankaře domácích 1:5. V závěru ještě předvádí svou šikovnost v práci s míčem Libor Šmíd, který prochází z levého obránce hřištěm jako nůž máslem a povedenou ranou k tyči uzavírá skóre zápasu. Vítězíme naprosto zaslouženě a předvádíme jednoznačně nejlepší výkon na podzim, výbornou hru všech řad potvrzují střelci branek, neboť si branky mezi sebe podělili obránce, záložní i útočník.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

13.5.2012

Třebářov : Borová    4:2  ( 2:1 )

 

 

Sestava :  Adam Puchýř, Vojta Krumpl, Martin Pavliš, Václav Hegr, Dušan Rompotl, Martin Bauer, Libor Šmíd, David Síla, Jana Sílová, Adéla Daňková, Lucie Pavlišová

 

 

     Na hřišti průběžně druhého mužstva tabulky jsme nezačali špatně, i když jsme přijeli bez tří stabilních hráčů v sestavě, které nahradili mladší žáci. Vycházeli jsme ze zajištěné obrany, kterou tentokrát netradičně tvořili tři hráči.  Obranná dvojice Krumpl, Hegr byla doplněna o Janu Sílovou, která odehrála celý první poločas ve velice solidním výkonu. Do středové řady se stáhl Martin Bauer a na hrotu zůstal osamocený Dušan Rompotl. Původně zvolená taktika z části vycházela. Domácí jsme k ničemu nepouštěli, ale plánované rychlé brejky se nedařily, protože krajní záložníci i hrotový útočník byli velmi dobře pokryti. I tak zhruba po 15.minutách se Davidu Sílovi po napadání v šestnáctce soupeře podařilo nadvakrát překonat soupeřova brankáře – 0:1. Jenomže prakticky v zápětí jsme soupeři darovali vyrovnání, kdy jsme po chybě v rozehrávce našeho brankáře inkasovali – 1:1.  O deset minut později bylo ještě hůř, když jsme nechali v poklidu vystřelit soupeře za hranicí šestnáctky a míč skončil u tyče v síti – 2:1. Domácí disponovali třemi, čtyřmi rychlými a technicky velmi dobře vybavenými hráči, kteří svým pohybem dělali našim hráčům značné problémy. Naše mužstvo po obdrženém gólu působilo odevzdaným dojmem a několikrát nám soupeř řádně zatopil. Do druhé půle jsme nastoupili v již tradičním rozestavení 2 – 3 – 2 s cílem vyvinout větší tlak na soupeře a vyrovnat. Prvních deset minut se nám dařilo soupeře přehrávat a vytvářet si šance. Asi nejlepší hráč v naši sestavě David Síla spolu s Liborem Šmídem svým pohybem často soupeři motali hlavu. V tu dobu ve vzduchu viselo vyrovnání, především po hlavičce Libora Šmída po rohovém kopu, kdy z blízkosti bohužel trefil pouze brankáře. Nepodařilo se a přišel trest. Nejlepší hráč domácích prošel prakticky přes celé hřiště a střelou k tyči pojistil vedení domácích – 3:1. To opět podlomilo kolena našim hráčům a již jsme nebyli tolik pro soupeře nebezpeční. Navíc o pár minut přidali domácí po závaru v naší šestnáctce čtvrtý gól – 4:1. V závěru jsme pak ještě kosmeticky upravili výsledek, kdy po nepřehledné situaci v šestnáctce domácích zblízka dotlačil míč do sítě Vojta Krumpl  - 4:2. 

 

 

5.5.2012

Borová : Cerekvice n. L.     5:2  ( 0:1 )

 

Branky Borové : M.Bauer 3, M.Pavliš, V. Krumpl

 

Sestava :  Adam Puchýř, Vojta Krumpl, Lukáš Romportl, Jan Dvořák, Martin Pavliš, Václav Hegr, Dušan Rompotl, Martin Bauer, David Síla, Libor Šmíd, Jana Sílová, Lucie Pavlišová

 

 

Přímý souboj o průběžné třetí místo v tabulce se pro nás nezačal vyvíjet dobře. Našim hráčům na začátku chyběl větší pohyb. Soupeř byl aktivnější, důraznější a u míče byl všude dřív, z čehož vznikal nespočet nebezpečných situací před naší brankou. Zhruba po 15 minutách proto zákonitě přišel trest. Vysoký míč, který se snášel do našeho pokutového území, po odrazu přeskočil i brankáře a skončil na noze soupeře, který bez problémů doklepl do prázdné branky - 0:1. O deset minut později nastala kritická situace, kdy po souboji Vojty Krumpla s hostujícím útočníkem byla nařízena penalta. Penaltu však náš brankář bravurně kryl. Tento okamžik konečně nabudil naše hráče k větší aktivitě. Začali lépe kombinovat, přidali na pohybu i důrazu a začali si vytvářet řadu šancí. Po jedné z nich míč orazítkoval tyč. I my jsme však měli štěstí, když v závěru prvního poločasu  střela ze střední vzdálenosti změnila směr o záda jednoho z obránců a otřela se o tyč. Do druhé půle jsme již nastoupili mnohem aktivněji. Důrazné napadání již v zárodku rozehrávky činilo soupeři problémy a dopouštěl se chyb. Jedné takové situace využil Martin Bauer a zblízka vyrovnal – 1:1. O chvíli později se stejný hráč dostal ke střele z hranice pokutového území a zajistil domácím vedení – 2:1. Soupeř od té chvíle značně znejistěl a míč je již tolik neposlouchal. Po pár minutách jsme zahrávali po faulu volný přímý kop ještě z naší poloviny hřiště. K míči se postavil Vojta Krumpl a jeho dalekonosná střela k překvapení všech skončila v levém horním rohu soupeřovy branky – 3:1. Nadále jsme nepolevovali v tempu a aktivním napadáním soupeře a odměnou byl čtvrtý gól, který zajistil střelou ze střední vzdálenosti Martin Pavliš – 4:1. Soupeři svitla jiskřička naděje po druhé nařízené penaltě, kterou tentokrát bezpečně proměnil – 4:2.  Hosté poté vrhli všechny síly do útoku a několikrát zle potrápili naši obranu. Vzadu jim tím však zůstávala prázdná okénka, čehož naši hráči dokázali využít a po rychlém brejku do otevřené obrany upravil svým třetím gólem v zápase Martin Bauer na konečných 5:2. Po výborném výkonu v druhém poločase, který patřil jednoznačně k těm nejlepším v letošní sezóně, jsme zaslouženě zvítězili. 

 

 

 

29.4.2012

Čistá – Borová     1:4 ( 1:2 )

Branky Borové : M.Bauer, M.Pavliš, J. Dvořák 2

Sestava :  Adam Puchýř, Vojta Krumpl, Vojtěch Košňar, Jan Dvořák, Martin Pavliš, Václav Hegr, Dušan Romportl, Martin Bauer, Adéla Daňková, Lucie Pavlišová

 

Průběh:

Již po deseti minutách jsme prohrávali 1:0. Po centru z levé strany si v závaru srazil míč do vlastní sítě Martin Bauer (V zápisu byla připsána branka domácímu střelci). Vyrovnání zařídil Martin Bauer, který dostal trochu prostoru před brankou a střela k tyči skončila v síti. Vítězný gól zaznamenal Martin Pavliš střelou ze střední vzdálenosti. První poločas byl ale herně vyrovnaný. Domácí hrozili především po stranách a z následných centrů trápili naši obranu. Našim hráčům chyběl větší pohyb i důraz na míč. Nejběhavější hráč na hřišti byl jako vždy Vašek Hegr. Na hřiště se během poločasu dostala i obě děvčata. Adéla si odehrála své, Lucka teprve sbírá zkušenosti. Druhou půli jsme začali aktivněji než soupeř a domácí k ničemu moc nepouštěli. Nabádal jsem je k většímu tlaku, abychom dosáhli uklidňujícího třetího gólu. To se povedlo zhruba v polovině druhého poločasu Honzovi Dvořákovi po dorážce. Poté se na hřišti citelně přiostřilo. Domácí začali chodit do skluzů, ale bohužel bez karetního výsledku. Čtvrtý gól přinesl krásný centr za obranu od Martina Pavliše a ještě hezčí volej Honzy Dvořáka. Chvíli na to byl po souboji u rohového praporku odpískán běžný faul na našeho hráče. Vzhledem k tomu, že pokutové území bylo po celé šíři hřiště, měla následovat penalta. Rozhodčí si to zřejmě neuvědomil, jinak by asi faul nepískal. Dohodli jsme se, že budeme kopat místo penalty přímý kop. Ke konci zápasu domácí hráči neunesli prohru a zaměřili se spíše na okopávání nohou našich hráčů, než na hru samotnou.. Asi pět minut před koncem to odnesl kotník Martina Pavliše, který už potom do hry nezasáhl. Nutno ještě podotknout, že zápas byl ovlivněn vysokou venkovní teplotou i nárazovým silným větrem.

TOPlist